Photoblog.pl

Załóż konto

 

2019/01/02   

Podglądaczka, cd.

« następne   poprzednie »
Podglądaczka, cd.

Zastanawiała się, czy poza nią ktoś jeszcze lubił wchodzić na facebooka, przeglądać znajomych swoich znajomych, których znało się z widzenia, przeglądać profile ich członków rodzin, z ciekawości, co u nich, jak mają się starsze siostry i bracia koleżanek z gimnazjum i liceum, na których wtedy patrzyła z podziwem i zazdrością.

Bo sama jest najstarsza z rodzeństwa, nie miała nigdy siostry, od której mogłaby pożyczać ciuchy, która będąc fryzjerką, nie ćwiczyła na niej różnych fryzur. Brakowało jej też starszego brata, który stanąłby zawsze w jej obronie, musiała radzić sobie sama i sama stawać w obronie swoich malutkich braciszków.

 

No więc tak przegląda profile tych podziwianych ludzi i z każdą chwilą czuje coraz większe rozczarowanie, jak bardzo dali się oni omamić twarzoksiążce, bez zachowania jakiegokolwiek umiaru, ogłady i klasy.

Ten starszy brat, o którym marzyła-"szlachta nie pracuje", ta starsza siostra od pozyczania ciuchów-setki zdjęć swoich dzieciaków, które nie nadają się do publicznego udostępniania.

 

Czuje też rozczarowanie swoimi kolegami i koleżankami z tamtych lat.

Ktoś jest wiecznym studentem, zaczyna kolejny kierunek studiów i żadnego do tej pory nie ukończył, ktoś bez najmniejszych ambicji wyszedł za mąż, pracuje w warzywniaku i tak żyje z dnia na dzień, wielu z nich nadal mieszka z rodzicami i jest niebieskimi ptakami, mimo zbliżającej się trzydziestki.

 

Wszystkich ich oczywiście mierzy swoją miarą, przepełnioną ambicją i zachłannością, aby czerpać z życia więcej, i wiecej, i więcej...

Brak komentarzy

Najnowsze wpisy

Podglądaczka, cd.

 

Podglądaczka, część druga

 

Podglądaczka, część pierwsza.

 

Linoskoczek.

 

Niedzielne wieczory i panika.

 

"Hashtag" Remigiusza M

 

Recenzja PocketBook

 

Bezdomność.

 

Wszystkie wpisy