photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 13 MAJA 2024

#52

Cześć wam!

Długi, bardzo przyjemny weekend, słoneczny i leniwy, na zmiane rower --> gary--> trening--> odpoczynek. Po tym poniedziałku moge śmiało twierdzić, że lenia nie można mieć zbyt długo!

 


23:43

  Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.

     Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

     Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.

     Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy jest to dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien.

     Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

 

~Desiderata


 

 

https://youtu.be/mcdO9UP0hp8?si=AZWjs7nzolDiWx9o

Komentarze

Photoblog.PRO xmitchx Oj tak, pamięć mam dobra moja droga :D czasem to moja zmora :D
14/05/2024 16:00:57
Photoblog.PRO anngod1421 Haha, widzę, że z pamięcią to nie na bakier jesteś :D
14/05/2024 12:33:04
Photoblog.PRO xmitchx No wiesz Aniu, wbrew pozorom mam troche z romantyka, nawet to w sobie lubie. O późnych ,,godzinach" :D to mnie dobrze wycisza :)
14/05/2024 9:10:46
Photoblog.PRO anngod1421 ;o jestem w szoku, jeżeli chodzi o ten utwór u Ciebie.. pozytywnym szoku :)
14/05/2024 8:11:53
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika xmitchx.