Photoblog.pl

Załóż konto
Dodane 4 LUTEGO 2019 , exif
Wyświetleń: 213

"Przypadek to pseudonim Boga, kiedy nie chce czegoś firmować w całej rozciągłości"

A. France

Czy jest jakiś pożytek z choroby? Pytanie odwieczne i tym bardziej dramatyczne im choroba cięższa. W moim przypadku na szczęście to tylko Influenza i to w marnej postaci. Tym niemniej korzyść doraźna to dłuższe o tydzień ferie, lub nawet takie przygotowanie przed feriami w postaci odpowiedniej ilości snu, braku stresu, ciszy, spokoju i ogromnej ilości czasu na lekturę. Gorzej ma się mój pracodawca, który zmaga się teraz z dosyć pokaźnym brakiem personelu w związku z wieloma podobnymi przypadkami i musi gimnastykować się przy ustalaniu zastępstw. To samo z ZUSem, który chętnie przyjmuje moje składki ale nie lubi jak się je wypłaca. Ale na ZUS się wypinam pewną mało atrakcyjną częścią ciała.

Więc korzystam z przywilejów choroby stawiając sobie bardzo ciekawe pytania typu:

1. Skąd mam nos, bo czuję, że nie jest mój. (Mój zawsze był suchy i drożny)?

2. Czy Janis Joplin, względnie Louis Armstrong zazdrościli by mi głosu?

3. Skąd tabletka antybiotyku wie, że minęło 12 godzin? Czyżby montowali w nich zegarki?

4. Jak odróżnić kolor wydzieliny (lekko żółty czy zielonkawy) skoro jako facet ledwo odróżniam barwy podstawowe i to RGB a nie CMYK?

5. Jako prawdziwy facet zastanawiam się kichając czy już umieram, czy jeszcze nie? To ważne i ciężkie pytania egzystencjalne i tak do piątku. A w niedzielę już zdrowy jadę nad moje ukochane morze, o ile po kolejnym wysmarkaniu nosa nie wyzionę ducha.

Czy symulując z leksza też się umiera?

Photoblog.PRO okropnica skutecznego powrotu do zdrowia:)
04/02/2019 21:54:48
~orbitka Bardzo urokliwa mewa, jak i cały profil. Podoba mi się tu :D Widać, że dużo humoru Pan posiada :D
Myślę, że wszystko ma jakiś sens. Może czas na rozmyślanie? Chociażby o takich błachostkach jak podmiana nosa? :D
Szybkiego powrotu do zdrowia i dużej ilości inspiracji ^^
04/02/2019 20:46:44
Photoblog.PRO gabik88 Szybkiego powrotu do zdrowia :)
04/02/2019 17:22:46
marianfoto jak patrzymy ? można uznać za zło / konieczne zło albo za okazję do złapania dystansu do tego co sie dzieje z nami , koło nas i w nas // Hi hi chrypka , katar same błogosławieństwa , jak to mawiał dr Jasio / żył na prawdę // "" jak wstajesz i nic cię nie boli , to znaczy , że nie żyjesz "" czyli są i plusy z choroby // życzę polepszenia humoru na plaży nad Bałtykiem
04/02/2019 13:09:24
jestemtamitu Hehe. Humoru mi nie brakuje. Ta choroba w najlepszym czasie, jaki sobie można wyobrazić. Jak ślepej kurze ziarno.
04/02/2019 13:11:20
marianfoto czyli nie ma tego złego , co by na dobre nie wyszło / jak mawiały nasze babcie / dużo zdrowia i szybkiego wyleczenia do wyjazdu
04/02/2019 13:15:48