Photoblog.pl

Załóż konto

chodząca sprzeczność. 

2013/01/09   

 

« następne   poprzednie »

 

i co z tego, że kochasz życie, skoro zawsze znajdzie się mnóstwo takich, którzy zawiścią zrobią wszystko, żeby zabić w Tobie tę miłość...

 

Po co, jako jeden na milion, chcesz na siłę być prawdziwy... po co? Jeżeli myślisz, że tym zdobędziesz uznanie, szacunek i przyjaciół, jesteś w wielkim błędzie. Wyjdź tylko na ulicę... Rozejrzyj się. Nie widzisz? Młoda dziewczyna, w objęciach tego masywnego blondyna... Zaraz zaraz, przecież od miesięcy widujesz ją z przystojnym, wysokim brunetem. Również dzisiejszego ranka, kiedy odprowadzała go do pracy. Kawałek dalej, wzorowa babcia wracająca z jednej z regularnych wizyt w pobliskim kościele... Tak, ta, która oddała chorego męża do domu opieki, aby odciążyć się z tak niewygodnego dla niej ciężaru. Po drugiej stronie znajomy młodzieniec, któremu nie było żal starszych kobiet, którym podstępem wyniósł z domów drogocenne perły, ani bezdomnego, któremu wyjął z kapelusza ostatnie pieniądze. Również tam, w podwórku, zauważasz grupę kilkunastuletnich dzieci, którzy stale, od długiego czasu, rujnują psychikę młodszemu, słabszemu  koledze, bo różni się od tej fajnej, najlepszej, odważnej, zgranej ekipy. Wyjdź do ludzi, wychodź do ludzi, poznawaj ich. Posłuchaj, ile mają do powiedzenia na temat ich najlepszych przyjaciół. Zobaczysz, że przyjaciel to jest jednak ktoś naprawdę do kitu, komu masz tak wiele do zarzucenia. Tak, przyjaciel to nie jest ten, o definicji której opowiadali Ci kiedyś rodzice. Posłuchaj, ile ludzie mają Ci do opowiedzenia... Wysłuchaj i wyjdź. Wyjdź, aby oni dalej mogli kolejnym osobom swobodnie opowiadać o Tobie. Opowiadać... niestworzone rzeczy, z tak widoczną, nawet nieskrywaną premedytacją. Zastanawiasz się, dlaczego to robią? Człowieku, przecież to takie oczywiste... Im więcej, im ciekawiej i barwniej, tym lepiej. Tak, tak to działa, zaufaj mi... Nie ufasz? Dlaczego? Boisz się, że poniesiesz klęskę? Ależ oczywiście, masz rację, ale dlaczego Ty się dziwisz? Przecież taka jest kolej rzeczy w dzisiejszym świecie. Wzbudzanie sensacji, to jest to... Aha, i jeżeli zrobiłeś coś, czego teraz żałujesz, mam dobrą wiadomość - nie przejmuj się. Nikt nie musi się o tym dowiedzieć. Zostaw to dla siebie, tak będzie prościej, zobaczysz, na początku może być ciężko, mogą odzywać się jakieś tam wyrzuty Twojego sumienia, ale przekonasz się, że z czasem kolejne utajane fakty nie będą już robiły większej różnicy. Chcesz być szczery? Nie warto, uwierz. Wyjdziesz na tym jak zabłocki na mydle. Nie uzyskasz żadnych pozytywnych rezultatów. Nikt tego nie doceni. Przeciwnie... Zacznie krzyczeć, bluzgać i osądzać.  Osądzać... No właśnie, jakże mogłabym zapomnieć o czymś tak ważnym... o hipokryzji. Hipokryzja jest już tak bardzo wszechobecna, że to nawet nie wymaga komentarza. Nie wierzysz? To idź do kościoła, wysłuchaj kazania o etyce, o moralności, o dobrym zachowaniu, o powinnościach, wysłuchaj tych pięknych słów od człowieka, który nieoficjalnie jest znany z molestowania, wyłudzania, kradzieży i pijaństwa. Ale nie martw się - tu naprawdę nie ma niczego nienormalnego.

Ja naprawdę... Naprawdę coraz częściej przekonuję się o tym, że nie pasuję do dzisiejszego świata. Czasem marzę tylko o życiu gdzieś na krańcu, na bezludnym krańcu świata.

 

Nie oceniam, jestem tylko narratorem...

 

 

 

 

 

1 komentarz
magdul14  - 13/01/2013 13:01:26
magiczne zdjęcie.

Najnowsze wpisy

Wpis martus92

22/02/2017 0:29:40

Wpis martus92

29/06/2015 1:41:45

Wpis martus92

03/03/2014 0:28:56

Wpis martus92

10/02/2014 0:32:26

Wpis martus92

30/01/2014 1:27:24

Wpis martus92

12/11/2013 23:38:07

Wpis martus92

09/01/2013 1:04:34

Wpis martus92

27/07/2012 1:12:37

Wszystkie wpisy