Photoblog.pl

Załóż konto

Smutna lekcja życia... 

2021/09/23   

Marność nad marnościami...

« następne   poprzednie »
Marność nad marnościami...

zdj. Jeden z moich domowych ,,dobrych duszków".. drugim (dla równowagi) jest mały miś.. oboje stacjonują na podstawie telewizora, ale to ten ,,tańczący kościotrup" (buja się na boki w dobrym świetle) bardziej oddaje mnie i stan, w którym się aktualnie znajduję..

 

Ktoś kiedyś powiedział, że wszystko jest zależne od nas samych.. że możemy wszystko.. cóż za piękna myśl podkreślająca moc sprawczą każdego człowieka.. jak w wyidealizowanym amerykańskim filmie z happy end'em.. Tylko zdarza się, że nijak ma się to do realiów życia codziennego i są kwestie, w których jesteśmy w pełni zależni od innych.. Niestety nie mogłem wyjechać do innego miasta.. Chyba, że bym się zwolnił.. Tak.. Mógłbym to zrobić, tylko zarabiałbym w chuj mniej, robiąc coś czego nie lubię.. Pełna życiowa partyzantka.. Za dużo nawet jak dla mnie.. 

 

Plan był fantastyczny.. Jedna decyzja i wszystkie miejsca z którymi wiążą mnie jakiekolwiek wspomnienia (zdałem sobie z tego w pełni sprawę kiedy jeździłem po mieście z kolegą z pracy, który nie jest stąd i chciałem mu trochę poopowiadać o miejscach które mijamy) zostawione w tyle.. no i dodatkowo otrzymuję status ,,tabula rasa".. Nowy start na solidnym fundamencie.. UTOPIA..

 

Wszystko pięknie pospinałem w głowie.. Bilans zysków i strat nie pozostawiał złudzeń co do słuszności tej decyzji.. Zrobiłem nawet listę osób z którymi chciałem się pożegnać bo widywalibyśmy się sporadycznie po moim wyjeździe.. Do jednej z osób, z którą kiedyś miałem świetny kontakt napisałem nawet kilkustronnicowy list z podziękowaniami za wiele godzin rozmów w momencie gdy mój świat rozpadał się na kawałki i z życzeniami tego, aby każdy jej dzień rozpoczynał się z uśmiechem na buzi.. Naprawdę te rozmowy były kojące dla mojej pokaleczonej duszy i nie zapomnę o tym nigdy.. Niestety nasze drogi rozeszły się bezpowrotnie.. Cóż, list muszę schować szafy tak jak i wszystkie plany na najbliższą przyszłość.. Nie, w sumie nie.. planów nie muszę chować bo ich kurwa NIE MA.. 

 

 

 

 

 

Ostatnie lata były w moim wykonaniu szamotaniem się ze samym sobą, a gdy mogłem w końcu ułożyć wszystko w spójną całość to ,,czynniki zewnętrzne" sprawiły że wciąż jestem tu gdzie byłem.. jestem już zmęczony tym wszystkim.. już mi się nie chce nawet o tym myśleć.. Ehh..

 

Wszechogarniająca obojętność na wszystko dookoła to jedyne co dostrzegam w sobie na ten moment.. ,,Człowiek planuje, a Bóg się śmieje".. Nawet nie wiem czy po tym czego doświadczyłem też się śmiał.. Dawno go nie widziałem.. I raczej szybko się nie zobaczymy.. 

 

 

Rzygać mi się chce od tego wszystkiego.. Jestem wydmuszką.. robotem.. postacią w ,,Simsach"..chuj wie czym jeszcze.. praca, sen, soundcloud, sen, praca itd. itp.. :/ OFF..

 

 

 

 

 

 

 

Perfect - ,,Wyspa, drzewo, zamek"

 

https://m.youtube.com/watch?v=Zh40jN3MrcE

 

,,I tak wszystko to, czego się tknę, w proch i w pył obraca się. Nie wiem sam gdzie dla mnie miejsce jest.."

 

Kurtyna..

 

 

6 komentarzy
immortelle  - 07/10/2021 20:45:05 z telefonu komórkowego
Niestety, jestem w bardzo podobnym punkcie życia, które życiem przestaje się nawet wydawać. Niekoniecznie depresją, ale wymuszona wegetacja owszem. Jak mam lepszy humor, to przypominam sobie, że życie obecnie zaczyna się po emeryturze (częściej jednak kończy) :P
smutnalekcjazycia - 07/10/2021 21:02:46 z telefonu komórkowego
Ja jestem obecnie jak Dr.Jeckyll i Mr. Hyde.. mam dobrą pracę i w niej jestem pogodnym i w pełni zaangażowanym pracownikiem, a po pracy staję się mistrzem świata w martnotrawieniu swojego czasu i potencjału rozpierdolonym psychicznie tym skurwiałym niefartem przyspawanym do mnie na stałe.. jestem już zmęczony tym dualizmem.. tymi sprzecznymi rolami socjologicznymi, które odgrywam każdego dnia..

pocalym  - 24/09/2021 16:47:19 z telefonu komórkowego
"Robimy tyle ile potrafimy, by żyć najlepiej jak potrafimy." Mam taką nadzieję... wierzę, że jeszcze los się uśmiechnie do Ciebie, do mnie i do każdego kto tego potrzebuje.
smutnalekcjazycia - 24/09/2021 18:02:08 z telefonu komórkowego
Dziękuję i wzajemnie!

krajobraz10  - 24/09/2021 14:04:36 z telefonu komórkowego
Może masz depresje...
smutnalekcjazycia - 24/09/2021 14:22:19 z telefonu komórkowego
Osoby bawiące się w domorosłych psychoanalityków wobec kompletnie obcych osób zawsze poprawiają mi humor, także DZIĘKUJĘ za poprawienie mi humoru tym jakże banalnym komentarzem.. Miłego dnia..

Najnowsze wpisy

Marność nad marnościami...