Photoblog.pl

Załóż konto

2018/11/01   

Pierwszego Listopada 2018

« następne   poprzednie »
Pierwszego Listopada 2018
Powiększenie
Pierwszego Listopada 2018
 
 
Każdy z nas ma swoją definicję rodzeństwa, w moich wspomnieniach moje dzieciństwo u jej boku było czymś czego nikt mi nigdy odbierze. Z żalem i jednocześnie z uśmiechem na twarzy wspominam wszystkie te piękne chwile, których doświadczyłem dzięki jej poświęceniu i zaangażowaniu. Przez dwadzieścia lat swojego życia zbudowała ogromny fundament tych dobrych wartości, których nie bała się przekazać dalej.
Była dzieckiem, nastolatką a przez krótki okres młodą kobietą, która żyła tak jak żyje każdy z nas, ale nie każdy potrafił tak podejść do drugiego człowieka, zrozumieć go bez słowa czy po prostu bezinteresownie pomóc, wielu z was by ją polubiło, a ona sama dałaby się polubić.
 
 
 Gdyby mogła teraz być tu ze mną i z cała rodziną i mogłaby przyglądnąć się temu wszystkiemu z boku, jestem pewien, że byłaby poruszona faktem, że tak wielu obcych ludzi jest w stanie dostrzec to co przez ten cały czas dostrzegaliśmy my. Byłoby jej przykro, że wyrwano jej z garści dekady dalszego życia.
 
Już kiedyś czułem, że coś jest nie tak, zwłaszcza po 12 maja zacząłem rozumieć dlaczego kiedyś nie potrafiłem sobie wyobrazić przyszłości, to jak zły sen, ale to prawda. Jako 16/17 latek często myślałem jak to będzie kiedyś i do pewnego momentu potrafiłem sobie wiele sytuacji wyobrazić, ale tej jednej ściany przejść się nie dało. Nie widziałem w swoich wyobrażeniach starszej Paulinki, tak jak ktoś by mi coś zabrał zanim rzeczywiście harmonia czteroosobowej rodziny została zaburzona.
 
Chciałbym jej tyle przekazać, o wielu rzeczach była pewna, bo wiem, że skoczylibyśmy za sobą w ogień bez zastanowienia, ale to jest i było tak oczywiste. Chciałbym jej powiedzieć jak wiele zmieniło jej odejście, jak wiele zmieniło to w samych nas, w mojej mamie, tacie i we mnie. Chciałbym, żeby wiedziała, że wszystkie te lata bez niej są stracone, żeby wiedziała o tym, że to nas bardzo zatrzymało.
 
Przez całe swoje życie, nigdy nie wyobrażałem sobie stanu z jakim przyszło nam się zmierzyć, chociaż w chwili kiedy to ktoś zupełnie obcy stracił tchnienie zaczęły pojawiać się pewne pytania co do których nie potrafiłem się w żaden sposób odnieść.
Dziś już wiem, wiedziałem to już osiem lat temu jak realnie nieprzewidywalne potrafi być życie, jak precyzyjnie potrafi uderzyć prosto w ten schowany głęboko w świadomości, ukryty punkt, którego wszyscy się obawiamy.
 
To ogromna lekcja, największa życiowa lekcja z którą podróżuję do tej pory, największym morałem tej lekcji jest fakt, że nigdy w życiu nikt ani nic nie może być pewne, bezpieczne ani zrozumiałe.
Dlatego gdybym tylko miał możliwość, to zanurkowałbym ponownie wstecz, wiele, wiele lat, żeby móc z tą "nową" świadomością przejśc przez swoje życie ponownie, żeby za moim pokojem tak jak sprzed laty tętniło życie, żeby Paulinka której wszędzie było pełno mogła nadal cieszyć się ze słońca, z obejrzanego dobrego filmu, żeby miała szansę poznać i zwiedzić ułamek świata. To mnie boli najbardziej i najwięcej żalu i gniewu dusi ta świadomość, że to wszystko ją ominęło ostatecznie, bez żadnego ostrzeżenia, ani bez ziarnka szansy na dalsze spełnianie marzeń, na dalszy rozwój, na dalsze życie.
 _______________________________________________________________
Pierwszy Listopad jest jak co roku dla wielu ludzi ich indywidualną kulminacją wspomnień, są też ludzie dla których jest to codzienna chwila przed zaśnięciem. Najbardziej jednak żal mi ludzi, którzy mają siebie na co dzień, pod ręką, a nie potrafią wycisnąć ze swoich relacji tego co najpiękniejsze.
 
