Photoblog.pl

Załóż konto

Perfection. 

2010/11/30   

Hudd'zia.

« następne   poprzednie »
Hudd'zia.

Miałam nadzieję, że nauczę się dystansu wyjeżdżając tutaj.

Faktycznie - może trochę go przyswoiłam.

Ale ciągle czuję, że nie potrafię się odciąć. Wiem co powiesz - nie powinnam.

Tam jest mój dom, gdzie moje serce - i odwrotnie, moje serce jest tam, gdzie pozostał mój dom.Templariusze to wiedzieli, a jeszcze przed nimi - biblijni pisarze.

A jednak niczego tak nie pragnę jak pozostać obojętną. Odcięłam się życiowo - dlaczego nie porafię wyzbyć się uczuć i reakcji?

Są zbędne, głupie i małostkowe.


Wiesz, fejsbuk to wspaniały wynalazek. Tysiące kilometrów - a reakcja natychmiastowa. Nic nie tracę - mówię sobie, z obrzydzeniem patrząc na posty znajomych.

A jednak fejsbuk, wyrzucik sumienia, mówi że...Tracę.


Przecież to nie jest tego warte.

Moje myśli, moja złość, moja pycha i uczucie wyższości.

Mój smutek, tęsknota.

Wszystko - pył, nie znaczy nic, nie jest tego warte.


A ja to czuję.

A chciałabym przestać.

