Photoblog.pl

Załóż konto

< 3 

2011/05/24   

Bojownik syjamski

« następne   poprzednie »
Bojownik syjamski

Czeeeść. <3

Na fotce ryba akwariowa bojownik syjamski. 

 

Bojownik syjamski, wspaniały należy do jednych z najpiękniejszych ryb akwariowych. Naturalna uroda samca bojownika została jeszcze znacznie podkreślona przez stulecia selektywnej hodowli w ojczyźnie tego gatunku, na Syjamie ( dawna nazwa Tajlandii), gdzie ryby te hodowano od bardzo dawna, choć nie dla ich walorów ozdobnych, lecz sprawności w walce. Samce zawsze powinny być trzymane osobno w akwarium, choć dobrze współżyją z innymi gatunkami. Może się bowiem zdarzyć, że sam bojownik stanie się obiektem ataków innych ryb, które będą nadgryzać jego długie, powłóczyste płetwy.

Bojowniki wspaniałe występują w wielu odmianach barwnych, choć najpopularniejsze są zapewne odcienie kolorów czerwonego i niebieskiego. Samice bojownika są znacznie łagodniejsze i można je poznać po bledszym, brązowym ubarwieniu oraz mniej rozbudowanych płetwach. Zasady hodowli są bardzo proste, ale parę do rozrodu należy przenieść do osobnego zbiornika tarliskowego. Drobny pokarm żywy doskonale przygotowuje tę rybkę do rozrodu.

Samiec zbuduje w nim ze śliny pieniste gniazdo, wspomagając się, jak wszystkie samce spokrewnionych gatunków, powietrzem zasysanym przez labirynt; samica złoży jaja niedaleko gniazda. Samica bojownika partiami składa jaja, które samiec przenosi do gniazda; proces ten może trwać dość długo, nawet ponad 2 godziny.

 

 

iloveanimals

1 komentarz
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika iloveanimals.
pieski250  - 07/06/2011 18:34:47
Fajny : )
Zapraszam do mnie+klikam fajne !

Najnowsze wpisy

Vampier Knight

 

Naruto

 

Yakumo Tsukamoto ze School Rumbl

 

Kawaii

 

Kamikaze kaitō Jeanne

 

Chobits

 

Bojownik syjamski

 

Ryba akwariowa welon

 

Wszystkie wpisy