Wykorzystanymi słowami w utworze jest tekst jednej z ulubionych piosenek Paulinki, który jak by się mogło teraz wydawać nabrał po jej odejściu zupełnie nowe znaczenie.

Paulinka - Pierwszego Listopada 2018
 __________________________________________________________________________________________
 
33 komentarze
wiktoria - 17/12/2018 12:14:42
Damianie czy bedzie wpis świąteczny?
Photoblog.PRO rudedamien - 17/12/2018 19:21:35
Szczerze mówiąc nie wiem. zobaczymy

max - 16/11/2018 10:12:16
Zostalo tylko echo, Ciebie,juz tu nie ma ,nie zmienimy juz nic Zostalotylko echo,stoje zaciskam swe piesci do krwi Zostalo tylko echo,w sercu mam ogien,ogien zlobi mi lzy Zostalo tylko echo,powiedz mi dlaczego? powiedz mi . (usmiech przez lzy)
zzz - 03/11/2018 20:19:22 z telefonu komórkowego
Przepiękny film... Damianie, czy przyjdzie kiedyś taki moment, że będziesz chciał skończyć z filmami, wspomnieniami?
Photoblog.PRO rudedamien - 05/11/2018 20:56:24
Nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie. Liczę się z tym, że któregoś dnia podejmę taką decyzję. Trwam w tym co robię prawie od samego początku, bo nie zaczynałem tego tutaj. Wydaje mi się, że nie przekazałem jeszcze wszystkiego co mam do powiedzenia czy do pokazania, ale któregoś dnia przyjdzie ten moment, na pewno nie teraz, a jak już ten moment przyjdzie to z pewnością będzie on dla mnie osobiście bardzo silnym i mocnym pożegnaniem, z wami, ale nigdy nie z moimi wspomnieniami. Myślę, że wykorzystuję internet najlepiej jak można, choć wielu ludzi nie podziela tego rodzaju refleksji i Ja też nigdy nie zamierzałem nikomu udowadniać, że nie mają racji. Dzięki internetowi moje wspomnienia wydają się być wieczne, wspomnienia w formie filmu na Youtube, czy też wpisy tutaj, tego nikt nie wymaże to na pewno pozostanie. Także podsumowując, nie czuję, żeby to był czas to zakończyć, jednocześnie podkreślę, że jeśli coś takiego miałoby mieć miejsce to pożegnam się w jak najlepszy sposób.
zzz - 14/11/2018 8:28:17 z telefonu komórkowego
Dziękuje za odpowiedź... chyba dla wszystkich będzie to silne przeżycie pożegnać się. Wspomnienia przelane tutaj w formie tekstu, filmu czy zdjęć są przepiękne, ale piękniejsze masz w głowie i w sercu, tego nikt Ci nie odbierze

