Canon 1000D + Barlow 2x i teleskop SkyQuest XT6
Nagrany filmik programem EOS Camera Movie Record i 40% najlepszych z coś kolo tysiąca klatek połączone w to zdjęcie.
Ten po lewej to Krater Koperni, mierzący 95 km średnicy. Po prawej ten większy z dwóch to Krater Reinhold (49km). Zaraz za krawędzią foty po prawej wylądowały misje Apollo 12 i 14.
Oto filmik HD z japońskiej sondy Kaguya orbitującej nad Kopernikiem (na moim zdjeciu lecąca z prawej na lewo): http://www.youtube.com/watch?v=DCgmX50-fEM
Jutro, 8 Października wieczorem będzie deszcz meteorów z roju Drakonidów. Maksimum powinno być koło 22-23 godziny. Spodziewane jest około 600-1000 "spadających gwiazd" na godzinę. (większość pochłonie blask księżyca ale itak powinno być elegancko, o ile dopisze pogoda.)
Inni zdjęcia: :* patrusia1991gdJa patrusia1991gd... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24