Photoblog.pl

Załóż konto

Love for nails 

2013/04/15   

odżywka Eveline

« następne   poprzednie »
odżywka Eveline
Onycholiza

Dziś post poświęcony odżywkom Eveline które powodują w świecie lakieromaniaczek nie lada dyskusję. Ma ona tylu samo zwolenników co przeciwników.

Zacznę więc od siebie.

Moja historia z odżywkami Eveline zaczęła się w listopadzie 2011 roku. Moja siostra przyniosła do domu opakowanie odżywki 3w1 i zaczęła używać. Po tygodniu stwierdziła że jest dobra i że jak chcę to też mogę ją używać. Nigdy nie miałam problemu z paznokciami - od zawsze miałam długie, ale troszkę słabe, bo często mi się łamały.
Postanowiłam spróbować... Wtedy nie było mowy nawet o jej szkodliwym działaniu. Nie malowałam jeszcze paznokci tak nałogowo jak dziś, dlatego też dzięki tej odżywce zyskałam piękne, zdrowe i długie paznokcie które się nie łamały.
Byłam zachwycona! I do dziś jestem...
Stosuję odżywki Eveline do dziś, mi pomogły i jestem za to bardzo wdzięczna.
Moje paznokcie nie są ani wrażliwe, ani specjalnie wymagające, dlatego Fomaldehyd zawarty w składzie tej odżywki (około 2%) mnie nie uczula.


A teraz działanie niepożądane odżywki:
W blogosferze można naczytać się mnóstwa negatywnych opinii, wybrałam 3 interesujące przykłady niepożądanego działania

Zdjęcia pochodzą z blogów:
http://senaliah.blogspot.com/2012/08/odzywka-eveline-8-w-1-podsumowanie.html
http://grzee.blogspot.com/2012_08_01_archive.html
http://przystanekuroda.pl/niedoskonala-odzywka-eveline-8w1/
i to możecie znaleźć negatywną opinię.

 

Tego typu uczulenie i stan zapalny paznokcia nazywany jest Onycholizą.

Co to jest onycholiza?
Onycholizą nazywamy oddzielenie się płytki paznokciowej od łożyska w części dystalnej lub bocznej. Zmiany zwykle rozpoczynają się na końcu jednego lub kilku paznokci i powiększają aż do 1/3 paznokcia.

Odwarstwieniu towarzyszy utrata normalnego, różowego zabarwienia paznokcia wynikającego z prześwitywania naczyń włosowatych. Separacji odbywa się stopniowo i zazwyczaj jest bezbolesna.

Ból może pojawić się w przypadku dalszego rozciągania pod wpływem powtarzającego się urazu lub dodatkowej czynnej infekcji.

Dlaczego dochodzi do onycholizy?
Najczęstszą przyczyną onycholizy jest uraz. Nawet niewielkie, ale częste urazy, mogą powodować oddzielanie się płytki paznokciowej od łożyska. Warunkiem jest powtarzalność tych urazów.

Onycholiza może powstać na przykład w wyniku zbyt częstego używania narzędzi do manicure, które wpychane pod płytkę paznokciową celem usunięcia brudu powodują powtarzalny, niewielki uraz.

Inną przyczyną powstawania onycholizy są substancje chemiczne. Problem ten dotyczy zwłaszcza gospodyń domowych (detergenty) oraz pracowników budowlanych (cement).

Poza tym takie czynniki jak zbyt duża wilgotność, zakażenia grzybicze oraz stosowanie niektórych leków (np. antybiotyków z grupy tetracyklin) mogą wywołać proces oddzielania się paznokci.

Onycholiza może być pierwszym objawem niektórych chorób skóry, takich jak łuszczyca czy liszaj płaski, a także chorób ogólnoustrojowych, jak na przykład nadczynność tarczycy, toczeń rumieniowaty, niedobór żelaza czy cukrzyca.