9 komentarzy
czerwony - 15/12/2010 20:00:04
"..mówi że chciałaby żyć tak jak wszyscy.." [J.Samołyk "Wrocław"] A Ty odwrotnie. Chciałabys żyć inaczej. Chciałabyś wyprac się z uczuć. Choć na chwilę. Znam to dobrze. Kiedyś i w moim życiorysie był taki okres. Szczerze mówiąc uczucia nie sa zbędne. Wręc przeciwnie. Trzeba tylko umieć je w jakims stopniu kontrolować. Nie pozwolić się z manipulować, ale także nie dac się z nich wyprać. Uwierz, ludzie wyprani z uczuć są tacy nieciekawi. Bądź ciekawa. Interesująca. Zmieniłaś otoczenie i dobrze. Czasami to jest potrzebne. Może właśnie w tym nowym świecie poznasz ciekawszych ludzi i ciekawsze miejsca niż tutaj.
bartosz - 03/12/2010 23:41:38
Ja to się totalnie boję. Bo mam i za co przepraszać i za co krzyczeć. I jest mi i głupio i jestem zły na siebie za to. Widzę jedynie, że nie jest mi to na tyle obojętne i być nie może by nie myśleć i się nie odzywać. Takie ambiwalentne odczucia ogólnie się ma. Pozdrawiam.
dfsdf - 03/12/2010 23:32:05
Zgoda na odłożenie kariery dla gatek, no śmiało i wydaje się nawet słusznie.
Te plany to takie konsumpcyjne są, jak się je tak przeczyta, one trochę wszystkie wyglądają jak jedzenie sztućcami, tylko na trudniej definiowanym stole. A co po za jedzeniem co z rozmową ?
tamboreczka - 02/12/2010 23:13:24
A widzisz, tego jeszcze nie wiem. Wolałabym oczywiście karierę i zdobywanie świata, ale być może trzeba to będzie pogodzić, a może zostaną tylko te gatki..
Plan na zdobycie świata? Przede wszystkim najpierw chcę WIEDZIEĆ. Nauczyć się rzeczy, które uważam za niezbędne do zdobycia świata, miedzy innymi marketingu, ekonomii i jedzenia odpowiednimi sztućcami w 5* restauracji.
A prawda? Jest tylko jedna, ale nie wszystkim pasuje..
asdadad - 02/12/2010 22:42:01
Myślisz, że zdobędziesz świat, zrobisz wielką karierę, czy będziesz prała gatki (do znudzenia jestem z tymi gaciami, ale nawet o tym wieszaniu dziś ileś razy myślałem i to pewnie stąd)? A jeśli to pierwsze to jaki masz na to sposób, plan, cel dojścia ? Wiem, że niektórzy robią sobie treningi samego siebie, ty pewnie czytasz książki, ale znalazłaś jakąś prawdę, jakiś sposób życia który uważasz za słuszny i dobry?
tamboreczka - 02/12/2010 22:36:22
O tak, tak mam. Nie wiedzieć czemu poświęcam czasem cały dzień na wspomnienia związane z kimś, choć wiem, że to już pieśń przebrzmiała..
A slogany, choć wytarte, ułatwiają życie, są jak archetypy - skróty myślowe, ach, każdy wie o co chodzi a historii nie trzeba powtarzać.
trarrararara - 02/12/2010 22:14:11
Ojczyzna nasza zagrożona przez.. . . ciekawe. . .właśnie co z tą ojczyzną myśli i świata potocznie zwanego układem nakazów i zakazów ujętych sztywno norm, odzywających się jako sumienie, poza które się wyszło-bo to w końcu wieszanie "gatek obcego", a w dodatku osobnika o przeciwnej płci i z którym się współ-żyje, a nazywa się ta rzecz konkubinatem (ach ta nowo mowa u której miejsca brak na tak archaiczne słowo)? Czy to są jakieś dodatkowe emocje i czy to są dodatkowe myśli i czy są równie przechodnie?
"Cieszę się, że wywołuję emocje" - Czy to nie brzmi nad zbyt sloganowo, a jak to slogany mają do siebie i bez jakiś konotacji? Choć samo zjawisko w rzeczy samej buduje naszą próżność i cieszy nas.
"Pamiętasz czasem przechodni w życiu swym?"-tak często zastanawiam się czy inni tak jak ja, pamiętają osoby z podstawówki, gimnazjum, podwórka, koloni i nie wiadomo skąd jeszcze, a myślę o nich przypadkiem, o tak idąc drogą, by zniknąć w cicho w dali, albo np. idę po chleb i ni z kotleta i gwiezdnego pyłu pomyśle o Aleksandrze T. Masz też tak-że tak myślisz o kimś i wydaje ci się, że oni cię nie pamiętają zapewne, a co dopiero myślą o tobie?
tamboreczka - 02/12/2010 19:54:51
"Pamiętasz czasem przechodni w życiu swym?" - czasem są tak znaczący..
Cieszę się, że wywołuję emocje i dziękuję za to.
Anglia - obłudą byłoby powiedzieć, że nie ma czego zazdrościć, bo jest. Głównie możliwości. Nie wątpię, że nasza ojczyzna też kiedyś dojdzie do podobnego etapu (ciągle w to wierzę). Ale póki co warto sięgnąć dalej i polecam takie doświadczenie ludziom ciekawym świata. Bo niby w sklepach to już prawie to samo, ale oddycha się innym powietrzem...
podp - 01/12/2010 22:58:48
To takie ciekawe. Ciekawe w całej swojej ciekawości, i ści się po kościach, chudych i długich. To takie nie samowite-Się, myśli o kimś o tak, nie z kotleta i gwiezdnego pyłu, czasem się pomyśli nie wiadomo czemu. Czyta się i uczy, od małej dziewczynki ubranej w różowe kokardki na końcach warkoczy, bachora denerwującego do szpiku tych kości chudych i długich, a jednak zniewalającego i od którego uczy się dojrzałości. (nie mam zamiaru pisać lepiej od twojego postu, bo podoba mi się, choć ten któryś wcześniej podobał bardziej-to taka dygresja była). Uczę się, zwracam uwagę, ciesze się, kibicuję, piszę no bo... Pamiętasz czasem przechodni w życiu swym? Takich co mijają cię wielkim łukiem rozmawiając przez telefon, w jakąś epokę, w jakiś wiek, w jakiś miesiąc w jakiś tydzień, dzień? Może kiedyś znów poczytam i się pouczę. Przyda się. oj przyda. A kraju gdzie jeżdżą po drugiej stronie ulicy to zazdroszczę.

Najnowsze wpisy

Have strength.. No more.

 

Look how you've grown up

 

and then it just exploded

 

try to be fair

 

who's the fairest of them all?

 

with us it's never off the table

 

closure

 

chodź opowiem Ci bajkę

 

Wszystkie wpisy