photoblog.pl
Załóż konto

W 5 rocznicę odejścia


Pięć lat temu, sześćdziesiąt miesięcy temu, dwieście czterdzieści tygodni temu, tysiąc osiemset dwadzieścia pięć dni temu - niewiarygodne liczby, niepojęte... niezrozumiałe.
Ciężko dzisiaj powiedzieć, że to tylko liczby, że one nic nie znaczą, to nieprawda.
Pod każdą z tych cyfr kryją się silne emocje, kryje się tęsknota, rozpacz, bezsilność i brak akceptacji tego przykrego faktu, że te liczby są już tak duże i, że z każdym kolejnym dniem stają się silniejsze.
Czas jest nieubłagany, nieugięty...wciąż idzie naprzód, wciąż przynosi nowe wydarzenia w których chciałoby się waszej obecności. Czas przynosi nowe realia, nowe sytuacje przy których chciałbym usłyszeć wasze zdanie, podzielić się opinią, porozmawiać, to niestety niemożliwe, niemożliwe od pięciu lat.
Pięć lat temu straciłyście swoje cenne życie, straciłyście swoje domy, swoje rodziny, swoich najbliższych, swoich przyjaciół... za to my straciliśmy spory kawał swoich serc, straciliśmy pełen dom, straciliśmy pełną rodzinę, straciliśmy najbliższe osoby, straciliśmy najwierniejsze przyjaciółki, straciliśmy was... straciliśmy ostatnie pięć lat przy waszym boku.
Zastanawiam się czy rzeczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że minęło już tyle czasu, że te pięć lat to pół dekady, że za następne pięć lat przyjdzie nam zmierzyć się z dziesiątą rocznicą waszego odejścia, nie rozumiem tego, nie wiem kiedy ta piątka przeleciała mi przed nosem. Wciąż mam wrażenie, że 2010 rok był niedawno, że to nie było pięć lat temu, ale wiem, że zegar nie kłamie, że codziennie przypomina tę przykrą prawdę.


Może wydać się to całkiem dziwne, ale w moich oczach dzisiaj Paulinka ma dwadzieścia pięć lat, Kornelia dwadzieścia jeden, oglądając zdjęcia dziewczyn nie widzę dwudziestoletniej siostry i szesnastolatki, pewnie dzieje się to dlatego, że ja sam mam już więcej lat, że ten czas robi swoje i nadal nie akceptuje tego, że dla dziewczyn zegar się już zatrzymał, wciąż się z tym nie godzę, że jestem starszy od Paulinki i w dalszym ciągu mam wrażenie, że Kornelia jest młodsza ode mnie o te dwa lata, nie siedem. Wielokrotnie powtarzałem, że przez osiemnaście lat mojego życia to Paulinka była przecież zawsze starsza o dwa lata, które były dla mnie niezwykle istotne, które nadawały pewną harmonię. Dwunastego maja ta harmonia została zniszczona i w ten nienaturalny sposób z dnia na dzień aż po dziś dzieje się coś czego nie potrafię sprecyzować. Równy miesiąc temu miałem urodziny, żyję już trzy lata dłużej niż moja siostra, to bardzo dziwne uczucie, które trudno mi ubrać w słowa.


Chcąc nie chcąc... dzisiaj dwunastego maja znów mam przed oczami te najbardziej miażdżące wydarzenie w moim życiu. Dziś spoglądam na ten dzień z pięcioletnim dystansem, ale wciąż czuję to samo, ten sam rozdzierający ból i bezradność.
Zamykając oczy widzę twarz mamy, dokładnie pamiętam jej wyraz i przerażenie, widzę i słyszę tę gorycz, płacz, a jeszcze w tamtym momencie nie byliśmy świadomi, że Paulinki już nie ma. W tamtej chwili dostarczaliśmy sobie mnóstwa nadziei, po prostu instynktownie byliśmy pewni, że wróci do domu, albo w gorszym przypadku, że pojedziemy do szpitala i, że wszystko będzie dobrze. Cały czas mam przed oczami ten chaos, telefon rozgrzany do czerwoności... trwało to długo, aż do momentu w którym odebrałem ostatni telefon i przysięgam, że nawet przez moment nie dopuszczałem do myśli,

że usłyszę słowa które odmieniły nasze życia na zawsze. Nigdy nie zapomnę wyrazu twarzy mojej mamy, będę miał w pamięci ten widok już do końca swojego życia.


