Photoblog.pl

Załóż konto

Inspirations from world.. 
zapisz

Emiraty-Khorfakan-2016

Dodane 13 LISTOPADA 2016 , exif
Wyświetleń: 110

Emiarty Arabskie to na prawdę piekny kraj,pełen inspiracji, nowego spojrzenia na świat, zaskakujący i niepowtarzalny, ale zacznę od początku...

Do Emiratów Arabskich dotarliśmy po prawie 5,5 h lotu liniami Enter Air z lotniska w Warszawie.

Zakwaterowaliśmy się w hotelu Oceanic Khorfakkan  Resort&Spa w miejscowości Khorfakkan w Szardży (jednytm z siedmiu Emiratów, niezbyt bogatym, ale ponoć najspokojniejszym ze wszystkich oraz o pięnym górzystym terenie).

Osobiście nie jestem fanką wyjazdów z biurami podróży jednak jakby nie patrzeć ma to w sobie dużo wygody. 

Z lotniska odebrał nas autokar i po ok 1,5 h byliśmy w hotelu, położonym zaraz przy prywatnej plaży która dodawała mu dużego uroku. Godnym zauważenia hotelowym miejscem jest siłowni umieszczona na szczycie budynku w kondygnacji o kształcie koła z widokiem na zatoke iport oraz Restauracja z dość dobrym jedzeniem, pysznymi zupmi oraz akwario-ścianą...która na pierwszy rzut oka pozostawała niezauważona. Na przeciwk hotelowej plazy rozpościerał się widok miejscowego portu. Jest to nielada atrakcja. Podczas 6 dniowego pobytu zaobserwowaliśmy dwa gigantyczne promy które skrupulatnie dzień po dniu były załadowywane w kontenery i puszczane w świat. Port nocą wygląda jeszcze bardziej uroczo. 

Podczas jednego ze spacerów udało nam się dojśc do portu jednak nie weszliśmy na jego teren, udało nam się za to znaleźć wiele cennych pamiątek w "miejscowym, opuszczonym targowisku" niestety jedna z nich  (przeźroczysty wazon ze srebrnymi zdobieniami) rozbiła nam się w drodze powrotnej do domu, zaraz po wyjściu z lotniska..jakaś przestroga?

Reszt informacji  dotyczących hotelu Ocenic Resort&Spa oraz otaczającej go okolicy i miasta Khorfakan znajduje się w opisach pod zdjęciami:)

 

 

Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika worldinspirations.
padholder długo byliście w Emiratach ?
23/11/2016 0:53:59

Wpisy obserwowanych

Nowy wygląd fotoblogów

photoblog

12 MAJA 2016

7