Photoblog.pl

Załóż konto

Chcę Ciebie.Oryginał,to oryginał 
zapisz

Wiek to tylko liczby

Wyświetleń: 353

 

 

Wiek to tylko liczby,

dojrzałość jest wyborem.

 

 

Trzeba być bardzo mądrym, żeby przeżywać wszystkie swoje emocje. I trzeba być jeszcze mądrzejszym i przeżywać je tak, żeby one ci całego życia nie zabrały. Mnie się zdarza zamiatać pod dywan. Nie jestem na tyle mądra, żeby umieć tego nie robić. Bo wydaje mi się, że najważniejsze jednak jest to, żeby iść do przodu. Już kilka razy zdarzyło mi się z różnych względów stanąć w miejscu i to nieuchronnie prowadzi do końca. Oczywiście głupio jest odwracać się od swoich emocji, także tych złych, ale nie można - przynajmniej ja tego nie umiem - poświęcać im za dużo uwagi, bo pociągną mnie na dno.

 

Czy godzina piąta rano to odpowiedni czas na poruszanie takich tematów? Nie wiem. Ale ja lubię wyzwania, bo to one dają mi motywację do działania, w życiu, tak jak i tu, na tym portalu. Przez dwadzieścia lat przyglądam się codziennie temu co nas otacza i zadaje sobie pytanie, dokąd ten świat zmierza? ... I może jestem staroświecka, ale świat zmierza w złym kierunku. Delikatność kobiety idealnie komponuje się z siłą mężczyzny. Kobieta powinna być niewinna, delikatna i subtelna, lekko nawet niezdarna i niedostępna. Mężczyzna powinien być odważny, silny, z temperamentem, ale jednak jak głupi starać się o tą kobietę, chronić Ją, otaczać opieką, zbudować świat od nowa. Teraz jest inaczej, mężczyźni: Ci w rurkach i dziewczyny-ziomale przeklinające ze swagiem, kobiety walczą o mężczyzn, a mężczyźni, mówiąc krótko, mają wyje**ne. To tak często spotykane. Chciałabym żyć w czasach naszych dziadków. Żeby mężczyzna zbierał kobiecie kwiaty na polu, stał pod oknem i zapraszał na kawę. Mężczyzna się stara, walczy, daje wiele, lecz kobieta odwzajemnia ze zdwojoną siłą.

 

Gdy rozmyślasz o życiu musisz pamiętać o dwóch rzeczach: żadna ilość poczucia winy nie naprawi błędów przeszłości i żadna ilość nerwów nie jest w stanie zmienić przyszłości.Jest jeszcze tyle pięknych i dobrych zdarzeń przed tobą, miejsc, których nie znasz, ludzi, o których jeszcze nic nie wiesz. Tylko od Ciebie zależy, jaki zapach świata poczujesz i co stanie się dalej.

Ludzie czekają przez całe życie. Czekają na lepsze czasy, czekają na śmierć. Czekają w kolejce, żeby kupić papier toaletowy. Czekają w kolejce po pieniądze. A jak nie mają ich, to czekają w jeszcze dłuższych kolejkach po zasiłek. Człowiek czeka, żeby położyć się spać, i czeka, żeby się obudzić. Czeka, żeby się ożenić, i czeka, żeby się rozwieść. Czeka na deszcz, czeka, aż przestanie padać. Czeka na posiłek, a kiedy go zje, czeka na następny. Czeka w poczekalni u psychiatry razem z bandą pomyleńców i sam nie wie, czy jest jednym z nich.