Minęło pięć lat odkąd nie ma z nami mojej Paulinki i Kornelii... wciąż tęsknię i z przykrością patrzę na przyszłość bez nich. Chciałbym, żeby było inaczej, żebym jutro obudził się chociaż sześć lat wstecz, żebym mógł znów obudzić się w pełnej rodzinie, w przepełnionym spokojem i harmoni domu jak było to jeszcze kilka lat temu.
Wydaje mi się, że każdy z nas obudzi się kiedyś w takim domu, wtedy kiedy nadejdzie ta odpowiednia pora. Ja też się obudzę i mam nadzieje, że uda mi się nadrobić ten utracony czas...

tymczasem tęsknie i jestem przy was codziennie.
______________________________________________________________________

Dodane 12 MAJA 2015
3559
Junior lunaxx30 Od lat jestem z Tobą i oglądam twoje filmy :( są piękne i przepełnione miłoscią:)
30/08/2015 12:24:18
~zzzzzzzzzzz https://www.youtube.com/watch?v=nSDgHBxUbVQ :( cala prawda w jednej piosence ... serce peka WRACAJ PAULINA WRACAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;(
28/08/2015 8:48:00
~wiktoria Witam Cię Damianie! Śniła mi się Twoja Siostra. Widziałam ją z bliska miała związane włosy w kucyk i była smutna. Odniosłam wrażenie, że tęskni za Wami. Widziałam jakąś Panią obok niej która mówiła do mnie i do innych ludzi popatrzcie tutaj siedzi dobra, uczuciowa i porządna dziewczyna. Niestety sen się urwał bo się nagle zbudziłam. Szkoda bo może nawet bym z Nią porozmawiała. Zabrakło w tym śnie Kornelii. W związku z tym mam do Ciebie pytanie Damianie jak często śniła Ci się Twoja Siostra a także Kornelia?
12/08/2015 19:33:28
~allla Przepraszam, nie wiem jak się do Ciebie zwrócić? Bracie Pauliny, Przyjacielu Kornelii. Damianie?
Jesteś świadomy tego co stworzyłeś? Jak piękny pomnik postawiłeś? i cały czas stawiasz?
Wiesz, wiesz. ...

Nie możesz wiedzieć, ale jesteś dla mnie mocną inspiracją. Dziękuję Ci za to. Zetknęłam się z filmami o Nich, w trudnych dla mnie chwilach, to mi pomogło. Dzięki.
Przykro mi z całego serca z powodu tego co spotkało Ciebie i Twą rodzinę.
Wierzę, że zawsze gdy spoglądasz w słońce, to czujesz ulgę.
Głowa do słońca:)
23/07/2015 17:53:27
mojmalycud Paulinko i Kornelio pamietam o was caly czas. Cudowne i piekne dziewczyny.
04/07/2015 21:46:55
~xyz Damian zaglądam tu codziennie po kilka razy czekam na filmik ale obawiam się że już go nie dodasz :( powiedz tak szczerze czy jest sens czekać? Jeśli tak to może określ się mniej więcej w jakim terminie. Tak swoją drogą czy myślisz o zakończeniu prowadzeniu bloga i robienia filmików? Pozdrawiam serdecznie
15/06/2015 18:04:44
Photoblog.PRO rudedamien Witaj! Zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób czeka. Pisałem już wcześniej, że filmik będzie, że źle organizuje czas i po prostu nie mam kiedy, albo też nie mam natchnienia aby go ukończyć. Gwarantuję, że filmik rocznicowy się pojawi, ale nie chce precyzować żadnego terminu. Wiem, że co roku film pojawiał się już w dniu rocznicy, albo dzień po... w tym roku nie dałem rady i nie jest to kwestia tego, że rezygnuję, albo, że coś kończę... najzwyczajniej jestem też tylko człowiekiem i nie zawsze wszystko wychodzi wedle mojego życzenia. Proszę o cierpliwość.
15/06/2015 23:52:12

~marlenaz ja też
15/06/2015 12:34:03
~karolinalawrynowicz Damianie a czy pokazałbyś więcej zdjęć Paulinki z tej sesji zdjęciowej na plazy i pośród kwiatów? To była przepiękna sesja a Paulinka na niej iście zjawiskowa. Bardzo bym chciała zobaczyć resztę tych zdjęć.
15/06/2015 8:13:30
~wiktoria Filmik będzie na pewno. O widzę, że jest też druga Wiktoria.
15/06/2015 7:50:08
~wiktoria ja również czekam ..
14/06/2015 15:25:09
~maja z niecierpliwościa czekam na kolejny zapewne cudowny filmik...
10/06/2015 15:42:59
~joui Nie tylko ty ! ja również się juz nie moge strasznie doczekać :(:(:(:(
11/06/2015 10:55:00
~ell Ja również...dzisiaj mija miesiąc od 5 rocznicy :(
12/06/2015 10:44:35
~marta Już miesiąc.....
13/06/2015 16:36:46

