Photoblog.pl

Załóż konto

 

2013/01/27   

Piekło - Niebo

« następne   poprzednie »
Piekło - Niebo

            Pierwsze co to każdy chce iść do nieba. Bo nasłuchał się za młodu i miał wpajane przez całe życie, iż piekło to zło i idą tam dusze grzeszników. Zgodzę się z tym oczywiście, lecz nie do końca.

            Według mnie piekło to miejsce odbywania kary, a nie świat pełen bólu, przemocy smutku itd. Być może wcale nie jest tak źle jak się tego spodziewamy.

            Niebo jest miejscem, do którego trafimy. A najprawdopodobniej będzie to świat z naszych marzeń, w którym będziemy żyć na nowo. Piekło natomiast może mieć różną formę. Może to być miejsce, gdzie będziemy musieli wykonać jakieś zadanie. Być może wielcy ludzie co nie zaznali krzywdy, ani goryczy trafią do nowego świata jako nędznicy, gdzie to już nie oni, a inni będą patrzeć na nich z góry.
            Jest mnóstwo możliwości. A one wszystkie mogą jeszcze zlać się w całość&

 

I znów pojawia się nam tutaj wyobraźnia. Czyli coś musi się jej tyczyć. W tym wypadku tak jakby cała prawda o życiu po śmierci lub samej śmierci, jako przeistoczenia i odrodzenia się na nowo może być już w nas samych. A człowiek żyjąc w ciągłym stresie, przywiązuje się do rzeczy ziemskich, zapominając o tym co czyni nas ludźmi i co jest w nas samych.

Mimo ciągłego rozwijania się, blokujemy się w innych aspektach.

Brak komentarzy
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika laskaris.

Najnowsze wpisy

Rozum

 

Wpis laskaris

 

Wpis laskaris

 

Piekło - Niebo

 

Wpis laskaris

 

Wpis laskaris

 

Wpis laskaris

 

Wpis laskaris

 

Wszystkie wpisy