photoblog.pl
Załóż konto

Żądamy godnego życia !!!

Dawno mnie tu niebyło. Są sprawy gdzie trudno przejść obojętnie. A zwłaszcza które mnie dotyczą i wtedy przelewam gorzkie żale na elektroniczny pamiętnik. Niestety Osoby Niepełnosprawne nie potrafią walczyć o swoje. My matki Polki jesteśmy skazane na nieustanną walkę z wiatrakami. Musimy dbać o dobro naszych dzieci, aby nie zostały zapomniane przez tak troskliwy "rząd". Osoby niepełnosprawne są więzieniami własnej choroby, gdzie przeważnie są to choroby nieuleczalne. Jedynie niektórym możemy rehabilitacją podnieść komfort życia. Wiadomo też, że w Polsce niemożliwe jest utrzymanie się samodzielnie z renty za 1500zł Takie moje pytanie?...spostrzeżenie, czy My matki i nasze dzieci jesteśmy innym sortem? tym gorszym niepotrzebnym, niewygodnym?! Gdzie się podziali ludzie krzyczące, którzy tak usilnie bronili praw człowieka?! Dlaczego więźniowe którzy odbywają karę są lepsi od nas? Państwo daje na ich utrzymanie 4500zł przecież odbywają karę za przestępstwa z wyboru. Dlaczego jesteśmy gorsze od rodzin zastępczych gdzie Państwo wydaje 6000żł na dziecko. Nadmienię że Osoby niepełnosprawne muszą z 1500zł się utrzymać i leczyć gdzie nie zawsze są leki refundowane a specjaliści leczą prywatnie. WSTYD! W innych krajach jest to obowiązek konieczny, aby niepełnosprawny miał zapewnioną opiekę i godne świadczenia socjalne. My możemy tylko pomarzyć.

Dodane 14 MARCA 2023
563
Photoblog.PRO barma Mogę tylko powtórzyć to co już napisałam kiedyś tu na blogu: jak nisko upadliśmy godząc się,by o naszym życiu decydował taki moralny ment jak PIS.
14/03/2023 22:25:45
joannatrendi Dosłownie kochana...niestety. hojni są dla Ukrainy a nasze dzieci mają ograniczone przywileje. A sami nażreć się nie mogą i każdego chcą zniewolić i upokorzyć.
14/03/2023 22:33:25
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika joannatrendi.