witam mam na imie marcin interesuje sie od dawna tatuazami heheh:)
kazdy myśli ze jak ktoś robi tatuaż to robi na pokaż ponieważ mam wygląd i nie które dziewczyny lubia to ehhe ale to jest nie prawda moim zdaniem
ja mam jednego i zrobilem dlatego ze lubie troche maly bo tylko 20 cm ale jest z spoko mam wzór krzyża czarno biały zajebisty:)
kazdy kto chce zrobic zastanawia jakiego zrobic czy kolorowego czy czarno białego teraz wam wy tłumaczę czym sie to rózni to:)
czarno biały jest fajny mniej kosztuje np jak ktos chce miec na skórze wydzuarana sobe ktora kocha lub osobe króra chce pamietac dokońca zycia to zrobi sie w kolorze czarno białych poniewaz wyglada to zajebiscie porostu jak zdjecie tylko na skórze np jeszcze sie robi napisz rózne cytaty itp:)
a za tem w kolorach to np takie jak: ryba koi, somki,rozne tribale, mozna tez serca wszystko poprostu ale kolor jest droższy dwa razy wiecej kosztuje niz czarno biały:)
ja polecam czarno bialy i tez w kolorach:)
tatuaze to jest sztuka opowiem wam historiie tatuzau
Historia Tatuaży
Słowo tatuaż pochodzi od tahitańskiego wyrazu tatu i oznacza oznaczyć coś. Początki tatuażu sięgają starożytnego Egiptu, czasu faraonów i piramid. Zostały odkryte obrazy ścienne z 2000r p.n.e świadczące o stosowaniu techniki tatuażu, jak i mumie egipskie noszące ślady tatuażu.
W starożytnej Grecji tatuaż był stosowany do znakowania szpiegów, Rzymianie natomiast oznaczali tatuażami niewolników i kryminalistów. Tatuaż miał również istotne znaczenie w rytuałach i tradycji. Na Borneo kobiety nosiły tatuaż na przedramionach oznaczający ich indywidualne
umiejętności. Tatuaż wokół nadgarstków lub palców miał odpędzać choroby. Tatuaż symbolizował także przynależność do klanu lub społeczności. Saksonii na przykład często mieli wytatuowany herb rodowy.
Tatuaż zniknął z kultury zachodniej, by zostać odkryty na nowo w 1691 roku, gdy żeglarz i odkrywca William Dampher sprowadził do Londynu księcia Giolo, mocno wytatuowanego Polinezyjczyka. W 1769 kapitan James Cook przywiózł innego Polinezyjczyka, Omaia. Żeglarze biorący udział w ekspedycji Cooka nauczyli się techniki robienia tatuaży od lokalnych plemion. W tym czasie również wyraz tatuaż na dobre zadomowił się w językach europejskich. Sukces sztuki zdobiącej ciało Omaia spowodowało iż tatuaż stał się popularny na mniejszą skalę wśród wyższych sfer.
Pierwsza maszynka elektryczna do tatuażu została opatentowana w Stanach Zjednoczonych w 1891 roku przez Samuela OReily. Dzięki niej tatuowanie stało się o wiele bardziej dostępne i opłacalne dla mas. Do tej pory tatuowanie było powolnym i bolesnym procesem,wykonywanym w całości ręcznie. Wśród plemion najczęstszą techniką było zwykłe nakłuwanie, niektóre plemiona wprowadzały barwnik w zadrapania. W Polinezji i części Malezji, pigment był wprowadzany pod skórę poprzez nakłuwanie za pomocą urządzenia przypominającego miniaturowe grabie. W Japonii stosuje się igły przymocowane do drewnianego uchwytu. Dzięki temu urządzeniu tatuowane są bardzo skomplikowane, wielokolorowe wzory, pokrywające często większą cześć ciała. W Tunezji pigment jest czasem wcierany w nacięcia robione nożem, niektóre plemiona indiańskie stosują do nakłuwania ciernie.
Gdy tatuaż zaczął być utożsamiany z żeglarzami i kryminalistami, wyższe sfery zaczęły od niego odchodzić. Na początku 20 wieku mocno wytatuowani ludzie, wcześniej podziwiani, stali się eksponatami w cyrkach i na pokazach dziwolągów. Tatuaże stały się społecznie nieakceptowane i zeszły do podziemia. Wizerunek tatuażu zaczął się poprawiać dopiero pod koniec lat 60, gdy gwiazdy, szczególnie muzyki, zaczęły je nosić. W latach 80 i 90 tatuaż wyszedł z podziemia i zaczął być akceptowany jako część kultury. Tatuażyści są teraz uznawani za artystów i cieszą się coraz większym szacunkiem, także ich studia tatuażu stają się coraz bardziej popularne, szczególnie w stosunku do lat poprzednich.
Tatuaże są teraz bardziej przejawem mody niż zwykłym znamieniem. Można spotkać ludzi na całym świecie, z różnych klas społecznych, posiadających tatuaż ukryty, lub w miejscach widocznych. Tatuaż stał się artystyczną formą ekspresji.
dobra troche wam powiedzialem o tatuazach teraz spadam paaa:):):):)