Photoblog.pl

Załóż konto

 

2013/01/04   

Frytki od Nahuma Gardnera

« następne   poprzednie »
Frytki od Nahuma Gardnera

Któregoś letniego wieczoru siedzieliśmy u Starego Wujka, piliśmy herbatę i czytaliśmy "Azarok i Mądrości" oraz "Necronomicon". W pewnym momencie Stary Wujek wstał... i powiedział, że niedługo wróci. Ubrał się i bez wyjaśnień wyszedł z domu. Nie było go tydzień, a gdy wrócił, miał ze sobą cały plecak... ziemniaków.

 

Ziemniaki miały fenomenalny rozmiar,  niesamowity kształt  i niezwykły połysk. Ich  koloru nie oddałyby żadne słowa. Stary Wujek postanowił zrobić z nich frytki. Wszyscy bez szemrania zabraliśmy się do obierania i krojenia ziemniaków.

 

Kiedy frytki były już gotowe, Stary Wujek z uśmiechem na twarzy odmówił ich spożycia, tłumacząc się... chęcią zjedzenia czekolady (a frytaski, musicie wiedzieć, SW umie robić wyśmienicie!).  Podając keczup, bacznie nas obserwował i tajemniczo uśmiechał.  My, bez ociągania się, zaczęliśmy je jeść. Choć były dorodne i wspaniale soczyste, zupełnie nie nadawały się do jedzenia. Wkradła się w nie jakaś ohydna gorycz, a po nadgryzieniu najmniejszego kawałka, długo nie można się było pozbyć nieprzyjemnego smaku.

 

Stary Wujek śmiał się głośno, a my żądaliśmy wyjaśnień, dlaczego frytki są takie niedobre i dlaczego z nas zakpił? Jednak On poprosił o cierpliwość i oznajmił, że następnego dnia wszystko wytłumaczy.

 

Z samego rana, licznie zebraliśmy się w Posiadłości Starego Wujka żądni poznania prawdy. Stary Wujek postawił przed nami kosz z ziemniakami, których nie skroiliśmy poprzedniego dnia. Dokładnie przyglądaliśmy się im i dotykaliśmy. Przybrały szaleńczy, prazmatyczny i schorzały wygląd. Były poszarzałe i wykazywały przedziwną kruchość. Miały szczególny ton barw zupełnie nieznany na kuli ziemskiej.

 

To ziemniaki z farmy Nahuma Gardnera... - powiedział Stary Wujek. A nas ogarnęło przerażenie, jednak po chwili uspokoiliśmy się, bo wiedzieliśmy, że nic nam nie grozi... w Jego obecności. Chciałem Was Kochani doświadczyć... żebyście jeszcze lepiej rozumieli "naturę kosmosu"...

 

Tak zakończyła się kolejna lekcja, za którą jestem mu wdzięczna. 

 

 

 

 

 

http://www.facebook.com/starywujek000

http://www.youtube.com/user/StaryWujek000

 

 

 

 

 

 

 

 

3 komentarze
jeebuut  - 14/01/2013 18:42:31
fryteczki <3 :D
paintless  - 04/01/2013 22:18:46
A tak ładnie wyglądają...
soadka  - 04/01/2013 21:15:29
mmm XD :D

Najnowsze wpisy

 O ludziach 16: Wasze kłamstwa!

 

9
Rak and Roll

 

List do Siostry

 

Sen

 

3
Rzeka

 

O ludziach 15: ... O ludziach!

 

Wspomnienia

 

6
Impreza!

 

Wszystkie wpisy