 

Więc widzicie, że onycholioza nie jest powodowana tylko i wyłącznie niekorzystnym działaniem odżywki. Może powodem choroby było co innego, a impulsem do jej ujawnienia była odżywka? 

 

Znalazłam jeszcze jedną ważna rzecz. Mianowicie oświadczenie firmy Eveline. Myślę, że warto je przeczytać.

Oświadczenie firmy Eveline odnośnie odżywki do paznokci Nail Therapy 8w1 i formaldehydu w jej składzie (31.08.2012)

Witam,
W odpowiedzi na Pani zapytanie pragniemy uspokoić i wyjaśnić wątpliwości związane z produktem: odżywka do paznokci Nail Therapy 8w1.

Zapewniamy, że komponenty naszych kosmetyków zostały przebadane i posiadają certyfikaty które, dopuszczają je do sprzedaży, m.in. posiadają świadectwo bezpieczeństwa oraz zostały zgłoszone do Instytutu Medycyny Pracy. Formaldehyd jest substancją czynną dopuszczaną w produkcji kosmetyków w odpowiednim stężeniu, w niektórych odżywkach z serii Nail Therapy występuje w stężeniu 2%. Formaldehyd jest również używany przez większość wiodących producentów odżywek do paznokci.

U niewielkiego procenta konsumentów może zdarzyć się, że podczas stosowania odżywki na paznokciach wystąpi niepożądana reakcja alergiczna na substancję konserwująca: Formaldehyd, która utwardza płytkę, czyli "martwą" część paznokcia. Jeśli struktura paznokcia jest porowata, to substancja może przeniknąć pod płytkę powodując podrażnienie. Jest to sygnał informujący o uczuleniu i nie należy w takim wypadku kontynuować kuracji odżywką. Pomocne w takiej sytuacji jest zastosowanie leku antyalergicznego oraz oliwki do paznokci.

Nasze odżywki do paznokci są bardzo dobrze odbierane i często kupowane przez klientki, stąd czasem można natknąć się na opinie konsumentki, u której wystąpiła reakcja alergiczna. Warto jednak podkreślić fakt, że zdecydowana większość opinii o tych produktach jest bardzo pozytywna.

Jeśli jest Pani zainteresowana dodatkowymi informacjami na temat konserwantów to odsyłamy do poniższych informacji, a także do tych zawartych w załączniku.

Konserwanty to substancje konserwujące stosowane przy produkcji kosmetyków można podzielić na trzy podstawowe grupy: formaldehydy, organiczne związki chlorowe i parabeny.

Formaldehydy były pierwszą substancją konserwującą stosowaną w kosmetykach. Środki konserwujące są potrzebne przy produkcji kosmetyków, w skład których wchodzi woda. W innym przypadku mikroorganizmy spowodują zepsucie produktu.

Zadaniem konserwantu jest zabicie lub wstrzymanie rozwoju bakterii, drożdży i pleśni. Formaldehyd jest już w niewielkich ilościach bardzo skuteczny.
Jednakże jest to substancja uważana za silny alergen oraz już w niewielkich ilościach powoduje podrażnienie błon śluzowych.

W prawie chemicznym formaldehyd jest sklasyfikowany jako substancja o działaniu karcerogennym kategorii trzeciej. Substancje z tej kategorii nie dają zbyt wielkiego powodu do troski o ich możliwe działanie karcerogenne.
Prawo dopuszcza stosowanie formaldehydu tylko w ściśle określonej koncentracji:
- lakiery do paznokci mogą zawierać 5% tej substancji,
- jako środek konserwujący może być tylko 0,2 częścią produktu końcowego,
- w środkach do pielęgnacji jamy ustnej tylko 0,1%.

Jeżeli koncentracja formaldehydu w produkcie końcowym przekroczy 0,05 %, wówczas musi to zostać odnotowane na etykietce produktu informacją "zawiera formaldehyd".

