Photoblog.pl

Załóż konto

Perfection. 

2010/01/11   

Nic co ludzkie..

« następne   poprzednie »
Nic co ludzkie..

Miałam sen.

Sen był z gatunku ciekawych - uświadomił mi, że moje id przejawia zupełnie inne skłonności, niż moje ego i superego.
Nie możesz kontrolować moich myśli i snów - kimkolwiek jesteś. Mimo osaczających mnie czasem spojrzeń, są rzeczy 'tylko moje'. I w pewnym sensie umiejętność udawania pozwala na zachowanie największej autentyczności, ponieważ autentyczni jesteśmy sami przed sobą, zostawiając dla siebie to, co najcenniejsze i najbardziej osobiste.
Jestem dumna ze swojej ambicji, ale co mi przeszkadza - to zazdrość. Zazdrość niekoniecznie erotyczna, częściej codzienna, ta najbardziej dotkliwa.Tej nie wyzbędę się pewnie nigdy, bo to część mojej definicji - nienawidzę się poddawać, ustępować, rezygnować z siebie dla kogoś.

Z dokładnej obserwacji pewnej kobiety wynika, że im bardziej zostajemy skrzywdzeni, tym większą mamy chęć krzywdzić samych siebie. Ludzka niedoskonałość doprowadza do tego, że dążenie do celu okazuje się być drogą ku samozagładzie. Poddawanie się cudzym chwilowym fascynacjom wcale nie jest kolejnym szczeblem na drabinie własnego ego, wręcz przeciwnie (to oczywiste), miesza w głowie i doprowadza do powolnego załamania nerwowego. Człowiek, który właśnie 'rezygnuje z siebie dla kogoś' i mimo to nadal ma nadzieję na uzyskanie z tego jakichś profitów (bardziej lub mniej materialnych) może nagle obudzić się z ręką nie w nocniku, a w szambie. Jeśli nie jestem głównym bohaterem swojego życiowego przedstawienia po prostu nie dostanę oklasków. Tak to działa.

To jasne, że czasem w życiu każdy z nas może poczuć się zagubiony i przyjąć to, czym akurat rzucił w nas los. Ale bezkrytyczna akceptacja tego, co się przydarza, zaniża naszą wartość.

Uczyłam niegdyś asertywności wobec ludzi. Teraz widzę swój błąd - najpierw trzeba nauczyć się przeciwstawiać rzeczywistości, bo tak naprawdę to właśnie ona nas kształtuje.

Abstrahując - ładne mamy to zdjęcie, ja i R.

4 komentarze
rambleon  - 12/01/2010 22:40:35
Yaaap, kiedys tam, na koncercie Maniutka.
rambleon  - 12/01/2010 19:12:01
Znajome, harcówkowe pyszczki.
dlutinka  - 11/01/2010 14:25:47
Ładne to mało powiedziane^^ :*
vmalinav  - 11/01/2010 10:51:08
ładnie ;)

Najnowsze wpisy

Have strength.. No more.

 

Look how you've grown up

 

and then it just exploded

 

try to be fair

 

who's the fairest of them all?

 

with us it's never off the table

 

closure

 

chodź opowiem Ci bajkę

 

Wszystkie wpisy