Photoblog.pl

Załóż konto

 

2020/01/12   

 

« następne   poprzednie »

OD PEWNEGO CZASU ZAJMUJĘ SIĘ MUZYKĄ. Prowadzę samotnie projekt o nazwie Orbis Exterior. Jest to instrumentalna muzyka będąca połączeniem folku i metalu. Choć wplatam elementy black metalu, używam przesterowanych gitar elektrycznych, to jednak staram się kłaść nacisk na folkową stronę i odchodzić od stereotypowego schematu folk metalu. Tworzę tak, jak potrafię i tak, jak pozwala mi na to sprzęt jakim dysponuję. Niestety nie śpiewam, utwory można potraktować jako instrumentalne soundtracki. Orbis Exterior określił bym mianem neofolku albo heavy folku.

 

A CO TO ZNACZY "ORBIS EXTERIOR"? Nazwa Orbis Exterior (łac. świat zewnętrzny) dotyczy podziału świata na część znaną i przyjazną człowiekowi - orbis interior (dom, miasto, wioska) oraz tajemniczą i nieznaną - orbis exterior, która jest domeną tajemniczych mocy, magii, smoków i dzikich bestii. Orbis Exterior przeraża i pociąga zarazem. Wielu bohaterów wyrusza w niebezpieczną podróż do orbis exterior, aby ocalić lub uzdrowić orbis interior i jego mieszkańców.    

 

CHCESZ POSŁUCHAĆ? Ze względu trudności w przesyłaniu filmów na Photobloga umieszczam link do mojego kanału YouTube. Niestety linki są nieklikalne, więc proszę skopiuj go i wklej w przeglądarce lub po prostu wyszukaj na YouTube Orbis Exterior.    

Link do kanału: bit.ly/orbis-exterior-youtube    

 

Aktualnie mam dwa nagrania. Pracuję nad kolejnymi.

3 komentarze
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika jakublechtanski.
pusjel  - 04/03/2020 22:32:18
Posłuchałem. Jest klimat. Podoba mi się prostota całości - pozytywna prostota, nie mylić z prostactwem. Nie szalejesz i nie wprowadzasz chaosu. Wszystko jest poukładane i dokładnie w tym miejscu w którym powinno. I ma ten klimat niezależnego 'amatorskiego' utworu.

Aż wróciłem myślami do uber gotyckiej młodości ;)

Czekam na więcej!
jakublechtanski - 04/03/2020 22:35:12
Dziękuję dziękuję. Tworzę tak jak potrafię, wirtuozem nie jestem. Coś się szykuje nowego, jeśli czas pozwoli to na równonoc może się coś narodzi.
pusjel - 04/03/2020 22:36:46
Widzisz, wirtuozerka jest przereklamowana. Nie trzeba być wirtuozem, żeby tworzyć wartościową muzę - jesteś tego świetnym przykładem ;) Te utwory do mnie trafiają a mam wymagający gust. Oj, wymagający...

Najnowsze wpisy

Wpis jakublechtanski

 

Las

 

Panaceum.

 

To ja (Castle Party 2019)

 

Życie bez Internetu.

 

Rysunek Dom w lesie (2017)

 

Rysunek Ruiny Kościoła (2017)

 

Rysunek Skraj Lasu

 

Wszystkie wpisy