Photoblog.pl

Załóż konto

W życiu piękne są tylko chwile 
zapisz

Polska sercem europy

Dodane 26 MAJA 2019
Wyświetleń: 426

 

Witam wszystkich bardzo serdecznie i kłaniam się nisko :)
Na zdjęciu mój brat z planu serialu Ojca Mateusza :)
Wrócił bardzo szczęśliwy móc zobaczyć Sandomierz i głównych bohaterów kultowego serialu :)

Drogie mamy jak minęło/ mija Wasze święto ?? :)
Moja mama ogromnie zadowolona z prezentu :)

Drugie bardzo ważne wydarzenie dzisiejszego dnia to
wybory do europarlamentu !
Co za emocje !
Brawo brawo brawo !!!

Główną myśl dzisiejszego wpisu poświecam jak to ostatnio ma miejsce w naszym katolickim kraju atakowi kościoła katolickiego oraz księży.
Spotkałem się osobiście niedawno z typem człowieka, którego jeszcze dotąd nie spotkałem. Zatwardziałego moim zdaniem ateisty.
Sprawa dotyczyła polityki z początku a więc jak to każdy z nas powinien być tolerancyjny, tak samo jak ja jestem tolerancyjny w tych sprawach,
jak i dotyczących wyznania wiary.
Niestety nie odwzajmniono mi tego
także było niemiło mówiąc ładnie.

Po 1 padło stwierdzenie, że PIS rozdaje pieniądze na niepotrzebne 500+ j
ak i dodatki dla emerytur a zasłużonym obniża emerytury i nawiązał do: Ja skończyłem 80 lat. Za 2 tysiące złotych ja nie jestem w stanie wyżyć. były komendant główny policji, gen. Jerzy Stańczyk.
Odpowiedziałem krótko.
Moja babcia ma 1040 zł emerytury i musi dać radę przeżyć,
a jeżeli Pan uważa, że dodatkowe 850 zł do emerytur
to niepotrzebne pieniądze,
to można przeznać swój dodatek na cel charytatywny.
Przy stole zapanowała cisza.
Cisza przed burzą.
Po chwili rozpalony do wściekłości nawiązał do filmu tych braci o pedofilii w kościele, którego nie obejrzałem i zamiaru obejrzeć nie mam.
Mówił same negatywne rzeczy o intytucji kościoła katolickiego, księży, których powtórzyć nie mam zamiaru oraz,
że każdy ksiądz to pedofi,
 a ministranci są głównie jego ofiarami.
Także pocisnął mi grubo.
Posłużyłem się konkretnymi danymi statystycznymi w Polsce o pedofilii :
Wśród 877 osób odbywających obecnie karę za pedofilię, 275 nie posiada konkretnego zawodu, 144 było pracownikami dorywczymi. Pięćdziesięciu wykonywało zawód murarza, dwudziestu dwóch było magazynierami, dwudziestu jeden rolnikami, a dziewiętnastu robotnikami. Wyrok za tego typu przestępstwa odsiaduje również sześciu nauczycieli - w tym informatyki, języka polskiego, muzyki i wychowania fizycznego oraz jeden psycholog i jeden pedagog szkolny. Skazanych za przestępstwa seksualne wobec dzieci jest też dwóch księży i jeden zakonnik."

Także jego teoria legła w gruzach po czym kulturalnie odszedłem od stołu.
Zostałem znienawidzony i zwzywywany od pisiorów .
Nie jestem pisiorem dodałem tylko mam prawicowe, chrześcijańskie, konserwartywne poglądy oparte na zasadach tradycji chrześcijańskiej.

No właśnie... bo tak to jest jak się ostatnio spotkałem jeszcze z innym przypadkiem. Nie krytykujmy innych jeżeli samemu nie jest się ideałem.

Im mniej ktoś wart, tym wyżej głowę nosi.

Zanim ocenisz kogoś wygląd stań przed lustem i popatrz,
czy w odbiciu widzisz ideał,
a później spójrz w swoją duszę i serce.

W tym miejscu chciałbym podziękować moim przyjaciołom, że...
są zawsze.
Za ich wsparcie, zdrowy rozsądek, poczucie humoru i wiele wiele innych cennych cech :)
Zrobiłem wpisy o 3 kobietach lecz to grono jest dużo dużo większe :)
Drogie panie dziękuję !