kinia - 08/11/2018 17:11:59
Damian, jestem z tobą od samego początku i chce ci przekazać moje spostrzeżenia. Od pierwszego filmu po dziś dzień obejrzałam każdy z kilkadziesiąt razy muszę ci o tym powiedzieć, bo twoje filmy z roku na rok przechodziły swojego rodzaju ewolucje i to jest coś niesamowitego, bo przechodziliśmy i przechodzimy ją nadal razem z tobą. Same postęp ze strony technicznej patrząc na film PIERWSZEGO LISTOPADA 2011 a na ten z kilku dni PIERWSZEGO LISTOPADA 2018 jaki przeskok!!!! Przez 8 lat dostarczasz nam tego dreszcza i refleksji za co naleza ci sie przynajmniej z mojej strony ogromne podziekowania. Film, a raczej pozowole sobie nazwac go projektem "KIEDY ZAMYKAM OCZY" jest nadal arcydziełem! tak !! i nie zawaham się użyć tego określenia! "Najpiękniejsze Wspomnienia" - wygląda jak byłby częścią filmu (dramatu) wszystko w formie stylistycznej zostało zachowane wręcz perfekcyjnie, ale to nie o to chodzi i ja to doskonale wiem. Jednak jako studentka marketingu zauważam ile starań i poświęcenia dajesz od siebie, a to o wszystkim swiadczy przede wszystkim o tobie w bardzo pozytywnym swietle. Zycze ci zebys byl szczesliwym facetem a twoja rodzina ma szczescie ze jestes obok nich na codzien. Pozdrawiam cie bardzo mocno
ruda - 07/11/2018 11:23:53
Lecz oni ciągle przecież żywi,Nadal wytrwale są wśród nas,Ich dusze przy nas pozostały,Tylko ich ciała zabrał czas.[++] Kilka lat temu odeszła moja babcia może to głupio zabrzmi ale cały czas czuję jej obecność.Bardzo mi jej brakuje.Wspólnych długich rozmów,pysznych bułeczek z serem które piekła.Gdy mam gorszy dzień wracam myślami do tamtych lat kiedy była z nami.Przyjdzie bowiem taki czas kiedy przerwiesz swój sen i znów się zobaczymy.Głęboko w to wierzę....
agata - 05/11/2018 21:02:05
Damianie! Nie jestem pewna, ale powiedz proszę czy to ty czytasz tekst tej piosenki w filmie?
Photoblog.PRO rudedamien - 06/11/2018 0:37:35
Tak, tak jak napisałem we wpisie na samym końcu. Jest to tekst ulubionej piosenki Paulinki, który po jej odejściu ma dla mnie zupełnie nowe znaczenie.

wiktoria - 05/11/2018 9:13:11
Damianie napiszę krótko jak zawsze piękny film i bardzo wzruszający.
marlen - 04/11/2018 11:14:58
Dziekuje przepiekny kolejny filmik o Twojej zmarlej siostrze. Zawsze czekam na te filmy i czesto je ogladam w ciagu roku. Wierze ze dobre Anioly sie Nia opiekuja, tak jak i nami tu na ziemi. Zycie jest piekne ale tam… tez musi byc jeszcze piekniej… Pozdrawiam Ciebie i cala rodzine.:)
xyz - 03/11/2018 14:48:29 z telefonu komórkowego
Damianie dziękuję Ci za filmik. Twoje wspomnienia nadają tyle magii... to piękne. Niedawno straciłam bliską osobę i Twoje filmiki bardzo mi pomagają. Czy po upływie tych 8 lat Ty, Twoi rodzice i rodzina już mogą o tym wszystkim mówić? Czas nie leczy aż takich ran ale czy chociaż trochę po upływie tych wszystkich lat nauczyliście się rozmowy o Paulince bez łez? Chciałabym też nawiązać do miejsca pochówku... widzę że jest to miejsce bardziej w postaci ogrodu niż pomnika. Wygląda on przepięknie jeśli można tak powiedzieć o tak smutnym miejscu... pozdrawiam i życzę dużo siły Tobie i Twojej rodzinie.
Photoblog.PRO rudedamien - 03/11/2018 18:07:35
Bardzo mi przykro z powodu twojej straty.... lada moment rozpocznie się nowy rok, wielkimi krokami zbliża się już 9 lat, kiedy Ją straciliśmy. Odpowiadając na twoje pytanie- myślę, że tak.... są chwile kiedy można o tym porozmawiać, ale czy bez emocji i ucisku w żołądku? chyba nie. Też tak uważam o ogrodzie Paulinki i choć nie kwestionuję standardowych pochówków to wydaje mi się, że forma ogrodu jest trudniejsza w utrzymaniu, ale o wiele bardziej owocna.

