Photoblog.pl

Załóż konto

 

pomocadsiowi

pomocadsiowi

  • Dodaj do obserwowanych
  • Wyślij wiadomość

O mnie

Adaś urodził się 20 stycznia 2010 roku z wagą 4150 g. - teraz ma prawie rok. Rozwijał się prawidłowo, pięknie przybierał na wadze, szybko uczył się nowych rzeczy.
18 listopada 2010 roku w trakcie badania USG w szpitalu w Ostrowcu Św u Adasia wykryto guza zlokalizowanego w podbrzuszu. W trakcie badań guz się powiększał, aż objął prawie całą jamę brzuszną i miednicę. Dalsze dokładne badania i operacyjne pobranie wycinka guza pozwoliło zdiagnozować nowotwór złośliwy – mięsaka prążkowanokomórkowego,.
Przebywamy z synkiem w Uniwersyteckim Szpitalu dziecięcym w Prokocimiu, Adaś jest w trakcie chemioterapii. Po zmniejszeniu masy guza będzie można go zoperować. Jest to bardzo trudny zabieg, guz leży blisko ważnych dla życia narządów nerki, pęcherza moczowego, aorty, naczyń biodrowych. Kolejny etap leczenia to radioterapia (naświetlanie).
Ze względu na dość rzadki typ nowotworu i jego lokalizację sugerowana jest konieczność kontynuacji leczenia za granicą. Czekamy na opinie niemieckich specjalistów w tej sprawie. Być może ten kolejny etap leczenia trzeba będzie zrobić poza granicami kraju w Niemczech Szacunkowy koszt leczenia waha się od 30-150 tys. euro w zależności od efektów dotychczasowego leczenia oraz doboru optymalnej terapii

RMS (rhabdomyosarcoma) to nowotwór o dużej złośliwości i tendencji do przerzutowania, jest też guzem szybko poliferującym (w ciągu zaledwie 2 tygodni powiększa swoją objętość o 100 procent), jego leczenie nie kończy się więc wraz z usunięciem ogniska guza. Równie ważne obok chemioterapii, radioterapii i leczenia operacyjnego jest monitorowanie stanu zdrowia dziecka w ciągu minimum pięciu lat od jego usunięcia - regularne i częste badania.
Profile obserwowanych

Najnowsze wpisy

Prośba o pomoc

 

ekotorby

 

Koszulki