Photoblog.pl

Załóż konto

Instrumentalny Program Ludzkości 

2017/02/14   

0rh-

« następne   poprzednie »
0rh-

 

Ulotny zapach czerwonych ust niemal zniknął, przesłonięty przez woń nie do końca suchej ściany od wczorajszego malowania. Gdzieś jeszcze na pewno leżą pędzle, rzucone niedbale i zapomniane przez wszystkich. Po chwili jest już tylko syrena, zza okna obwieszczając swoje przybycie żałosnym lamentem i następującym po nim zgiełkiem. Czy to na pewno miało aż takie znaczenie?

 

Myśli biegną sobie leniwie, bo i droga przed nimi krótka. Mijają kolejne wciąż uśpione latarnie i nie zadają sobie trudu zbyt dogłębnego zastanowienia. Pragną tylko dotrzeć do celu, ale miło, że chcą w tę podróż zabrać także mnie. Patrzę ponownie na zegarek, pytam raz jeszcze o kilometry i raz jeszcze słyszę, że jestem coraz bliżej. Obok na siedzeniu leżą w papierze gotowe dowody moich rozmyślań. Jako pierwsze podnoszą się do lotu, niczym jakiś cudowny ptak, gdy ja szybko opadam w dół i staram się nie pamiętać niczego, co w tej pięknej barwie aż wyrywa się z piersi.

 

Później leżę już zupełnie spokojny. Łagodny zapach jagód, których próżno szukać o tej porze roku, wypełnia całą moją przestrzeń. Ściany mają kolor twojej ulubionej szminki. Ah, jak to dobrze, że latarnie zdążyły zmówić wszystkie swoje modlitwy.

 

 


 

3 komentarze
evilgirl  - 20/07/2017 10:11:09
Jesteś jedynym stałym czytelnikiem, który wraca. :-) "Fotoblogowanie" regularne porzuciłam już bardzo dawno temu, w tym biegu życia codziennego już nie ma na to tyle czasu, a im szybciej biegnie to życie tym mniej się ma czasu na przemyślenia i wylewanie ich nawet na elektroniczny papier. Kiedyś mnie ta bezrefleksyjność w tzw. "dorosłym" życiu mocno uwierała, teraz czasem mi nawet pomaga... Jak coś mnie boli za mocno ;-)
evilgirl  - 19/03/2017 23:14:52
Tyle to już lat... A ja nadal wracając tu już z doskoku... UWIELBIAM Cię czytać. :-)
anel  - 08/03/2017 21:24:22 z telefonu komórkowego
Kleantes.

Najnowsze wpisy

Anezja - kraina miast

 

nieprzystające

 

obligatoryjne

 

0rh-

 

budujące / rujnujące

 

początkujące

 

Anezja - kraina miast

 

wynikające

 

Wszystkie wpisy