Photoblog.pl

Załóż konto

< 3 

2011/05/26   

Chobits

« następne   poprzednie »
Chobits

Cześć. Nie mam już pomysłów na zwięrzęta więc będę dodawała coś z mangi  i anime.  ._.

 


 

Manga (Man - Niepohamowane, wolne; Ga - Obrazy, rysunki) - Manga pochodzi z Japonii. We współczesnych czasach oznacza japoński komiks. Jest ona robiona najczęściej w kolorach czarno - biały, ew. kolorowa może być okładka lub kilka pierwszych stron. Na większość mang odpowiada Anime, czyli rodzaj japońskiej bajki. Powstaje ona najczęściej, kiedy owa manga cieszy się powodzeniem na rynku. Często historie w niej są zmieniane, by odpowiadały większości rynku. Manga jest głęboko respektowana zarówno jako forma sztuki oraz popularna literatura. Tak jak jej amerykański odpowiednik, manga była i jest krytykowana za zawartą w niej przemoc i podteksty seksualne, jednak nie ma oficjalnych zakazów prawnych, które próbowałyby limitować to, co może być rysowane w mandze. Ta wolność pozwoliła artystom rysować mangi dla każdej grupy wiekowej i na każdy temat.

Jeżeli chodzi o mangowe postacie, to największą uwagę zwracają nienaturalnie duże oczy oraz często nienaturalny kolor włosów. Jeżeli chodzi o grupę damskę również nienaturalnie duży biust (Anime - Zero no Tsukaima ;). Grafika waha się między bardzo realistyczną, a bardzo komiksową.

Panele i strony zazwyczaj czyta się od prawej do lewej, tak jak w tradycyjnym japońskim piśmie.

Typy mangi Wiele z tych gatunków można też łatwo przypisać do anime, które bardzo często zawiera adaptacje mangi, i japońskich gier komputerowych (niektórych też będących adaptacją mangi).

 


 Nazwa:Chobits

Typ: komedia,dramat,romans,science fiction.
Studio:Madhouse
Data wydania:2 kwietnia 2002
Odcinki:24(w polskiej telewizji)
Opis:Chobits  serie anime i manga autorstwa zespołu Clamp opowiadające o chłopcu, Hidekim Motosuwie, który przyjechał do miasta ze wsi, aby się uczyć. W Tokio ludzie mają swoje osobiste, humanoidalne roboty, zwane persoconami, na którego Hidekiego nie stać. Wkrótce znajduje pięknego, kobiecego persocoma na śmietniku i nazywa ją Chii. Pomiędzy nimi nawiązuje się niezwykła więź, która powoli przeradza się w coś więcej. Dodatkowo okazuje się, że z robotem łączy się pewna tajemnica, którą próbują rozwiązać Hideki Motosuwa wraz z uczniem gimnazjum, Minoru Kokubunji.  

 

iloveanimals

 

Narysowany przeze mnie: http://tinypic.com/r/mcccxu/7 . :)

3 komentarze
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika iloveanimals.
pierdlsystko  - 26/05/2011 21:04:20
no masz talent ! :) Tylko go nie zmarnuj, głuptasiee. ;*
iloveanimals - 27/05/2011 14:26:40
Ja tego nie rysowałam. xd. Ale mam takie samo narysowane. ; p
iloveanimals - 27/05/2011 18:53:56
http://tinypic.com/r/mcccxu/7

Najnowsze wpisy

Vampier Knight

 

Naruto

 

Yakumo Tsukamoto ze School Rumbl

 

Kawaii

 

Kamikaze kaitō Jeanne

 

Chobits

 

Bojownik syjamski

 

Ryba akwariowa welon

 

Wszystkie wpisy