Photoblog.pl

Załóż konto

dream

Dodane 23 STYCZNIA 2020 , exif
Wyświetleń: 675

"Szczęście to kwestia wyboru"

Składacie życzenia? Jakiekolwiek. Z okazji urodzin, imienin, świąt czy nawet dnia babci i dziadka. Składacie je, bo wypada czy raczej szczerze? Jest to tradycyjne "Sto lat", a może jednak z serca życzycie komuś dobrze?

Co roku dostaję życzenia z różnych okazji. Święta, urodziny, imieniny, dzień kobiet. Część jest szczera, a druga część złożona bo tak wypada. Ja osobiście zawsze składam życzenia prosto z serca. Wyobrażam sobie daną osobę i zastanawiam się co mogę jej powiedzieć, tak żeby się spełniło.

Jeszcze trzy lata temu zastanawiałam się - jak kogoś już ze mną nie ma, czy wypada mi złożyć tej osobie życzenia? Pomogła mi w tym przyjaciółka. Nieważne czy ktoś jest dalej z nami, czy go nie ma. Nieważne czy kiedyś między nami stało się coś złego. Jeżeli jest dla Ciebie ważny żyć mu jak najlepiej. I faktycznie co roku mam swoją listę osób, które wniosły coś do mojego życia. Nie bawię się w pisanie życzeń na tablicy FB. Jeżeli to robię to gdzieś w prywatnej wiadomości albo po prostu dzwoniąc.

Ja osobiście od tego roku nie świętuję swoich urodzin. Nie chcę świętować, co czasami wiąże się z jakimś wyjściem, spędzeniem dłuższego czasu z ludźmi i nie chodzi o to, że naprawdę nie cierpię ludzi. Nie wiem czy po prostu gorzej się nie poczuję i nie będę chciała się położyć. Więc jak w tym roku spędziłam moje 23 urodziny? Wyprana z sił, przespałam 3/4 dnia. Na swój sposób jakoś to przeżyłam, ale na szczęście urodziny ma się tylko raz w roku.

Dlaczego więc sama składam życzenia. Czasami dwa sklejone zdania prosto z serca spowodują, że poczujemy się ważni, nie będziemy przez chwilę samotni i uśmiechniemy się. Będziemy wiedzieli, że każdy z nas nie jest bezużyteczny, że jest potrzebny tu i teraz.

Na koniec chciałabym wspomnieć o życzeniach złożonych przez moją przyjaciółkę kilka lat temu, które w gorszy dzień do tej pory wywołują uśmiech na mojej twarzy: "Nie ma mnie przy Tobie fizycznie, ale jestem wirtualnie. (...) Żebyś zachowała zawsze swój uśmiech na twarzy bo to co mi się z Tobą kojarzy to właśnie Twój uśmiech, że jesteś pozytywna nawet w sytuacjach kiedy jest totalnie źle, ten uśmiech widać nawet w Twoich oczach, tak wewnętrznie. Chciałabym, żeby każdy kto Cię pozna zauważył to w Tobie, bo jest to coś pięknego. Ludzie tego nie mają na codzień są zajęci swoimi codziennymi sprawami, a Ty jakoś potrafisz ten uśmiech wywołać, nawet jak jesteś zła i wkurzona. Cieszę się, że Cię mam. Nie jesteś moją przyjaciółką, jesteś moją siostrą."

Więc czego życzyć Wam dzisiejszego dnia? Życzę Wam uśmiechu, którym będziecie zarażać innych.

Czasami jak się uśmiechniemy do kogoś, możemy poprawić humor, możemy sprawić, że dzień kogoś innego będzie lepszy.

Pozdrawiam LS.

padholder masz rację :)
23/01/2020 23:43:01
lovesucks14 :)
24/01/2020 6:17:24