photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 2 KWIETNIA 2024

ORDO IURIS AGENDA EUROPE ROSJA

 

Antyaborcyjna międzynarodówka pod kuratelą Kremla. Ujawniamy e-maile grupy, w której działa Ordo Iuris

 

Poznaliśmy e-maile grup antyaborcyjnych współpracujących z Rosją i wiemy, co mówili o strajkach kobiet. Wśród nich bardzo aktywna jest skrajnie konserwatywna lobbystyczna organizacja Ordo Iuris z Polski, a ściślej mówiąc, jej ówczesny prezes Aleksander Stępkowski, dziś sędzia Sądu Najwyższego i obecny prezes Jerzy Kwaśniewski.

 

 • Lobbystyczna Agenda Europe, w której od początku był polski Ordo Iuris, powstała na przełomie 2012 i 2013 r. po to, by ściągnąć jak największą liczbę organizacji do realizacji ultrakonserwatywnych pomysłów legislacyjnych pod rosyjską kuratelą
 • Podobnie jak infiltracja partii nacjonalistycznych, tak i wniknięcie w ruchy i organizacje religijne służy Kremlowi do osiągania celów geopolitycznych. W tle odbywał się atak na Ukrainę, aneksja Krymu i Rosja potrzebowała sojuszników
 • W całej tej operacji dużą rolę odegrały najpierw Węgry, ale potem głównie Polska przede wszystkim przy pomocy Ordo Iuris stając się przy PiS-ie forpocztą zmian legislacyjnych zgodnych z Agendą Europe. I z geopolitycznymi celami Rosji
 • Jedną z bardziej emocjonujących dyskusji w grupie Agenda Europe jest ta o polskim projekcie "Stop Aborcji" z 2016 r. Prominentny węgierski członek tej grupy pisał wtedy: "Przede wszystkim musimy dziękować Bogu, że jest taki europejski kraj, gdzie może się odbywać publiczna debata na temat całkowitej penalizacji aborcji"
 • Była prawniczka Ordo Iuris mówi: Ruch konserwatywny powinien wreszcie zdecydowanie odciąć się od Rosji
 • Kiedy chciałam z nimi rozmawiać w 2019 r., poszło ostrzeżenie: "Skontaktowała się ze mną Klementyna Suchanow z Polski, która twierdzi, że ťpracuje nad książką o historii ruchu pro-lifeŤ, bo będzie w Zagrzebiu w tym tygodniu. Nasi przyjaciele z Polski potwierdzili, że jest radykalną feministką organizuje proaborcyjne protesty w Polsce. Nie chcę dawać jej legitymacji do, jak sądzę, już napisanej książki poprzez rozmowę z nią możecie sami zdecydować, kiedy się z kimś z was skontaktuje. A sądzę, że się skontaktuje".

   

  To była Željka Markić, chorwacka działaczka antyaborcyjna i anty-LGBT na forum tzw. Agendy Europe. Zbierałam wtedy materiał do książki "To jest wojna", która opisuje sieć organizacji fundamentalistycznych powiązanych z Kremlem.

 • Jedną z nich jest grupa lobbystyczna Agenda Europe, powstała na przełomie 2012 i 2013 r., która definiuje się jako "sieć NGO-sów, ekspertów, decydentów i osób zaangażowanych w debatę publiczną". Komunikacja w grupie jest intensywna, są w kontakcie właściwie codziennie i planują wszystko to, co potem widzimy: referenda przeciwko małżeństwom jednopłciowym, zakazy aborcji, wypowiadanie konwencji stambulskiej itp.

  Grupa dziennikarzy z kilku krajów uzyskała wgląd w e-maile Agendy Europe, dzięki czemu możemy lepiej opisać jej działalność, członków oraz rolę, jaką odgrywają w grupie Rosjanie.

  Czego się dowiadujemy?

  Administratorkami grupy były Niemka, Sophia Kuby oraz Austriaczka, Gudrun Kugler, dzisiaj polityczka. Po zmianach w 2019 r. są to: Kuby i Željka Markić. Założono ją w gronie 15 europejskich (głównie z krajów zachodnich), amerykańskich i rosyjskich lobbystów, którzy znali się ze Światowego Kongresu Rodzin (ang. WCF, World Congress of Families).

 • WCF to międzynarodowa platforma organizacji radykalnie religijnych, którą wymyślili rosyjski i amerykański socjolog, Anatolij Antonow i Allan Carlson w 1995 r. Od początku była zinfiltrowana i finansowana przez Rosjan, do czego Kreml oddelegował dwóch oligarchów Władimira Jakunina oficera KGB, kolegę Putina z petersburskich dzikich lat 90. oraz młodszego  Konstantina Małofiejewa, który finansował dostawy broni do Ukrainy, a dzisiaj razem z rzeczniczką praw dziecka Marią Lwową-Biełową zajmuje się wywożeniem ukraińskich dzieci do Rosji. Po zjeździe w Warszawie we wrześniu 2016 r. organizowanym przez Ordo Iuris, postanowiono grupę powiększyć, aż objęła ponad 400 liderów.
 • Prawdopodobni założyciele Agendy Europe to: Hiszpan Ignacio Arsuaga, Irlandczyk David Quinn, Francuz Grégor Puppinck, Holender Leo van Doesburg, Amerykanie: Brian Brown, Austin Ruse, Sharon Slater, Chorwatka Željka Markić, Włoch Luca Volontč, administratorki Sophia Kuby i Gudrun Kugler, Brytyjczyk Benjamin Harnwell, Szwedka Maria Hildingsson, Nigeryjka Theresa Okafor, Rosjanin Aleksiej Komow, Paweł Parfientiew, Polak Aleksander Stępkowski (moja dedukcja na podstawie różnych materiałów).

 

Informacje o ordoiuris


Inni zdjęcia: 27.05.2023 r. plastikowegwiazdy27.05.2023 r. plastikowegwiazdypark w Świerklańcu agnbed24.05.2023 r. plastikowegwiazdyNastępny! chwilka24116.03.2023 r. plastikowegwiazdy16.03.2023 r. plastikowegwiazdyLobuziak natalka89rok16.03.2023 r. plastikowegwiazdyW szafarni przy instrumencie :) patrusia1991gd