Photoblog.pl

Załóż konto

secret

Dodane 24 MARCA 2020
Wyświetleń: 161

Lepsza okrutna prawda czy małe, niewinne kłamstwo?

Macie jakąś własną definicję szczęścia? Kierujecie się szczerością mimo wszystko czy jednak jesteście zdania, że czasami lepiej jest skłamać i coś zataić? Macie sekrety, które siedzą w Was od długiego czasu? A może żałujecie, że nie powiedzieliście kiedyś prawdy? Może teraz bylibyście gdzie indziej i z kimś innym?

Życie jest pełne niespodzianek. Pełne sytuacji, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć - tych złych, jak i tych dobrych. A my? My jesteśmy tylko ludźmi, którzy wybierają swoją drogę. Drogę, która będzie dla nas - jak nam się wydaje, po prostu dobra. Niestety nigdy nie mamy wpływu na niektóre wydarzenia, na ludzi którzy stają nam na drodze. Za to zawsze mamy jakiś wybór - czy dana sytuacja wniesie coś do naszego życia i czy dany człowiek kimś dla nas będzie. Mamy wybór - czy kogoś zranimy, czy coś osiągniemy, czy rozwiniemy daną znajomość, czy po prostu zejdziemy na dno.

Czym kierujecie się w życiu - szczerością czy kłamstwem?

Ja osobiście zawsze powtarzałam, że szczerość to podstawa. W sumie do teraz tak mówię, różnica jest taka, że teraz faktycznie tych słów się trzymam. Kiedyś? Przez to, że byłam niedojrzała, jak każdy w swoim życiu, kierowałam się głupotą, nie mówiłam czegoś co w danej sytuacji było istotne. Co z tego wynikło? A no właśnie. Wynikły z tego tajemnice, niewypowiedziane słowa, których już nigdy nie będę miała okazji powiedzieć. Jestem jednak pewna tego, że gdybym w danej sytuacji była faktycznie szczera i kierowała się sercem, teraz wszystko wyglądałoby inaczej.

A co z przeznaczeniem? Co z przeczuciem?

Jestem tego zdania, że co ma się stać to się stanie. Jeżeli ktoś ma być w naszym życiu - to będzie. Jeżeli mamy się z kimś jeszcze spotkać - to tak się stanie. I nie będziemy mieli na to wpływu. A jak to się skończy? Katastrofą emocjonalną czy jednak szczęściem? Tego nie wie nikt.

Więc czym jest według mnie szczęście?

Jest radością. Spokojem. Jest szczerym uśmiechem. Drugą osobą, którą kochamy. Sukcesem.

Z racji tego, że siedzę cały czas w domu, nie śpię po nocach - wychodzą takie o to wytwory. Marzy mi się spacer. Marzy mi się rozmowa z drugą osobą na świeżym powietrzu. No, ale... Pocieszę się kawą i jakimś serialem.

Chciałabym Wam dzisiaj życzyć spokojnego dnia!

Pełnego optymizmu.

I uśmiechu.

Pozdrawiam N.

atlam
piękna dziewczyna :)
25/03/2020 13:33:40
atlam
24/04/2020 22:53:34

~osoba Nie warto uciekać od emocji a tym bardziej od snu. Temat do zamkniecia : p
30/03/2020 17:18:35
Photoblog.PRO lovesucks14 Myślę, że czasami od niczego nie da się uciec.
30/03/2020 18:00:03

~tasamaosoba Z powodu takiego, że długo sie z kimś nie widzisz i nagle bach idzie przed Tobą. A ostatnie spotkanie nie bylo zbyt mile.
29/03/2020 17:33:35
Photoblog.PRO lovesucks14 Nie wiem co mam napisać... Więc może - na szczęście to tylko sen? :)
29/03/2020 22:41:44

~gosciuchrapie Miałem z Tobą sen, spotkaliśmy się na ulicy, przypadkiem. Nie rozmawialiśmy... tak znamy się nawet i we śnie. Chcieliśmy na siebie spojrzeć na żywo bo dawno się nie widzieliśmy. Budzę się i myśle czemu dziś sen? Hmm zajrzałem tutaj wpis... sen jako przypomnienoe o wpisie? Dziwna przypominajka, w sumie jak ten świat więc spoko :D ps sen miły, ale w lekkim szoku, zdezorientowanie, lekki stresik.
28/03/2020 7:12:50
Photoblog.PRO lovesucks14 Z jakiego powodu ten szok, zdezorientowanie i stres? :)
28/03/2020 12:10:06