Photoblog.pl

Załóż konto

throwback

Dodane 8 WRZEśNIA 2020 , exif
Wyświetleń: 242

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono" W. Szymborska

Z czym kojarzy Wam się wrzesień? Jaka jest dla Was jesień? Przyjemna pod względem długich i zimnych wieczorów czy może jednak depresyjna?

Zawsze jak zaczyna się rok szkolny, wracam wspomnieniami do tego jak pojawiałam się ten pierwszy dzień w szkole. Wszystko było takie hm nowe - pod każdym względem. Nikt nie wiedział co przyniesie każdy dzień, co się wydarzy. Ile będzie imprez, ile nowych ludzi się pozna, ile rzeczy się zmieni. Od czterech lat wrzesień jest dla mnie, po prostu kolejnym wakacyjnym miesiącem. W tym roku już ostatni raz w życiu mam tak długie wakacje, no chyba że nie znajdę pracy to, kto wie. Ostatnio myślałam o tym, że w moim życiu nie dzieje się totalnie nic. Żadnych nowych etapów, żadnych wydarzeń - po prostu spokój. Siedząc dzisiaj, myślę sobie jak bardzo się myliłam. Życie zmienia mi się w tak szybkim tempie, że siedząc wczoraj, zastanawiałam się jak dam radę. Doszłam do wniosku, że dzieje się dużo, cały czas zaczyna się coś nowego, pojawiają się nowe rzeczy, ale różnica jest taka, że to wszystko jest o wiele trudniejsze niż było np. trzy lata temu. Co będzie dalej? Czy podołam nowym wyzwaniom? Czy nie poddam się tak jak zrobiłam to kilka dni temu? Nie wiem, chociaż gdybym wiedziała jak to będzie - było by mi lżej.

Mam za sobą kilkudniowy odpoczynek w Gdańsku. Mimo, że na samym początku mój organizm znowu mnie zawiódł, pozostałe dni udało mi się spędzić całkiem przyzwoicie. Chyba najbardziej w tym wyjeździe doceniam to, że mogłam spotkać się ze starymi znajomymi z pracy i ze studiów. Już nie pamiętam, kiedy godziny spędzone na rozmowie, uciekały tak szybko. W momencie kiedy nie widzimy kogoś rok, dwa lub więcej i możemy porozmawiać z tym kimś - jest to najlepiej spędzony czas. Czas, który doceniasz, a przede wszystkim cenisz to, że życie postawiło na Twojej drodze tak wspaniałych ludzi.

Moi kochani.

Doceniajcie każdą chwilę, każdy dzień.

Doceniajcie ludzi, których macie obok siebie.

Żyjcie tak, jakby jutra miało nie być.

Uśmiechajcie się, bo czasami możecie wprowadzić w czyjeś życie trochę światła.

Pozdrawiam N.

atlam Jesień musi być kobietą. Taka zmienna, nieobliczalna, marudna, kapryśna, ale też dobra, urocza, ciepła, czasem nawet miła. Ach, ta jesień.
08/09/2020 17:18:50