~wiktoria Nie jestem na tym blogu od początku i faktyczne mogłam nie doczytać, że Kornelia miała brata.
Gosiu ludzie już tacy są i niektórych nie zmienimy, ale pamiętaj kto kradnie i czyni zło prędzej czy później za to zapłaci.
06/06/2015 16:30:24
~wiktoria Damianie czy Kornelia miała rodzeństwo?
Odnośnie ogrodu Paulinki, niektórzy ludzie nie mają szacunku dla zmarłych. Jak można zabierać donicę z kwiatami. Jakim to trzeba być człowiekiem żeby w ten sposób postępować. Pocieszające jest jedynie to, że, są jeszcze dobrzy ludzie na świecie których na to nie stać, tylko szkoda, że jest ich mało.
03/06/2015 12:05:34
~agat Tak miala brata ....
04/06/2015 11:01:54
~gosia Kornelka ma brata. Zgodzę się z tym co napisałaś. Ja sama doświadczam kradzieży z miejsca pochówku mojej Mamy. Będąc wczoraj na cmentarzu okazało się że został skradziony aniołek który ważył ponad 20kg. i już po tym można poznać że kradzież była zaplanowana. Nie mówiąc już o innych rzeczach typu stroiki świąteczne czy też rzeczy które zanoszą na cmentarz małe dzieci mojej siostry. I nie chodzi tutaj wcale o pieniądze tylko o sam fakt że te wszystkie rzeczy znicze, stroiki itp. to przecież oznaka naszej nieustającej pamięci.
05/06/2015 17:19:58
~anka Miała rodzeństwo. Wystarczy uważnie czytać wpisy/komentarze.
05/06/2015 20:35:50

~immmm Damian, obejrzałam dosłownie wszystkie filmiki o dziewczynkach i chcę nawiązac do przepięknego Ogrodu, który stworzyliście wspólnie z Mamą (bo o ile dobrze pamiętam tak kiedyś pisałeś w komentarzach) Paulince... Czy te piękne białe kwiaty w Jej Ogrodzie są naturalne? Czy zdarzało się, że te wszystkie piękne przedmioty z Jej nagrobka "ginęły"? Ogród jest bajeczny. Jestem pod wrażeniem, pozdrawiam.
30/05/2015 8:29:05
Photoblog.PRO rudedamien Witaj! Jest mi bardzo miło czytając słowa uznania o ogrodzie Paulinki. Chcę podkreślić, że wszystkie kwiaty, kompozycje tworzy moja mama własnoręcznie, a ja jedynie pomagam sadzić kwiaty i pielęgnuje ogród. Wszystkie rośliny jak i te białe kwiaty o których piszesz są naturalne. Jeśli chodzi o twoje ostatnie pytanie to niestety tak. Żyjemy w takim kraju, w którym ludzie nie widzą pewnej granicy przyzwoitości. Niestety często giną wkłady do zniczy jak i same znicze, co chwile ktoś zabiera wazony, które starannie dobiera moja mama. Ostatni przypadek kradzieży miał miejsce kilka dni po piątej rocznicy odejścia. Co prawda filmu rocznicowego jeszcze nie ma, ale kiedy już będzie to można zwrócić uwagę na donicę z kwiatami, kilka dni później została w biały dzień po prostu zabrana. Przykry jest ten fakt, że tak się dzieje, ale na naszym cmentarzu to codzienność. Miesiąc temu stosunkowo niedaleko od ogrodu Paulinki skradziono czyjeś ciało właśnie na naszym cmentarzu. Pewnie każdy o tym słyszał, bo od rana do wieczora mówiono o tym w każdej stacji telewizyjnej. Dziwny kraj, dziwni ludzie, ale nie ma na to lekarstwa, bynajmniej nie w tej chwili. Pozdrawiam i dziękuję za słowa uznania.
30/05/2015 16:22:07
~marta Witam Cię Damianie, również uważam ze ogród Paulinki jest zniewalający, piękny...
To straszne co sie dzieje, jak mozna cos komus zabrac, odebrac i tym bardziej na cmentarzu z miejsca świętego gdzie spoczywa czyjeś ciało...
Gdy się dowiedzieliście miesiąc temu o tym przykrym zajściu że ktos wykradł ciało to jaka była wasza reakcja? macie jakies obawy? tym badziej ze wydarzylo to sie tak blisko naszej Paulinki...
30/05/2015 23:51:00
Photoblog.PRO rudedamien Też nie jestem w stanie tego zrozumieć, a tym bardziej tej sytuacji rodem z jakiegoś filmu grozy. Reakcja chyba była taka jak każdego normalnego człowieka, żal mi było rodziny, która przychodzi i stoi przed grobem bliskiej osoby, którą kocha, a której nie udało się obronić. To musi być duży cios, zdecydowanie poniżej pasa, przekroczenie pewnej granicy, która nigdy nie powinna zostać przekroczona. Nie chciałbym nigdy doświadczyć czegoś takiego, to niemożliwe.... mam też wrażenie, że nie byłoby już niczego bardziej gorszego niż takie zdarzenie.
03/06/2015 1:07:21

