photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 4 CZERWCA 2024

Brudna kampania Brauna

Grzegorz Braun zdjął ukraińską flagę z Kopca Kościuszki. Politolog: "Czuje się bezkarny"

Grzegorz Braun zrywa powiewającą od dwóch lat w Krakowie ukraińską flagę i krzyczy "Stop Ukrainizacji Polski". - To nie przypadek. Do eurowyborów zostało pięć dni, Braun chce się w ten sposób wyróżnić. Czuje się bezkarny, bo takie akty - choć bulwersujące i w teorii nieakceptowalne - nigdy nie dotąd nie spotkały się ze stanowczym działaniem państwa - ocenia w rozmowie z "Wyborczą" prof. Rafał Pankowski, politolog i socjolog monitorujący faszystowskie postawy w Polsce.
 
 
 

Braun zerwaniem ukraińskiej flagi z Kopca Kościuszki - jednego z centralnych miejsc Krakowa, gdzie znajduje się m.in. siedziba radia RMF FM - pochwalił się sam, publikując w mediach społecznościowych film.

"Flagę Ukrainy, która znajdowała się w niewłaściwym miejscu, jako uczciwy znalazca przekazuję do konsulatu w Krakowie" - napisał, opatrując film nacjonalistycznymi hashtagami, jak: "Stop Ukrainizacji Polski" i "Żeby Polska była Polską". 

Informacje o konfederacjatosyf


Inni zdjęcia: Ognisko ;) patki91gdJa :* patki91gdSynuś osada Karbówko natalka89rokOsada Karbówko natalka89rok19.07.2024 r. plastikowegwiazdy13.07.2024 r. plastikowegwiazdyHejnał Krakowa wittchen3... plastikowegwiazdy... plastikowegwiazdy... plastikowegwiazdy