Photoblog.pl

Załóż konto

Gdzie tętent kopyt budzi rano.. 

2012/05/07   

Blog Rancha Fiesty czas zaczac!

« następne   poprzednie »
Blog Rancha Fiesty czas zaczac!

Jako że ostatnio tęskni mi się za stajnią przeokrutnie i non-stop przeglądam jej zdjęcia, postanowiłam zacząć dzielić się i nimi i relacjami ze stajni (które póki co otrzymuję tylko elektronicznie) z photoblogowiczami.

Jako, że jest to pierwszy wpis wypadałoby przedstawić moją perełkę. Stajnia Rancho Fiesta to kameralne rancho utrzymane w stylu westernowym (ale jedynie z wystroju, bo westernu nikt tu nie praktykuje- ewentualnie trochę "naturalsa") w okolicy Częstochowy (miejscowość Kłobuck, 20km od centrum Czewy). Aktualnie jestem szczęśliwą posiadaczką 5 własnych rumaków oraz mam przyjemność użyczać boksów 8 konikom prywatnym. Stajnia cały czas się rozbudowywuje (jeśli chodzi o dostępną infrstrukturę a nie ilosć boksów, jako że te ostatnie chcemy utrzymać w stosunku 1 boks na 0.5ha wybiegów, co póki co ogranicza nas do 15 boków i nadaje stajni wyjątkowego, rodzinnego charakteru) i na dzień dzisiejszy może zaoferować naszym gościom obszerny parkur (30 x 60m) z zestawem przeszkód, maly czworobok (15 x 30m) z oznaczeniami, wymiarowy lonzownik (średnica 20m) do pracy metodami naturalnymi, niewielką halę namiotową (15x30m) oraz 6ha zacienionych, trawiastych wybiegów z wodopojami. Dla naszych jeźdzców mamy również kameralny bar oraz ogrzewane pomieszczenia socjalne i siodlarnię. Niestety w dalszym ciągu brakuje nam łazienki :p Oprócz jazd na maneżu czy hali nasi kopytni często wybierają się z właścicielami w teren jako że znajdujemy się z dala od miasta a otaczają nas liczne lasy i potoki.

 

Jednym słowem- jak dla mnie raj na ziemi i potężna odskocznia od tłoku i pośpiechu życia codziennego. Nic dziwnego, że tak mi się tam tęskni...

4 komentarze
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika ranchofiesta.
evson  - 07/05/2012 14:30:49
Pewnie ze fajny :) A kibel na dworze ma swój urok :D
nieparzystokopytne - 07/05/2012 18:16:21
z serduszkami trzeba dodać ;p
klaudynak  - 07/05/2012 9:03:13
oo, fajny pomysł z blogiem
ranchofiesta - 07/05/2012 10:45:51
Dziękować ;) Na stronie był też blog, ale na blog.pl już chyba nikt nie zagląda ;)
Tylko teraz potrzebuje od pensjonariuszy regularnych raportów co się dzieje na stajni, zebym miała tu co wrzucać ;)
Jak będzie coś się działo warte uwiecznienia na oficjalnym blogu rancha to melduj proszę na maila: [email protected] :)

Najnowsze wpisy

Szukamy domu dla mlodego ogiera!

 

Jappeloup

 

Spłonął Centaurus

 

Wesołych Świąt

 

Karlos chyba chudnie...

 

5
Brutusik

 

Jesien na Rancho

 

Peden Bloodstock

 

Wszystkie wpisy