photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 27 MARCA 2012

siema dzisiaj wam powiem cos o kolczykach czyli o piercigu:)

to jest taka mala historia o piercingu nie które lubia to kolczyki wszedzie mozna zrobic np uszach,brwi,sutki,języki itp:)

najcześciej kobiety robia sobie piercing ale teraz tez zauwazyłem męzczyzni tym sie interesuja przekuwaja rozne czesci ciala heheh np narzady hehe;)

piercing (z ang. kolczykowanie, przekłuwanie)  jedna z popularnych form ozdabiania ciała. Polega na wykonywaniu przekłuć w specyficznych miejscach ciała (np. nosa) i wprowadzaniu w takie miejsca kolczyków wykonanych zwykle (w odróżnieniu od kolczyków tradycyjnie zakładanych do uszu) z tytanu lub stali chirurgicznej, do permanentnego noszenia. Ze względu na radykalny charakter takiego ozdabiania ciała, piercing jest zaliczany do jednej z praktyk tzw. modyfikacji ciała.

Zabieg
Przekłuwanie ciała trwa z reguły około dwóch minut. Do wykonania zabiegu używa się specjalnych szczypiec do podtrzymywania fałd skórnych (z reguły wcześniej wysterylizowanych w autoklawie), oraz igły wenflonowej bądź specjalnej igły iniekcyjnej. Kiedy piercer ustali z klientem które dokładnie miejsce ma zostać przekłute, łapie je szczypcami, następnie przebija je igłą w którą (lub w jej plastikową obwódkę w przypadku wenflonu) po przebiciu wkłada bezpośrednio kolczyk (co zmniejsza podrażnienie ciała). Czasem zamiast igły i szczypiec używa się specjalnego pistoletu do piercingu, jednak metoda ta w środowisku piercerów jest bardzo krytykowana ze względu na szkody jakie wyrządza w ciele. Do niektórych przebić (miedzy innymi tzw. tuneli) używa się skalpela. tatuaze.net.pl zaleczanie-piercingu.html">Gojenie po piercingu zależy od miejsca przekłucia i trwa zazwyczaj od czterech tygodni do roku. Można pomóc swojemu organizmowi w zaleczeniu piercingu, należy dobrze się odżywiać, wprowadzić do diety produkty bogate w białko, ponieważ organizm potrzebuje go do samoleczenia.
Trendy w piercingu
Do najczęściej przekłuwanych części ciała należą: uszy, nos, wargi, język, brwi, sutki, okolice podbródka, pępek, a także narządy płciowe (w tym u kobiet  wargi sromowe i okolice łechtaczki, u mężczyzn  żołądź, prącia, moszna).

Najpopularniejsze rodzaje kolczyków używanych do piercingu to kółko zapinane kulką (tzw. CBR z ang. captive bead ring), a także podkówka (circular barbell), banan (bananabell), sztanga (barbell) i sztanga powierzchniowa (surface bar), nazywane tak ze względu na kształt

Gojenie piercingu, w zależności od miejsca przekłucia trwa od czterech tygodni do roku. Przy odpowiedniej pielęgnacji czas gojenia poszczególnych miejsc wynosi:

- nos: dwa, trzy miesiące
- przegroda nosowa: od czterech do ośmiu tygodni
- brwi: około dwóch, trzech miesięcy,
- płatki uszu: od czterech do ośmiu tygodni
- chrząstka ucha: (także tragus) od trzech miesięcy do roku.
- język: od sześciu do ośmiu tygodni- usta i labret: od dwóch do sześciu miesięcy
- sutki: mężczyźni dwa, trzy miesiące, kobiety cztery do miesięcy
- pępek: od sześciu miesięcy do roku
- miejsca intymne: w zależnie od wybranego typu przekłucia i rodzaju tkanki, przekłucia takie mogą goić się od czterech tygodni do roku.
Można pomóc swojemu organizmowi w zaleczeniu piercingu, należy dobrze się odżywiać, wprowadzić do diety produkty bogate w białko, ponieważ organizm potrzebuje go do samoleczenia. Przy gojeniu może również pomóc cynk  przez pierwszy tydzień można przyjmować go raz dziennie, wraz z posiłkiem. Zalecana dawka to: 150mg dla mężczyzn i 75mg dla kobiet. Nie należy przyjmować cynku dłużej niż tydzień bez konsultacji z lekarzem

Jak rozpoznać infekcję?

Przy piercingu normalne jest delikatne zaczerwienienie przez kilka pierwszych dni. Niewielkie ilości białej lub delikatnie żółtej substancji wydzielanej przez organizm przez okres do trzech miesięcy, również nie jest niczym niepokojącym (w ten sposób organizm pozbywa się martwych komórek). Symptomami infekcji są: zaczerwienienie, opuchlizna lub utwardzenie miejsca przekłucia, tatuaze.net.pl tag/bol">ból lub uczucie gorąca w miejscu przekłucia, gęsta, ciemno żółta lub zielona wydzielina. W przypadku wystąpienia tych objawów zgłoś się do lekarza.

dziekuje narazie:):)

 

Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika lalass.