Photoblog.pl

Załóż konto

Leśna Podlaska - Sanktuarium MBL 

2013/04/22   

ACIES Legionu Maryi 2013

« następne   poprzednie »
ACIES Legionu Maryi 2013
Powiększenie

    Legion Maryi jest stowarzyszeniem katolików, którzy za zgodą Kościoła i pod przemożną opieką Maryi Niepokalanej, Pośredniczki wszelkich łask zorganizowali się w Legion, aby wspomagać Kościół w walce przeciwko światu i siłom zła.

    Łacińskie słowo ACIES oznaczające  armię w szyku bojowym opisuje uroczystość, podczas której legioniści jako jedno zgromadzenie łączą się, aby odnowić swoją przysięgę wierności wobec Maryi, Królowej Legionu, i otrzymać od Niej moc i błogosławieństwo na kolejny rok zmagań z siłami zła.

    20 kwietnia 2013 legioniści należący do Kurii Matki Wiary i Jedności po raz 9 przyjechali do Leśnej Podlaskiej aby u stóp Cudownego Obrazu ofiarować siebie na służbę Maryi. Centralną część uroczystości stanowiła Msza Św. Głównym celebransem był przeor o. Jan Tyburczy, pozostali koncelebranci to o. Mieczysław Łacek, ks. Dariusz Mioduszewski, ks. Artur Pióro, ks. Jarosław Rękawek; zaś ks. Piotr Oskroba służył posługą w konfensjonale. Podczas Mszy św każdy z jej uczestników odnowił swój osobisty akt poświęcenia się Maryi wypowiadając JESTEM CAŁKOWICIE TWÓJ, MOJA KRÓLOWO, MOJA MATKO I WSZYSTKO CO POSIADAM JEST TWOJE.

    Ostatni punkt programu stanowiło radosne świętowanie przy stołach w klasztornym refektarzu, gdzie legioniści mogli zacieśniać więzi towarzyskie oraz wymieniać się doświadczeniami pracy apostolskiej. Wczesniejsze przeżycia duchowe oraz kończąca ACIES agapa sprawiły, że wszystkie serca napełniły sie radością i nowym zapałem do pracy apostolskiej i modlitwy.

Brak komentarzy

Najnowsze wpisy

49
Medjugorie 8-16 września 2018

 

46
Dzień Zjawienia MBL - 26.09.2018

 

Wpis lesnapodlaska

 

Nowe strony o Leśnej Podlaskiej

 

Leśna Podlaska

 

19
Zablocie - parafia Swory

 

44
Park za klasztorem wiosna 2018

 

39
 Kaplica Zjawienia 2017/2018

 

Wszystkie wpisy