Photoblog.pl

Załóż konto

olsztynianin 

2022/01/14   

Turunlinna...

« następne   poprzednie »
Turunlinna...

Turunlinna...

Kraj: Finlandia

 

Zamek w Turku ma ponad 700 lat. Znajduje się tutaj muzeum, które ukazuje historię regionu Turku od prehistorii po dzień dzisiejszy. Odwiedzający muzeum mogą go zwiedzać z przewodnikiem lub w swoim własnym tempie. Przewodniki po obiekcie są dostępne są w kasie. Można również pobrać przewodnik w wersji audiodo odtwaorzenia na swoim odtwarzaczu MP3 lub smartfonie.

 

Zamek został założony około 1280 roku. Szwedzcy zdobywcy Finlandii przeznaczyli go pierwotnie jako twierdzę obronną. W ciągu następnych dwóch stuleci został wzmocniony oraz zostały dodane miejsca mieszkalne. Zamek służył jako bastion i ośrodek administracyjny w Eastland, jak nazywano wtedy Finlandię. Zamek został ponownie rozbudowany w XVI wieku po tym Gustaw Vasa wstąpił na tron szwedzki a jego syn został administratorem Finlandii. Od tamtej pory żadna część zamku została dodana lub rozszerzona.

 

Znaczenie tego miejsca jako twierdzy obronnej i centrum administracyjnego zmieniało się na przestrzeni wieków w zależności od sytuacji politycznej. Tylko raz zamek stanał w obronie królestwa przed najazdem Rosjan w 1318 roku. Z drugiej strony, często odgrywał rolę w wewnętrznych walkach o władzę w obrębie Szwecja - Finlandia i Unii Kalmar. Zamek stracił swój status jako centrum administracyjne w XVII wieku

 

W 1614 roku ogromny pożar zniszczył drewnianą konstrukcję głównego zamku prawie całkowicie. Po tym główny zamek został opuszczony i wykorzystywany częściowo jako magazyn, częściowo stał pusty.

 

Remont zamku, który rozpoczął się przed II wojną światową, a przerwały go wojny Finlandii z ZSRR, został ukończony w 1987 roku. Zamek został przekazany w dniu 12 października 1993 roku. Budynek jest własnością i jest utrzymywany przez władze Finlandii. W głównej części zamku są sale bankietowe dla miasta Turku, kościół dla lokalnej społeczności, a także restauracje.

 

Brak komentarzy

Najnowsze wpisy

Wilczuga...

 

Kozacki kureń...

 

Dom miejski Kołomienskoje...

 

Posiadłość szlachecka...

 

Izba Jekiszewych...

 

Dom Pawłowoj...

 

Stary młyn wodny...

 

1839 Pocztowa stacja...

 

Wszystkie wpisy