Photoblog.pl

Załóż konto

 

2011/03/10   

 

« następne   poprzednie »

 

Chleb powszedni:

 

http://www.youtube.com/watch?v=G1VKrKRsNTw

 

"Zadowolone krowy pasące się na pachnących górskich łąkach, rolnik z troską rozgniatający kłos zboża w dłoniach na tle zachodzącego słońca. Obrazki, jakimi karmi nas reklama produktów żywnościowych, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Żywność, coraz tańsza, coraz szybciej produkowana  powstaje w laboratoriach, na taśmach fabryk, przy pomocy superzaawansowanych maszyn i technologii.

 

Współcześnie, gdy niemal wszystko znaleźć możemy na sklepowych półkach lub w lokalach gastronomicznych, rzadko zastanawiamy się, w jaki sposób produkty żywnościowe do nas trafiają. Dzisiaj pożywienie jest produktem masowym, wytwarzanym lub przerabianym taśmowo. W wielkich halach stłoczone są tysiące kurcząt, w szklarniach hodowcy zbierają zmodyfikowane pomidory, a w nowoczesnych rzeźniach bydło pozbawiane jest życia humanitarnie  strzałem w głowę. Scenarzysta, producent i autor zdjęć, Nikolaus Geyrhalter, materiały do swojego wstrząsającego dokumentu, zbierał w całej Europie, również w Polsce.

 

Dokument o powstawaniu produktów żywnościowych i ich drodze na sklepowe pólki. Zrywanie owoców, karmienie i oprawianie zwierząt&Taśmowo, mechanicznie& 90 minut materialów zebranych zostało w kilku europejskich krajach, także w Polsce. W filmie nie pada żaden komentarz, a ascetyczna forma obrazu potęguje jego sugestywność.''

 

http://alterkino.org/chleb-powszedni

 

1 komentarz
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika noirecat.
niachuu  - 11/03/2011 19:24:26
Chyba zostanę wegetarianką o.O Albo weganką, jeszcze lepiej -.-

Najnowsze wpisy

Wpis noirecat

 

Wpis noirecat

 

http://alert-box.org/petycja/

 

cracked xD

 

mrrrrraau ;D

 

Wpis noirecat

 

Wpis noirecat

 

Wpis noirecat

 

Wszystkie wpisy