Photoblog.pl

Załóż konto

Natangia Bartoszyce 

Natangia Bartoszyce

Natangia Bartoszyce

  • Dodaj do obserwowanych
  • Wyślij wiadomość

O mnie

Już od prawie 30 lat grupa Natangia wyrusza na Pieszą Pielgrzymkę przed oblicze Jasnogórskiej Pani. Swoją nazwę zawdzięczamy plemieniu, które niegdyś zamieszkiwało nasze ziemie. Założycielem i pierwszym przewodnikiem grupy był ks. Jan Łapin. Przez pierwsze dwa lata pątnicy rozpoczynali trasę w Olsztynie, skąd wyrusza cała Warmińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. W kolejnych latach grupa szła już z Bartoszyc z parafii Św. Brunona, a od kilkunastu lat z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i Jana Ewangelisty. Ksiądz przewodnik skupiał wokół siebie młodzież i dorosłych, dzięki temu Natangia była jedną z najliczniejszych grup Warmińskiej Pielgrzymki, niejednokrotnie licząc ponad 200 osób. Na proporcach widniały wtedy herby Sępopola, Górowa Iławeckiego i Bartoszyc. Obecnie wyglądają one nieco inaczej, a grupa nie jest tak liczna, ale mimo wszystko Natangia jest grupą z wieloma tradycjami.

Nasza trasa liczy około 550 km, które pokonujemy w ciągu 16 dni. Pątnicy dobrze wiedzą, że pielgrzymka to nie rajd ani piesza wycieczka. Jest to czas do spotkania i głębszego poznania Boga oraz drugiego człowieka, a także samego siebie. Co roku myśl przewodnia pielgrzymki zmienia się, jednak zawsze jest nią fragment z Pisma Świętego.

Każdego dnia uczestniczymy we Mszy Świętej, odmawiamy różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego. W piątki rozważamy kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Czasem słyszymy hasło, że pielgrzymka jest dla

Moje miejsca w sieci

Najnowsze wpisy

Start!

 

Spotkanie

 

Zaproszenie

 

12.08.2012r.

 

11.08.2012r.

 

10.08.2012r.

 

Wpis natangia

 

Wpis natangia

 

Wszystkie wpisy