Photoblog.pl

Załóż konto

Hejka w ten niedzielny wieczór! :) Mały przegląd mojego tygodnia .. długie godziny spędzone z dziećmi - w wieku od roku do dziesięciu ;) - owocują masą pozytywnej energii! Satysfakcja z każdego dnia spędzonego w takim towarzystwie jest nie do opisania i nie do podrobienia - dlatego niesamowicie jestem wdzięczna za to, że mogę to robić i się w tym realizować. I choć pracę z dziećmi mam "na koncie" od tylu lat, to ani funkcja wychowawcy, ani kierownika wyjazdów, ani nawet fotografa dziecięcego nie dawała mi tyle frajdy :) 

 

Piękno każdego dnia wyraża się w intensywności przeżyć .. i to właśnie te przeżycia, nawet te popełnione błędy, to "nowe", wzbogacone postrzeganie świata, które zyskujemy przy każdej refleksji - to wszystko jest takim naszym kołem ratunkowym - doświadczeniem .. I patrzenie na świat przez okulary własnych doświadczeń jest tym, co tak szalenie mocno nas różnicuje. To sprawia, że każdy z nas jest inny. Inaczej czujemy, inaczej definiujemy emocje, inaczej analizujemy każdą sytuację. Strach, ból, złość - to ludzkie emocje - mamy do nich prawo. Ale czy mamy też prawo do nienawiści? do wyżywania się na drugiej osobie? do ranienia jej? negatywne emocje zawsze potrzebują ujścia - inaczej ciężko jest funkcjonować. Jednak kluczem jest to, by znaleźć w sobie siłę i moc, która sprawi, że uporamy się z tym - nie strzelając "jak z armaty" w każdego, kto znajdzie się w zasięgu. 

 

 

 "Kultura serca zaczyna się od wdzięczności."

                                                                 Christa Meves 

 

Anku - to Twoje słowa zainspirowały mnie do tych przemyśleń .. choć jesteś tak bardzo daleko, nadal czuję, że mamy to połączenie w serduszkach, które zawsze trzymało nas blisko - i wtedy, gdy piłyśmy wino z malinami i opalałyśmy się nad Wartą, i podczas mieszkania na Rzeczy, i podczas różnych przygód w późniejszym czasie .. Twoje słowa zawsze trafiają bardzo celnie ;) 

 

Bo grunt to podczas tych momentów - gdy jesteśmy źli, sfrustrowani, roszczeniowi, zazdrośni, rozczarowani, pełni złości, łez, niewypowiedzianych słów .. - pomyśleć, za co jesteśmy wdzięczni. Drugiej osobie - za czas, za uczucie, za przyjaźń, za wsparcie, za troskę. Sobie - za siłę do tego, żeby podnieść się z upadku i uznać to za sukces.

 

Emocje są ludzkie. Nawet te najtrudniejsze. To sposób ich wyrażania często sprawia, że po prostu gubimy człowieczeństwo. 

 

Tyle z przemyśleń. To był intensywny tydzień - wiele godzin w pracy, wiele godzin na uczelni, do tego kilka przyjemnie spędzonych wieczorów - podczas nauki jazdy na deskorolce gdzieś na Polance, podczas dłuugich rozmów z Darczi, podczas "terapii pączkami" z Krzyśkiem przy robieniu stronki internetowej, podczas doceniania sztuki i rozmów o Beksińskim .. czas jest najcenniejszym, co można otrzymać od drugiej osoby - dziękuję Wam za to, że jesteście :)! 

 

 

~anku Kochana zawsze i pomimo wszystko! Było wiele pięknych chwil... wspomnienia są bezcenne. Nikt nie ma prawa nam ich odebrać! ❤ wciąż bezmiennie pamietaj !
16/04/2019 13:13:48
yarudegirl dziękuję za każdy moment, w którym byłaś obecna - niezależnie od dystansu <3
16/04/2019 22:55:23

~spearkling piękna! tęsknię za Tobą! :D
14/04/2019 22:43:21
yarudegirl Dwa tygodnie to jak wieczność - lamo, widzimy się w tym tygodniu <3
14/04/2019 22:44:20

~niewidoczny ;) dzięki Ziom za to że jesteś!
14/04/2019 22:14:32
yarudegirl przez Berlin, Wiedeń, Corunię, Giewartów .. "Z wesołym składem wrzucamy na luz" ! :)
14/04/2019 22:24:57