annna97 zazdroszczę mu <3
05/06/2019 19:10:48
maciejlyczak16 Ja tak samo :):)
05/06/2019 21:37:03

barma :)
05/06/2019 6:32:23
andziagm Ja jako mama niestety spędziłam ten dzień w pracy, wieczorem za to udaliśmy się rodzinnie na koncert. :)
28/05/2019 21:43:06
maciejlyczak16 O proszę:) też fajny pomysł:) tak samo lubie koncerty :)
28/05/2019 22:16:00

darunia28 Adasiek jak zawsze super ;p
Ale powiem szczerze, że każdy inny czlowiek jest wydalony ze swego zawodu, np. nauczyciel- całkowity zakaz wykonywania zawodu, a księży to nie dotyczy, ich przezuca sie z parafii na parafię i zaciera wszelkie ślady krzywdy wobec dzieci. Nie mówie, że każdy ksiądz taki jest, bo jak wiemy to nie jest praawdą. ; )
Pozderki :DDDD

28/05/2019 13:13:30
maciejlyczak16 No właśnie każdy człowiek jest inny i nie należy ich - księży brac do jednego worka. Mianowicie tak, jednostki powinne być karane i mam nadzieję, że tak będzie i nie tylko w tyn stanie duchownym ale także np w policji ile razy widze policjantów popelniajacych te wykroczenia, za które innych karzą mandatami . To sie mija z celem. Robić samemu źle nie widząc w tym nic złego a innych karać. Sam dysponuje wieloma filmami funkcjonariuszy, którzy złamali tyle przepisów ruchu drogowego, że powinni miec odebrane prawo jazdy ... ale...ich nie przekaże POLICJI bo mi zabiora prawo jazdy a ich uniewinnia albo usprawiedliwią... szach i mat.
28/05/2019 14:31:40
darunia28 no wlaśnie : D
nie stresuj się :p
28/05/2019 18:04:31
maciejlyczak16 Nie stresuje sie :) tylko mowie, ze nigdy nie bylo nie ma i nie bedzie sprawiedliwosci na tym świecie. Hahahahahah
28/05/2019 20:34:17

padholder Żyjemy w kraju w jakim żyjemy, chrześcijaństwo pozwoliło temu narodowi utrzymać przez lata swoją tożsamość i nie raz odrodzić się z popiołów. Wielu wspaniałych księży jest dla ludzi drogowskazami w ich życiu i chwała im za to, ale są i czarne owce. Niestety kościół katolicki ma tez w kartach swojej historii zapisane niechlubne fakty. Jedną z nich jest pedofilia. Niestety krocząc drogą Chrystusa wybierasz chcąc nie chcąc drogę prawdy ...i tylko prawda może Cię wyzwolić. Każdy przeciętny "Kowalski" obojętne czy murarz, magazynier, kucharz czy nauczyciel jeśli zostanie przyłapany na czynie pedofilskim trafia za kraty.
Chodzi o to, że księża nie koniecznie, bo kurie i biskupi próbują te sprawy tuszować dbając o renomę i autorytet kościoła, a księży z takimi zaburzeniami przenoszeni są latami z parafii na parafię unikając typowego dla przeciętnego "Kowalskiego" rozliczenia. Instytucja która powinna być moralnym wyznacznikiem postępowania nagle przestaje nim być ...smutne i żenujące niestety jest stosowanie
podwójnej moralności. ( Twoje wyliczenia oparte o oficjalne statystyki z ZK również mnie nie przekonują, bo jak już w/w księża unikają zazwyczaj przekazania ich spraw świeckiemu wymiarowi sprawiedliwości ).
Film braci Siekielskich warto obejrzeć choćby po to by spojrzeć na sprawę oczami ofiar. To się nazywa empatia i jako katolikowi to uczucie powinno Ci być bliskie. Dlatego razi mnie wypowiedź cyt. "którego nie obejrzałem i zamiaru obejrzeć nie mam&qu
27/05/2019 21:44:36
maciejlyczak16 Oczywiście każdy, który dopuszcza się tego przestepstwa musi być pociągnięty do odpowiedzialności bez wzgledu na to jaki wykonuje zawód czy też posiadany status społeczny . Przed wczesniejszymi wyborami został wypuszczony film czy tez spektakl KLER , gwałcony pomnik Jezusa bądź papieża nie pamietam dokladnie. To bylo fer ? I jakos rozeszlo sie po kościach i wtedy bylo okej ... kolejne wybory i kolejny film. Przypadek ? Nie sądze . Idealnie pasuje porównanie moim zdaniem tej sytuacji do oblężenia Jasnej Góry - potop szwedzki. Pomimo ogromnej przewagi wroga nie zdobyto polskiej stolicy pielgrzymów. Podobnie jest obecnie. Klątwa to atak na kościół katolicki . Jak to jest w piśmie napisane : " Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg" . Prawo powinno być równe dla wszystkich i mam nadzieje i wierzę, ze tak będzie a WSZYSCY dopuszczajacy się tej zbrodni zostaną ukarani.
27/05/2019 23:04:54