~barbara Damianie chce ci powiedziec zebys nie martwil sie tym, ze filmu jeszcze nie ma. Kazdy z nas jest cierpliwy i potrafi zrozumiec, ze nie zawsze wszystko uklada sie tak jakbysmy tego chcieli. Wiem, ze film bedzie, a najmniej istotne jest to kiedy sie pojawi. Pozdrawiam cie i zycze ci wszystkiego dobrego.
31/05/2015 18:23:46
~grazka Może to zabrzmi dziwnie ale ja sie ciesze, że publikacja filmu się opóznia :-) Mam nadzieje, że mnie Damianie żle nie zrozumiesz. Ale martwiłam się o Ciebie..., ponieważ myślałam, że całkiem zapomniałeś o sobie, swoich marzeniach, planach a skupiłeś się wyłacznie na Paulinie i Kornelii, na pielegnowaniu pamięci o Nich. Wiem, ze czas nie leczy ran, tylko przyzwyczaja do bólu... Ale Dziewczyny zawsze będą z Wami.. w Waszych sercach, pamięci. Mimo wszystkich przeciwności losu trzeba żyć dalej, cieszyć sie kazdym dniem, chwilą, otaczającymi nas ludzmi...i i tym, że mimo wszystko miałeś koło siebie tak kochane i bliskie sobie osoby.
27/05/2015 8:27:27
~ewagrzelak Powiedz Damian...Ale tak szczerze...będziesz jeszcze prowadzić tego bloga?będą jeszcze filmy?Chyba się wypaliłeś...:/
26/05/2015 22:25:08
Photoblog.PRO rudedamien Ten blog będzie prowadzony, rocznicowy film też będzie. Wszystkie opóźnienia i brak aktywności wynika ze złej organizacji mojego czasu, co jest moją winą, ale nie będę z tego powodu pluć sobie w twarz. Proszę nie pisać, że się 'wypaliłem' albo tak jak ktoś napisał, że zawiodłem dziewczyny, to nieprawda! Zawiodłem jedynie wszystkich tych, którzy czekali na film, którzy od początku są ze mną. Rocznicowy film pojawi się już niedługo, wciąż nad nim pracuję i potrzebuję czasu, który w jakiś sposób mi umyka.
27/05/2015 1:35:47

~kaczka Kochany Damianie musisz zaczac zyc dalej. Wiem ze to trudne i smutne. Czytam, slucham i placze nad ta tragedia ale nikt nie wroci im zycia. Twoje filmy sa cudowne. Pozwol odejsc siostrze, nie pograzaj sie w rozpaczy. To co sie stalo jest strasznie niesprawiedliwe i okrutne, ale juz pora abys zaczal zyc. Kiedys sie spotkacie, na pewno. Poki co jednak musisz zyc. Kazdy ma tylko jedno zycie. Pieknie pozegnales Paulinke, ale pora zyc dalej swoim zyciem. Nie zmernuj swojego czasu. Twoja ukochana Siostrzyczka by tego na pewno nie chciala. Calym sercem modle sie za ciebie.
24/05/2015 23:55:33
~natalia co jest spowodowane tym że publikacja filmiku będzie tak późno?
21/05/2015 6:46:01
~wiktoria Damianie mam pytanie czy masz jeszcze inne zainteresowania oprócz filmowania? Muszę powiedzieć szczerze Twoje filmiki są super i oczywiście czekam na następne o Paulince i Kornelce.
20/05/2015 9:52:56

Informacje o rudedamien


Inni zdjęcia: Peru Krzyż Kondorów zzachmur;) vullgarisKolorowy zawrót głowy judgafKSIĘŻYC sierp 6% i planeta WENUS xavekittyxWakacje juliettka79Na trampolinie nacka89cwaPrzy sobocie po robocie :) halinam2025.07.19 photographymagicschodki elmar;) virgo123