photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 8 PAŹDZIERNIKA 2015

                                                                       Jak zaprzyjaźnić się z porażką ?

 

Porażka-słowo, którego myślę, że każdy człowiek na swój sposób się boi i stara uniknąć, ale równocześnie, które każdy zna. Wszyscy dążymy do sukcesu. Mamy wyznaczone cele, marzenia, a w głowie ułożony jakiś plan co do swojej przyszłości. Każdy z Nas idzie swoją drogą. I myślę, że w życiu każdego człowieka zdarzyło się tak, że zwyczajnie coś nie wyszło. Myślę, że każdy w takiej sytuacji zachowuje się inaczej. Nim przeczytasz ten wpis, wierz mi, że pisze go osoba, która też już nie raz poniosła porażkę. Wiem, że każdy może zachować się inaczej w takiej sytuacji, jednak ja postanowiłam się z nią zaprzyjaźnić.

 

 

Jak to zrobić ?

 

Zwyczajnie pogódź się z przeszłością i nie wracaj do niej. Coś było i tego nie zmienisz. Pomyśl, że ta rzecz musiała się wydarzyć byś teraz z nowymi doświadczeniami i wnioskami mógł zacząć coś nowego lub iść dalej, ale już silniejszy i być może mądrzejszy-bo jakby nie patrzeć-każdy błąd nas czegoś uczy.  No właśnie...dalej. To, że poniosłeś porażkę, nie znaczy, że masz rezygnować ze swoich marzeń, celów.  Nie znaczy również, że poniesiesz tę porażkę znowu. Bo to, co zrobisz dalej, zależy już tylko od Ciebie.

 

 

Dlaczego warto to zrobić ?

 

Dlatego, że wbrew pozorom dostajesz nową szansę. Być może pomyślisz, że to idiotyczne, ale jeśli porażka przyczyniła się do tego, że musisz zaczynać coś od nowa, nie zrażaj się. Masz teraz szansę, by poprawić swoje błędy. Czasami zdarza się, że porażka jest pewnym bodźcem do zmian. Jeśli tak jest u Ciebie, to zwyczajnie zacznij wszystko od nowa. I jeśli stwierdziłeś, że coś nie jest dla Ciebie, to nie poddawaj się, tylko walcz o to, by być w miejscu o którym marzysz.

 

 

Sęk w tym, by zwyczajnie dać sobie szansę. Raz jeszcze powstać, wyciągnąć wnioski i iść dalej już jako silniejszy i doświadczony przez dane wydarzenie człowiek. Potraktuj tą porażkę, jako właśnie swoją siłę. I nie bój się upadać. Moim zdaniem najgorszą rzeczą jest się poddać, skreślić wszystko przez jeden upadek. Nie rób tego ! Nie skreślaj swoich marzeń, swoich celów. Spójrz jaką drogę już pokonałeś, by być tu gdzie jesteś. Poniosłeś porażkę ? Nie ważne, pamiętaj, że upadają najlepsi. Spotkało Cię tyle rzeczy w życiu-i złych i dobrych. Dałeś radę wtedy, wiec nie daj się załmać jednej porażce. Potraktuj ją jako swoją siłę, wykorzystaj w dalszej drodze mądrość, jaka płynie z tego doświadczenia. Daj z siebie wszystko, a co najważniejsze-potraktuj porażkę jako swój nowy, lepszy początek, a nie koniec wszystkiego, co zbudowałeś do tej pory. Pamiętaj, że załamywanie się nic nie da. Ten sukces do którego tak wszyscy dążymy nie bierze się ze stania w miejscu, rozpaczania. Ta droga do sukcesu nie jest też łatwa. Kiedyś na jakieś stronie przeczytałam, że największa siła bierze się właśnie z upadków. I w pełni się z tym zgadzam. A teraz kolej na Ciebie-wstań, nie poddawaj się i walcz o swoje marzenia, o swoją przyszłość. Z każdej sytuacji jest wyjście, a Ty jesteś w stanie przezwyciężyć każdą porażkę. Tego właśnie Ci życzę.

 

 

 

 

 

Nie to, co osiągasz, ale to, co przezwyciężasz, definiuje Twoją karierę.  Carlton Fisk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie: unsplash.com

Komentarze

~tello ponieść porażke? po co ją ponosić skoro zawsze można wygrać nie mozna sie godzić z nią... tylko walczyć
"poki walczysz jestes zwycięscą " Św Augustyn
11/11/2015 22:02:26
artru Mam wrażenie jakby słowa były kierowane do mnie.
Spodobało mi się to i umacnia siłą, ale to jednak nie jest takie proste zapomnieć o przeszłości.
Zależy od człowieka i co mu los zgotował..
08/10/2015 19:28:03