Photoblog.pl

Załóż konto

 

2011/01/30   

 

« następne   poprzednie »

 

''Większość gazowanych napoi, a w szczególności tych o smaku coli, zawiera w swoim składzie fosforany. Decydują one o ich smaku, ale jednocześnie niszczą naszą skórę i mięśnie. 

 

Do takich wniosków doszli naukowcy, którzy przeprowadzili badania na myszach na uniwersytecie Harward  podał Daily Mail. Według ekspertów związki te są również dodawane do mięs, ciast i pieczywa. 

 

Napoje gazowane są częstym sposobem dostarczania kofeiny do organizmu, ale spożywając je wypijamy również fosforany. Dlatego naukowcy ostrzegają, że częste spożywanie słodkich napojów może powodować przedwczesne starzenie się. 

 

Oprócz tego, że fosforany niszczą skórę i mięśnie, mogą również uszkodzić nerki oraz serce. Mimo tego, iż badania wpływu tego związku przeprowadzono jedynie na myszach, to naukowcy uważają, że uzyskane wyniki pokazują potencjalne konsekwencje przedawkowania tej substancji również u ludzi. 

 

Naukowcy podkreślają, że wypijanie 2 puszek dziennie typu napojów może znacznie podnieść ryzyko przedwczesnego starzenia się organizmu. Na dodatek wcześniej przeprowadzone badania w Stanach Zjednoczonych wykazały, że spożywanie 2 puszek tygodniowo, zwiększa aż dwukrotnie ryzyko zachorowania na raka trzustki. 

 

Producenci napojów bronią się i twierdzą, że jedynie 3 procent średniego dziennego spożycia fosforu pochodzi z tego typu napojów.'' 

 

http://wolnemedia.net/?p=21431 

 

http://waldek1984.info/2010/03/24/jak-napoje-gazowane-dewastuja-organizm/

 

1 komentarz
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika noirecat.
rapowopsychiczna  - 30/01/2011 19:46:27
. dobrze wiedzieć ;pp ;*

Najnowsze wpisy

Wpis noirecat

 

Wpis noirecat

 

http://alert-box.org/petycja/

 

cracked xD

 

mrrrrraau ;D

 

Wpis noirecat

 

Wpis noirecat

 

Wpis noirecat

 

Wszystkie wpisy