Photoblog.pl

Załóż konto

something

Dodane 14 PAźDZIERNIKA 2020
Wyświetleń: 373

"Będziemy mijać się bez gestu

i bez słowa nie pamiętając,

że przez krótki czas kochaliśmy się

na zawsze" W. Szymborska

Hej. Witaj. Cześć.

Dzisiaj będzie o niczym, o wszystkim. Będzie ot tak - spontanicznie.

Jakiś czas temu, pewnie już z miesiąc albo i więcej, rozmawiałam z moją przyjaciółką na temat: czym jest miłość, czym jest przyjaźń, a czym zwykła znajomość. Zastanawialiśmy się nad tym czy jeżeli miłość mija, znika, nie ma jej już, to czy faktycznie to była miłość, a może raczej zauroczenie? Natomiast z przyjaźnią - jak to jest? Może być jednostronna?

Związki, zauroczenia, miłość, fascynacja - to temat rzeka, uważam że można kogoś kochać na zabój przez całe życie i nie móc być z tym kimś, albo być z nim do końca życia. Można być też zauroczonym przez rok, a potem odejść. Bywa też tak, że można zakochać się/ zauroczyć od pierwszego wejrzenia i nigdy o tym kimś nie zapomnieć. Podobno najważniejsze w życiu to kochać i być kochanym.

Przyjaźń, znajomość - tutaj zdania są podzielone. Jeden ufa szybciej, drugi zaufa dopiero po roku albo po 5 latach. Jedna osoba zna kogoś dwa dni i już uważa tę drugą osobę za przyjaciela. Zaś inny człowiek na świecie woli mieć jednego przyjaciela, ale szczerego i na zawsze. Każdy ma swój idealny opis na miłość czy też przyjaźń. Najważniejsze to być szczęśliwym obok osób, przy których żyjemy. Nie oceniać. Nie zazdrościć, ale... Ufać i kochać.

Czym jest przyjaźń, mogłam się przekonać w ciągu roku. Zobaczyłam kto faktycznie przy mnie był i przy kim ja byłam całym sercem. Ale czym jest miłość? Przekonuje się cały czas, obserwuje i widzę, że jest czymś czego potrzebuje każdy z nas.

A więc ja uciekam na wykład z psychoterapii, a Wam życzę cudownego wieczoru.

Pysznej kawy, herbaty. Odpoczynku. Rozmów z ludźmi. Ciszy z samym sobą.

I przede wszystkim uśmiechu..

 

Pozdrawiam N.

~nietrzebapodpisu Nie wazne. Do usuniecia.
15/10/2020 19:55:27
lovesucks14 Powiem tak. Zadajesz mi pytanie, na które nie jestem w stanie odpowiedzieć ze względu na to, że nie mam 100% pewności kim jesteś. Na co odpisujesz, że nie jest to ważne. To w jakim celu w ogóle zadajesz mi pytanie? Żeby mnie zaczepic? Żeby pokazać, że jesteś tchórzem, bo nie potrafisz powiedzieć kim jesteś? Zadajesz pytanie - nie dostajesz satysfakcjonujacej odpowiedzi, więc tchórzysz i idziesz na łatwiznę, pisząc że coś jest już nie ważne. Okej, Twój wybór, a ja to szanuje. Ale po prostu nie będę odpowiadać na tego typu pytania. Życzę Ci miłego wieczoru. :)
15/10/2020 20:04:37

~nietrzebapodpisu A u nas, co to było?
15/10/2020 14:27:26
lovesucks14 Te pytanie mogło być zadane przez kogokolwiek. Jeżeli podpisujesz się jako: "nietrzebapodpisu", to już w ogóle ciężko mi zweryfikować kim jesteś. Mogę się tylko domyślać kto to napisał, ale jestem tylko człowiekiem - co oznacza, że mogę się też mylić. Mogę uznać, że Ty jesteś tą daną osobą, napisać jaka relacja nas łączyła, po czym może się okazać, że jesteś w ogóle kimś innym. I co jeżeli napiszę, że łączyła nas tylko znajomość albo przyjaźń, a tak naprawdę była to miłość?
15/10/2020 17:24:03