padholder W podobnym tonie do Ciebie wypowiedział się Arcybiskup Sławoj Leszek Głodź... cyt. "że byle czego nie ogląda" ( potem - po obejrzeniu - przeprosił ) . Ja zapewniam Cię, że przed każdym upadkiem z podniesionym wysoko czołem kroczy 'Pycha'. Ponadto można założyć z dużym prawdopodobieństwem, że niestety wśród księży jest więcej pedofilów niż wśród murarzy z prostej przyczyny ...wielowiekowej bezkarności. Ostatnio słyszałem taki stwierdzenie-dowcip, że wśród księży nie ma pedofilów , po prostu czasami pedofile wybierają zawód księdza. Pozdrawiam i film polecam zobaczyć mimo wszystko.
27/05/2019 21:59:34
~xkamyczekx Trzeba bronić tego w co się wierzy i co się popiera. Ostatnio spotkałam się z bardzo mocnym atakiem na religie.. ile w ludziach jest agresji wobec innych to głowa mała. Mimo że wyrażanie swojego zdania wszystkiego może nie zmieni to uważam , że zawsze jakieś ziarenko naszych słów w głowach innych ludzi zostanie.
Co do wyborów.. innego wyniku nie można było się spodziewać! :)
My też dziękujemy za wsparcie , za pomoc noi za obecność poprostu :)
27/05/2019 20:15:05
maciejlyczak16 No tak tak . Jedni maja facebooka inni instagrama a jeszcze inni photobloga :) tak samo jest w życiu jedni sa wyznania prawoslawnego inni katolicy chrześcijanie jeszcze inni niewierzący. I podobnie w w polityce jest ... różne opcje. Jedno co powinno wszysykich łączyć to TOLERACJA, AKCEPTACJA I SZACUNEK DLA SIEBIE WZAJEMNIE. Niestety tak nie jest. Nienawiść, wrogość i ciągłe ataki - obraz polskiej rzeczywistości. Trzeba bronić swoich wartości i być im wiernym. Dziekuje za Twój wpis. A co do wyborów... hip hip hura hura hura !
27/05/2019 20:36:18

adeloigy Jaki podobny do Ciebie :DD
27/05/2019 11:17:05
maciejlyczak16 Moja mała kopia ale tylko z wyglądu bo inne cechy to gdzieś zgubił hahah
27/05/2019 12:38:12
adeloigy Myślałam, że to mały ty, dopóki nie przeczytałam opisu :)
27/05/2019 19:50:52
maciejlyczak16 Haha :) ja to bylem grubas jak bylem maly hahahahah
27/05/2019 19:59:04

hanower4444 To prawda nikt nie jest idealny i nigdy nie będzie, ale do jakiegoś ideału trzeba dążyć. :-) A ludzie uwielbiają oceniać i krytykować innych, tak to już jest niestety. A polityka... To zawsze gorący temat.
27/05/2019 6:02:39
Zobacz wszystkie odpowiedzi: 6
hanower4444 To prawda, pokora w dzisiejszym świecie jest niedoceniana. Hahahahah Po prostu wiedziałam, co chcesz usłyszeć, a raczej przeczytać.
27/05/2019 6:18:55
maciejlyczak16 No dzieki hahahahahaha za szczerość a już myślałem, że ... hahahajah
27/05/2019 6:21:43
hanower4444 No ale na wyborach byłam i w kościele też, więc to nie było bez pokrycia. Hahahha
27/05/2019 6:43:33
maciejlyczak16 No chyba, że tak . To dużo zmienia :)
27/05/2019 7:11:06
hanower4444 Właśnie, właśnie. :-D
27/05/2019 19:28:58

searchingforhappiness21 Adaś <3
27/05/2019 8:42:01
maciejlyczak16 Ines <3 hah
27/05/2019 9:39:48

Photoblog.PRO 2minutki Dzień upłynął bardzo sympatycznie...ucieszył kwiatek od syna, życzenia i buziaki :))
Oczywiście znalazłam czas by odwiedzić lokal wyborczy :))
A widzę, że jeszcze cię męczy to zdarzenie. Czy naprawdę warto spalać się aż tak? Ludzi nie zmienisz... A poglądy ~każdy broni swoich. Zawsze tak było i zapewne będzie :))
Jedno muszę powiedzieć...podziwiam twoje opanowanie w tak niełatwych i rozbieżnych tematach czy poglądach. Wiem, że to jest mega trudne.
26/05/2019 23:46:26
maciejlyczak16 O proszę to widzę bardzo miły dzień:) i prawidlowo :):):) Boli mnie to bo jestem przy ołtarzu 17 lat ... także nie umiem przejść obojetnie. Takie tematy powodują ogromne emocje często skrajne no ale ... nikogo nie zmienie. Masz rację ale bronie moich wartości bo nie umiem inaczej.
26/05/2019 23:55:40