Photoblog.pl

Załóż konto

Dzień dobry ;)

Wyświetleń: 290

Na samym początku, wraz z nową 'koronawirusową' tradycją zapytam Was, czy jesteście zdrowi? U nas wszystko dobrze, dzień gnicia w łóżku, numer dwa. Pogoda nie zachwyca, budowa za oknem zaczyna już powoli zasłaniać okolicę, nawet kot siedzi na parapecie i dziwi się, co też Ci ludzie tam się tak uwijają. Wszędzie zamykają galerie handlowe - u mnie za oknem stawiają następną.

Dzieci zaczęły dzisiaj lekcje online, polega to na tym, że na dziennik elektryczny wysyłane są zadania do wydruku, lub przepisania do zeszytu, a kontakt z nauczycielem jest w godzinach od 8 do 16. Przypominają mi się czasy, gdy nie w każdym domu był internet, co było zadane dowiadywaliśmy się przez 'domowy', lub moja mama chodziła do mojej przyjaciółki i pożyczała zeszyty. Pisałyśmy sobie wtedy liściki, rysowałyśmy rysunki, dołączałyśmy różne drobiazgi. Jej rodzice pracowali wtedy w fabryce świeczek, na kopertach było pełno brokatu, a moja mama wracała pachnąca woskiem. Za to nie widziałam nigdy piękniejszych świec niż te wytwarzane tam. Teraz już tej fabryki nie ma, ale wspomnienia pozostały.

Przepraszam Was za ciągłe modyfikacje koloru mojego photobloga, ale nie mogę się zdecydować między winem, butelkową zielenią i śliwką. Ostatnio to moje ukochane kolory, i najchętniej wymalowałabym mieszkanie na takie właśnie barwy. Zamiast aury wiosennej, udziela mi się jesienna. W sumie świat zwariował, więc dlaczego i ja nie mogę zwariować?

 

 

Edit. Na zdjęciu moja najmłodsza córeczka, na Wrocławskim rynku, przy fontannie. Uwielbiam nasz rynek, jest bardzo piękny, jeśli nie byliście, to musicie koniecznie nadrobić ;) Wiąże się z nim wiele legend, zostawiam Wam tutaj jedną, o "Kluskowej Bramie", opowiada ona o najstarszym budynku na naszym właśnie rynku. Miłej lektury!

 

 

LEGENDA --> http://www.kingsapartments.pl/legenda-o-bramie-kluskowej/

 

 


 

https://www.youtube.com/watch?v=k3DDYr79q3M

 

 

The way you say it
Got me feeling like I'm faded
The way you do it
Got me wishing we were naked
You got that bad, bad love
And I just can't get enough
And I know my friends sayin', "girl, stay away"
But I like what I like

annna97 zdrowi :)
to jest dopiero zabawa <3
31/03/2020 11:04:09
cotidianae No pewnie, że zdrowi - stosujemy się do zaleceń, mąż pracuje z domu, a ja o ten dom dbam, więc nie ma podstaw do niepokoju :). Moja mama również prowadzi dla dzieci zajęcia online, ja mam pod skrzydłami za malutkie dzieci na coś takiego, więc wymyśliłam, że będę dodawać ich rodzicom linki do ciekawych stron, tworzę różne gry i prezentacje i póki co super się to sprawdza. Wrocławski rynek znam doskonale, byłam wiele razy, a nawet mieliśmy z mężem na nim profesjonalną sesję zdjęciową z okazji papierowej rocznicy ślubu :). Pozdrawiam!
19/03/2020 15:08:24
Photoblog.PRO notlast Na szczęście ja i moja rodzina zdrowa :)
Kurcze takie nauczanie online powinno być jak dla mnie na co dzień :) Różnie to jest i czasami chore dzieciaczki nie mają takich możliwości się uczyć, a mogłyby gdyby tylko chciały. Internet sporo ułatwiłby :)
17/03/2020 17:42:02
zielonysmerf Haha ja tak samo, siedzę od rana do wieczora w domu.. Mam już tak czyściutko! Słodzinka z tej twojej córeczki, lubię na nią patrzeć *-*
17/03/2020 8:13:13
kobietahorendalna a jaki łobuz ;)
17/03/2020 12:59:35

padholder u nas też rodzina gnije w domowych pieleszach :)
16/03/2020 18:40:51
6permament6pain6 Też pamiętam czasy gdzie to internet był w jednym domu na całą wieś a w czasie choroby lekcje były na "telefon" co do kolorów myślę że te są idealne, blog jest przejrzysty i czytelny :)
16/03/2020 16:54:08
kobietahorendalna Bardzo się cieszę, że tak uważasz, bo ja już dostawałam świra ^^
16/03/2020 17:05:56