aga - 03/11/2018 12:56:58
Co za utwór został wykorzystany w tym filmiku? Dziękuję,piękny film.
Photoblog.PRO rudedamien - 03/11/2018 18:01:19
Twórczość Maxa Richtera - Dream 3

docentrb - 03/11/2018 10:16:35
Przepraszam, zapomniałem jeszcze o jednym. Kolejna próbka Twoich możliwości i kolejny raz efekt wspaniały. Gratuluję.
docentrb - 03/11/2018 9:14:32 z telefonu komórkowego
Dziękuję, że kolejny raz dałeś nam możliwość bycia w Jej ogrodzie. Zawsze czekam na tą chwilę. Oczywiście nic nie zastąpi osobistych odwiedzin ale ten sposób pozwala nam choć w ułamku przeżyć doniosła atmosferę tego dnia tam i bycia razem z Nią i Wami. Piękny film. Pozdrawiam. Codzienne światełko pamięci o Dziewczynach...
Photoblog.PRO rudedamien  - 03/11/2018 5:15:05
https://youtu.be/LywQVhLGKp8
neomi - 02/11/2018 17:32:23
O jakiej piosence jest tu mowa?Chciałabym jej posłuchać.Światełko pamięci dla was ANIOŁKI [*][*]
Photoblog.PRO rudedamien - 02/11/2018 20:23:17
Rihanna - Russian Roulette

marlen - 02/11/2018 12:39:51
Spieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza… i tak jest z kazdym zyciem. Ludzie sie rodza i umieraja a my musimy sie nauczyc kochac ludzi w kazdej chwili, bo zycie jest piekne ale jakze kruche… Pamietam o Tobie Paulinko jestes w moim sercu . Masz wspanialaego brata.
igaa - 02/11/2018 10:59:46 z telefonu komórkowego
Czy jest ostatnie zdjęcie Paulinki z 12 maja ?
wiktoria - 02/11/2018 10:23:15
Pamiętam o Was Kochana Paulinko i Kochana Kornelko.
docentrb - 01/11/2018 22:31:55 z telefonu komórkowego
"... w ogrodach zaplonęly lampki pamięci, ich drgające płomyki cienką smugą światła unoszą w niebo żal.. " Mijają kolejne miesiące a ja wciąż mam siłę do walki i nadzieję, że wszystko się dla mnie dobrze skończy. To dzięki Wam Dziewczyny. Codzienne światełko pamięci...
donata - 02/11/2018 9:31:29
Ci co odchodzą wciąż z nami są....powodzenia w walce

marta - 01/11/2018 19:52:32
Światełko pamięci dla was dziewczyny [ +].
donata - 01/11/2018 18:47:27
To bardzo trudny dzień.Najchetniej wyrwalibyśmy naszych ukochanych z tamtego Istnienia ,zamknęli w naszych ramionach i nigdy nie wypuscili.Niestety!Siła wyższa zadecydowała inaczej pozostawiając nam nadzieję na ponowne spotkanie,okupione tęsknotą i czasem nie wiadomo jak długim.Dziękuję za te refleksje.Wiem,że choć jesteśmy od siebie oddaleni,ale jednak bliscy,bo łączy nas pamięć o Paulince.

Najnowsze wpisy

Dwunasta rocznica odejścia

 

32 Urodziny Paulinki

 

Pierwszego Listopada 2021

 

XI rocznica odejścia

 

Wpis rudedamien

 

Pierwszego Listopada 2020

 

X Rocznica Odejścia

 

Wpis rudedamien

 

Wszystkie wpisy