Photoblog.pl

Załóż konto

faith

Dodane 7 MARCA 2020
Wyświetleń: 179

Czy potraficie oceniać ludzi? Czy macie umiejętność oceniania, że ktoś jest dobry lub zły? A może potraficie spojrzeć komuś w oczy i wiecie o nim wszystko?

Pamiętam to jakby wydarzyło się wczoraj. Czasy gimnazjum. W tym wszystkim ja - mająca 15 lat, za przeproszeniem z gównem w głowie. Moja koleżanka, z którą relacje w tamtym momencie miałam kiepskie, powiedziała mi, że jest złym człowiekiem - przez to, że pali, kłamie, robi głupie rzeczy. Pamiętam, że strasznie zależało mi na tym, żeby podnieść ją na duchu, bo wygaduje okropne głupoty. Powiedziałam jej, że nie ma ludzi złych. Wszyscy jesteśmy dobrzy, tylko niektórzy z nas wybierają złą drogę albo czasami się gubią. Do tej pory tak uważam. Po prostu uważam, że każdy z nas ma w sobie dobro - ba! Ja to wiem.

Dlatego może teraz nie potrafię ocenić drugiego człowieka. Nie potrafię na niego spojrzeć i powiedzieć, że relacja z nim nie będzie dla mnie dobra. Dlatego każdemu daję "szansę". Nie jestem chamska, bo nie podoba mi się to jak dana osoba wygląda. Nie jestem niemiła, bo ktoś zrobił na mnie złe pierwsze wrażenie.

No dobrze, co więc z ludźmi, którzy nas skrzywdzą? Albo których my sami skrzywdzimy? Ocenić, obgadać, wybaczyć, olać?

Z tymi pierwszymi jest ciężko, ponieważ rany goją się latami, a czasami nigdy. Jeżeli ktoś jest dla nas bardzo ważny, to powiemy coś w stylu: "ale suka", mimo że tak nie pomyślimy, ale nigdy jej nie ocenimy pod kątem tego, że jest kimś złym, diabłem wcielonym. W przypadku osób, które skrzywdzimy - sama osobiście jak widzę co zrobiłam źle to prędzej czy później strasznie tego żałuję, ale nigdy nie chodzę po ludziach i nie mówię o nich źle, a takie przypadki się niestety zdarzają.

Bycie miłym, nie oceniającym i serdecznym człowiekiem - nie boli. A czasami nawet nam sprzyja.

No to tak na koniec - co u mnie? Po 20-dniowym leczeniu, leżeniu, odpoczywaniu, jest w końcu dobrze. W końcu gdzieś tam mam chęci do działania, zaczynam znowu wiele rzeczy planować, nareszcie moja koncentracja mnie nie zawodzi. Grunt to pamiętać o tym, żeby się nie przeforsować.

Zróbcie coś dzisiaj tylko i wyłącznie dla siebie.

Pójdźcie na spacer - jest darmowy, a na pewno lepszy od siedzenia w 4 ścianach.

Porozmawiajcie z kimś - jeżeli coś w Was siedzi, podzielcie się tym, lepsze to niż zatruwanie siebie samego od środka.

Skaczcie, śmiejcie się, pijcie kawę, tańczcie, śpiewajcie.

Cokolwiek co sprawi Wam radość i wywoła uśmiech na buzi.

Pozdrawiam LS.

~tylk Czekamy ����
15/03/2020 20:25:54
~tylk Coś od serca :)
15/03/2020 20:03:55
lovesucks14 Może jak pozbieram myśli to dzisiaj uda mi się coś wystukac :)
15/03/2020 20:19:34

~tylk Kiedy jakiś nowy wpis :)?
15/03/2020 18:30:21
lovesucks14 Mogłabym napisać nawet teraz, ale tak szczerze to nie wiem co ��‍♀️
15/03/2020 19:13:04