Photoblog.pl

Załóż konto

=** 

2016/10/04   

 

« następne   poprzednie »

Jakoś zdjęcia, jakby było robione kilkanaście lat temu. :)

 

Wchodzę tutaj raz na kilka miesięcy, żeby powspominać, żeby coś udokumentować, żeby to zostało przez kolejne kilka lat.

 

Zdjęcie z dyplomatorium, 3.10.2016, chociaż dyplom dostałam w sierpniu, a studia ukończyłam w lipcu, ale to nic, miło było spotkać tych wszystkich ludzi. Tak przeglądając archiwa tego photobloga zauważyłam, że 1 wpis dodałam 25.08.2008 roku, tuż przed 3 gimnazjum, 8 lat temu i przez 6 lat regularnie dodawałam tutaj posty. Jeszcze niedawno rozmyślałam jaką szkołę średnią wybrać, a tutaj już skończyłam pierwsze studia, za 3 dni zaczynam zajęcia na kolejnych.

 

8 lat życia, nigdy bym nie powiedziała, że tyle może się zdarzyć. Tyle poważnych decyzji za mną, kilka "wielkich miłości", zdana matura, zdany egzamin zawodowy, zdany egzamin na prawo jazdy, obrona pracy licencjackiej, przygoda z harcerstwem, kilka ciekawych wyjazdów. Czego najbardziej żałuję? Tego, że człowiek mądrzeje z wiekiem. Teraz jestem pielęgniarką na intensywnej terapii, codziennie spotykam się z cierpieniem, bólem, z aparaturą medyczną, rozpaczą rodzin, zgonami, smutkiem, czasem z radością, kiedy to pacjent zdrowieje i może być przekazany na "lżejszy" oddział lub umierająca pani z zaawansowanym procesem nowotworowym napisze mi na kartce "Pani jest taka kochana". Lubię też się uczyć, polubiłam naukę dopiero na studiach, wcześniej to olewałam, zdawałam z klasy do klasy,  ale dużo zajęć opuszczałam, z lenistwa. Mogłam też wybrać inną szkołę średnią, ale wtedy nie poznałabym tych ludzi, których poznałam w szkole. W tym czasie też zmarła moja babcia, za którą tęsknię bardzo, do dzisiaj nie mogę się pogodzić z jej śmiercią, bo byłam z nią blisko, ale niejednokrotnie też ją skrzywdziłam, zasmuciłam i dopiero teraz widzę jak wiele dla mnie znaczyła... 

 

Ale jestem tu gdzie jestem, lubię mój zawód, kocham pomagać innym, lubię się uczyć. Życie nie jest kolorowe, czasem mam wrażenie, że moje jest bardziej czarne, niż kolorowe, ale daję radę. Może kiedyś osiągnę więcej. 

 

Gdybać nie będę, jest jak jest, trzeba to zaakceptować i iść dalej przygotowaną dla mnie ścieżką.

 

 

 

Dziękuję za uwagę,

 

KK

Brak komentarzy

Najnowsze wpisy

Wpis karolcia193

 

Wpis karolcia193

 

Wpis karolcia193

 

Wpis karolcia193

 

Wpis karolcia193

 

11
Wpis karolcia193

 

Wpis karolcia193

 

Wpis karolcia193

 

Wszystkie wpisy