photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 12 CZERWCA 2013

Ch52 - 06 - Metro 2033

Książka nr 06:

Tytuł: Metro 2033 (5B@> 2033)

Seria: -

Autor: Dmitry Glukhovsky(<8B@89 ;CE>2A:89)

 

Cóż mogę rzec o tej książce... Czytało się ją BARDZO dobrze.

Jedyne co trochę irytowało to gnająca wciąż akcja. Mówiąc szczerze, to czasem wyczekiwałam tych momentów, kiedy Artem siądzie na chwilę na dupie xD Albo pogna do przodu jeszcze szybciej.

 

Cała książka czytała się dość lekko, przyjemnie. Pod koniec parę razy prawie się poryczałam. Wielkie uszanowanie dla autora tejże cudnej książeczki. I za pomysł :)

 

Artem, główny bohater.... Wiecznie wpada w tarapaty, jak to główni bohaterowie, ale wcale nie jest jakoś mega wyczesaną postacią. Ba!Śmiem twierdzić, że ratują go wszyscy wkoło, albo po prostu ma mega farta. Zawsze jedno z tych dwóch.

 

Gromadka starszych, bardziej "pro" postaci, stalkerów, którzy się tym szczylem opiekować muszą, bo się do czegoś w przyszłości może przydać. Ale podoba mi się to, mówiąc szczerze. Dosyć mam tych młodocianych postaci, co to są takie mega super pro przekoksane i o wszystkim muszą przede wszystkim oni decydować. Tutaj czegoś takiego nie uświadczymy.

A czego uświadczymy? Chłodu, mroku, lęku. Nauczymy się lubić klaustroobiczne miejsca (bo nie mówcie mi, że biegając po ciemnym tunelu metrza nie można dostać klaustrofobii XD), nauczymy się, że... "emocje to emocje, ale białka w diecie nic nie zastąpi" :D Poznamy Wielkiego Czerwia, którego kocham całym swym serduszkiem i ubolewam, że źli ludzie sprawiają, że Wielki Czerw płacze :<

 

Zakończenie... Cóż, nieoczekiwane. Mimo, że przez całą książkę coś tam świta, że Artem jest przeznaczony do czegoś wielkiego, to odnoszę wrażenie, że wszystko co się dzieje udowadnia nam "nie ma czegoś takiego jak wybraniec czy wyższe cele. Każdy jest na równi innymi".

 

Podsumowując krótko (i kładąc się spać, bo ostatnio coś niedosypiam z braku czasu xD): książka BARDZO na plus. Od jutra Metro 2034.

A jak się sesja będzie zbliżać ku końcowi, to wracam do grania w Metro, bo nigdy nie przejdę z Prospektu Mira nigdzie dalej :)

 

PS. Biegam z mapką moskiewskiego metra w moim pokrowcu na Kindle'a :D

Komentarze

~ania Też mi się podobała ^^
21/06/2013 9:42:33

Informacje o mahakao


Inni zdjęcia: 25.05.2023 r. kasiakoziorowska05.06.2023 r. kasiakoziorowska18.06.2023 r. kasiakoziorowskaNapis natalka89rokJa :* patki91gd26.02.2024 r. kasiakoziorowskaPodświetlony napis extra natalka89rokRóża w kroplach agnbedŁęczak slaw300Wiosennie rafal1589