Photoblog.pl

Załóż konto

Witam na Wyspach Nonsensu. 

2019/06/16   

anarchia w wc

« następne   poprzednie »
anarchia w wc

"Jestem anarchistą, jestem anarchistą i znowu nie spuszczę wody.

Wodociąg się zatka i będzie anarchia, papier zerwę, wrzucę w szalet.

Rurę zerwę, miskę wyrwę, kupą o ścianę rzucę.

Anarchia! Anarchia w WC!"

Tak Kazik ujął w sposób żartobliwy jak widzi to zagadnienie większość osób, w tym sporo tych którzy sami nazywają się anarchistami.

A to coś więcej, nawet jestem w sumie posunąć się do stwierdzenia, że anarchia jest matką porządku. Chociaż to nie ja wymyśliłem, lecz niejaki Proudhon.

 

Jestem zwolennikiem hasła, którego autorem jest wybitny rosyjski pisarz Lew Tołstoj, a brzmi ono, że "Anarchizm nie oznacza braku instytucji w ogóle, lecz tych, które zmuszają ludzi do podporządkowania się przemocy."

Z kolei Kropotkin uważał, że "anarchizm jest poglądem na świat opartym na mechanicznym lub raczej krytycznym pojmowaniu wszystkich zjawisk" - zgadzam się z tym jak najbardziej.

A gdy ktoś mnie pyta o poglądy, odpowiadam socjalizm wolnościowy, bo zadaję sobie z tego sprawę, że termin anarchizmu jest kojarzony raczej negatywnie.

I tu pięknie to wszystko ujął Bakunin, a mianowicie "socjalizm bez wolności to niewola i brutalność, a wolność bez socjalizmu to system przywilejów i niesprawiedliwości".

Nawet jakby nad tym jednym zdaniem zastanowić się głębiej to można dojść do wniosku, że zawarta w nim jest historia Polski obejmująca ostatnie siedem dekad.

Ale mam wrażenie, że o tym już tu pisałem, więc wystarczy.

 

Tyle lat chodzę do tej kufloteki, a na ten uchwyt od spłuczki dopiero wczoraj zwróciłem uwagę. :-D

 

Wczoraj zakończyły się mistrzostwa świata w kopaniu piłki zawodników mających 20 lat lub mniej.

W finale Ukraińcy pokonali Koreańczyków z Południa 3:1. Nawet oglądałem końcówkę tego meczu. Mają chłopaki zdrowie ganiać za futbolówką w takim upale.

Fajnie, że impreza odbyła się w Polsce i jeszcze fajniej, że od strony pozasportowej organizacyjnie zdaje się, że też wszystko elegancko wyszło. Bo ja pamiętam doskonale czasy gdy stadiony wyglądały jak skanseny, a pójście na trybuny śmiało możnabyło podciągnąć pod sporty ekstremalne. ;-)

 

A z kolei dzisiaj rozpoczynają się mistrzostwa Europy, tyle że w kategorii do lat 21.

Dziwne te kategorie.

Zastanawiam się dlaczego na przykład nie pój z tym dalej i nie zrobić mistrzostw do lat 29, bo wiadomo że po trzydziestce to już stare chuje i do niczego się nie nadają. :-D

Polska reprezentacja w grupie z Belgami, Hiszpanami i Włochami.

Napiszę w skrócie jak ja widzę tę rywalizację - wpierdol i do lochu. To będzie typowa egzekucja dupy pasem. :-D

Ogólnie to chyba powariowali z tym natężeniem imprez futbolowych, bo aktualnie odbywają się Mistrzostwa Świata kobiet i Copa America. Ale na to już nie mam siły by to śledzić.

A kiedyś byłem takim fanem piłki latynoamerykańskiej. Człowiek siedział po nocach i oglądał te mecze, a teraz tylko siedzi i pisze głupoty. ;-)

 

Uroki mieszkania w bloku. Jest czwarta rano (prawie jak tekst jednego z kawałków Kultu hyhy), a ja w domu mam 29 stopni, okna pootwierane, wiatrak mieli powietrze, a ja czuję się jak kurczak na rożnie, z tą różnicą, że nikt mi nic w dupę nie wsadził i całe szczęście, bo tego to już moja psychika chyba by nie dała rady znieść.

1 komentarz
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika wyspynonsensu.
padholder  - 34 min. temu
uwielbiam ;)

Najnowsze wpisy

anarchia w wc

5 godz. temu

najtrudniej

15/06/2019 3:02:09

przesłuchiwanie O

11/06/2019 4:17:00

następcy nie widać

03/06/2019 5:03:29

cały czas na sportowo

02/06/2019 2:26:54

znowu o piłce skopanej

23/05/2019 3:57:00

włóczę się cz. 3

21/05/2019 3:31:00

włóczę się cz. 2

19/05/2019 11:39:31

Wszystkie wpisy