Photoblog.pl

Załóż konto
Dodane 2 SIERPNIA 2022
Wyświetleń: 211

"Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek musi dokonywać wyboru." - G. Mahatma

Czy ludzi można podzielić na tych dobrych i na tych złych?

Od zawsze uważałam, że nie ma ludzi złych. Dzielimy się na dobrych i tych, którzy podejmują złe decyzje.

Ktoś może powiedzieć, jesteś zły, bo... palisz papierosy, przeklinasz, plotkujesz i obgadujesz innych, nie powiedziałeś sąsiadce dzień dobry, zdradziłeś/ skrzywdziłeś/ zostawiłeś/ okłamałeś drugą osobę, popełniłeś błąd, podjąłeś złą decyzję, nie zrobiłeś tego co oczekiwali od Ciebie inni. Ale chwileczkę... kim jesteśmy i kto tak naprawdę pozwolił nam na to, żeby oceniać drugą osobą?

Jeżeli podjąłeś złą decyzję, wykonałeś ten jeden niewłaściwy krok - to od Ciebie zależy co dalej z tym zrobisz. Czy to naprawisz, czy będziesz żałował, czy wyciągniesz z tego wnioski, czy też znowu zrobisz to samo.

Jest mnie tutaj ostatnio trochę mniej. Miałam naprawdę intensywny czas. Starałam cieszyć się moim szczęściem, które... i tak zostało mi zabrane, a jak już zostało zabrane to pękło mi serce. Wiecie ja naprawdę cieszyłam się, że wyjazdy się skończą, nie będę musiała więcej być sama, a koniec końców - jeden telefon, służba wzywa i wracamy do szarej rzeczywistości. Potem się rozchorowałam i chyba próbuję bić jakieś rekordy, bo w czasie choroby przespałam 24 godziny, a to już moja 5 infekcja w ciągu +/- 2 miesięcy. Podobno co nas nie zabije to nas wzmocni, potem i tak nas dobije, a na koniec... może wyjdziemy z tego silniejsi.

Ale, żeby nie było tak smutno to ukończyłam świetne szkolenie i kinesiotaping mam w małym paluszku. Wczoraj ku mojemu zaskoczeniu usłyszałam pierwszy raz w życiu naprawdę miłe słowa na temat tego jakim jestem człowiekiem i pracownikiem. I naprawdę jestem ogromnie szczęśliwa ze względu na to, że mogę pomagać moim pacjentom i że ktoś to docenia. Taki zawsze miałam cel - pomagać ludziom i być dla nich najlepszą wersją siebie.

Życzę Wam słonecznego dnia.

Dawajcie od siebie dużo dobra, a to co złe? Naprawiajcie.

Sprawiajcie, żeby dzięki Wam na czyjejś twarzy pojawiał się uśmiech.

Pozdrawiam N.