Z poważaniem
Zespół Eveline Cosmetics

 

 

I to by było na tyle.
Każda z nas ma inną płytkę, co innego nam pomaga, co innego odżywia a co innego uczula. Pamiętajmy o tym, by indywidualnie szukać swojego "złotego środka" na piękne paznokcie, a nie pytać: jak to zrobiłaś? sztuczne? a mi ta odżywka nie pomaga, jest niedobra bo czytałam o niej złe rzeczy, znasz coś innego?
Jak to w mojej mądrej książce do ćwiczeń pisze: Nic nie wydarzy się samo, jak czegoś nie spróbujesz, nie będziesz widziała efektów!

9 komentarzy
hvjjbjbj - 15/06/2016 21:09:06
Właśnie używam olejku z drzewa herbacianego. Smaruję pod paznokieć. Nie miałam dużych problemów ale delikatnie granica zaczęła się cofać, nierówno. Ten pomysł zaczęrpnęłam z tego wpisu: https://candymona.blogspot.com/2016/04/olejek-z-drzewa-herbacianego-w-leczeniu.html a tak ogólnie ten olejek stosuje się np. na grzybicę stóp, paznokci, jest podobno dośc dobry. Zobaczę czy będa efekty :)
fffff - 12/10/2013 20:25:25
Mam coś takiego samego na paznokciach i z dnia na dzień idzie coraz dalej i dalej...
Muszę iść do lekarza...
pannaganja  - 08/07/2013 23:29:47
Czytałam też o sytuacji kiedy paznokcie po zastosowaniu tych odżywek 'rwały' czy bolały . Nigdy nic takiego mi się nie zdarzyło od kiedy używam eveline, być może dzieje się tak przy nadużywaniu tej odżywki?? Może niektórzy nie wiedzą ale na opakowaniu wyraźnie przedstawione jest zalecane użycie..

Spotkałaś się z takimi problemami?

Pozdrawiam, świetny blog! :))
szefu  - 12/06/2013 17:00:20
ja używam i jestem zadowolona, kondycja się poprawiła pięknie :)
gansittoblue - 07/06/2013 21:00:08
do xzestawyxubranx, formalina do formaldehyd a nie odwrotnie ;) formalina to rozcieńczony formaldehyd i jak wszystko inne po prostu uczula. ja mam uczulenie na jajka i nie pzreżywam tego tak jak niektóre osoby a jajka są prawie w kazdym produkcjie spożywczym..
lovefornails - 07/06/2013 21:20:01
Dokładnie, masz w 100% rację :)

sprzedamwszystkocomam  - 15/04/2013 13:20:18
zapraszam :)
wsrodgwiazd  - 15/04/2013 12:10:44
Formaldehyd zawarty w tej odżywce to nic innego jak formalina... A co robi formalina ze zwłokami? Konserwuje, dlatego tak dobrze działa DO PEWNEGO MOMENTU na płytkę paznokciową.
maryja  - 15/04/2013 11:47:39
pierwszy raz dy jej uzylam bylam bardzo zadowolona a teraz srednio...nie wiem abo sie zmienila zawartosc buteleczki lub moje pazmokcie juz takie sa , te z diamentem strasznie wysuszaja skorki to fakt ale czy byly twarde jak ten niby diament ? nie poiedzialabym bo od razu po kuracji zlamaly mi sie , tak samo diament tworzyl biale paznokcie ze wyladaly jak z frenczem no ja jakos tego nie zauwazylam....

Najnowsze wpisy

halloween

04/10/2017 9:47:07

Wpis lovefornails

02/06/2017 20:45:50

Wpis lovefornails

30/03/2017 14:42:11

Wpis lovefornails

29/03/2017 8:56:42

Wpis lovefornails

12/02/2017 19:07:05

Wpis lovefornails

09/02/2017 17:52:35

Wpis lovefornails

08/02/2017 19:51:56

Wpis lovefornails

28/01/2017 8:41:29

Wszystkie wpisy