Photoblog.pl

Załóż konto

Wpis helpcentre

Chciałam dodać nowy post, ale photoblog mi to od jakiegoś czasu uniemożliwia,  więc napisze tu- jeśli dobrze wiem przyjdzie wam powiadomieine, że coś tu naszkrobałam.

A więc wczoraj oficjanie przeniosłam się na Equus Community, zarejstrowałam pierwsze konie i puściłam na zawody (dobra, Bianka zarejestrowała). Co za tym idzie, Zakątek Jeździecki pozostawiam za sobą (swoją drogą umarł już dawno, w końcu trzeba było to zrobić) oraz potobloga. Może coś tu jeszcze wstawie, może nie. We will see.

Na equus forum oraz equus community można znaleźć mnie jako Billie Sparrow

Wpis helpcentre

BHB Shiloh & Anne oraz BHB Szymon

 

Pierwsze zdjęcie w nowo powstałej stajni. Jest na tyle duża, że we wschodniej połowie stoją hanowery a w zachodniej, w niższych boksach- kucyki.

 

Jak widać, nawet najmniejszy Szymon może w końcu wystawić łeb bez problemu na korytarz. Niestety najwidoczniej mu się to odebranie prywatności podoba mniej, bo próbuje podgryzać wszystkie konie przechodzące obok. Stojący obok niego Aiden, został ugryziony przez taranta w chrapy, kiedy chciał je po prostu wcisnąć w szpare. Na szczęście skończyło się tylko na donośnym rżeniu i kopniętym murku. Także pierwszy dzień w nowym domu przechodzimy remont, Aiden ma już wyorany mały schowek na cukierki. Dodatkowo po kontuzji której doznała Billie podczas ostatniej jazdy na Shiloh, ma odpoczywać dwa tygodnie w domu. Oczywiście nie usiedzi na dupie, wszędzie jej pełno- ale na szczęście roboty się nie tyka. Jednak młody koń bez treningu na tak długo czas pozostać nie może, więc Anne wzięła ją dziś na lonże. Na końcu na chwilkę wsiadła, robiąc prowizoryczne wodze z uwiązu przyniesionego przez Billie. Nie było źle, ale kiedyś było lepiej i mamy zamiar dowiedzieć się, co się stało, że niegdyś książkowe przykłady grzecznych i potulnych koni jakimi były Shiloh i jej matka Renegade, stały się upierdliwe, wredne a ostatnim czasy panna ze zdjęcia nawet niebezpieczna. Nie poddajemy się.

 

Jeśli problemu nie uda się rozwiązać, Billie zacedyduje, czy możemy trzymać w ośrodku, gdzie często mamy młodych adeptów jeździectwa konia mogącego zrobić krzywde, jednak jestem przekonana, że prędzej postawi ją gdzieś na uboczu i oklei jej boks kartkami pt. UWAGA GROŹNY KOŃ" niż się jej pozbędzie.

Wpis helpcentre

BHB Carmen & Billie

Karuska w pełnej okazałości. Chciałam napisać, że jest moją faworytą, ale uwielbiam tyle moich szkapek, że ciężko cokolwiek wybrać.

 

A teraz moment o mnie. Zbliża mi się matura, zaraz po niej zapewniona już praca. Ale obok tego stanęłam przed ciężkimi decyzjami, które od jakiegoś czasu spędzają mi sen z powiek. Mimo tego, że do ich rozwiązania zostało dobre kilka miesięcy, ciągle o tym rozmyślam. Czasami żałuje, że nie jesteśmy zero jedynkowymi maszynami, którym poważne, dorosłe decyzje przychodzą z lekkością. W takich chwilach chce znów być siedmiolatką, której jedynym zmartwieniem było to, czy zdąże wrócić od koleżanki na czas bądź ruszający się mleczak. Ale nią nie jestem. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że nie ważne jaką decyzje podejme dla kogoś będzie ona tą złą, a ja sama będę z tego powodu cierpieć. Zastanawia mnie, dlaczego życie nie może być tak proste by było można mieć wszystko czego się pragnie, bez zbędnych problemów, odmawiania sobie czegoś albo  kogoś. To niesprawiedliwe.

Wpis helpcentre

BHB Renegade & BHB Shiloh

 

Kocham tą parke. Ich zdjęcia pojawiają się definitywnie za rzadko.

Wpis helpcentre
BHB Great Dream

Wpis helpcentre

Czasem i tam się coś porobi

 

Szybki edit, bo na moim tablecie nie osiągnę nic więcej.

Chciałam na tym zdjęciu umieścić wszystkie moje konie, ale jadąc 3 w to samo miejsce, i robiąc mu zdjęcia stwierdziłam, że skoro zajmie mi to koło 10-15 minut, to szkoda zachodu.

 

A więc oto i jest, zdjęcie na konkurs w klubie o tematyce "Wakacyjny relaks"

Wpis helpcentre

Pennywise (Alice) & BHB Top Secret

 

 

Wesołego halloween!

Długo zastanawialiśmy się jak uczcić to święto. Każdy z nas miał inny pomysł na to co zrobić i za kogo się przebrać. Jednak zdjęcie miało wyjść tylko jedno. Padały różne propozycje, od wiedźmy, przez jeźdzca kelpie, zombie, wampiry aż po dynie (swoją drogą jestem ciekawa, jak pomysłodawca przebrałby siebie i konia).Po wielu sprzeczkach czyj pomysł jest lepszy postanowili, że każda z osób spisuje karteczke, na której napisane będzie imie piszącego i za co chce się przebrać. Gdy wszystkie kartki były spisane Billie zebrała je, randomowo ponumerowała, a decyzje który numer wygra podjęła aplikacja losująca. Oto tym sposobem wygrała Alice i jej pomysł na scene z filmu "It", który ostatnio oglądała. Podczas wyboru konia po stajni, z bananem na twarzy dosłownie biegła, wydaje mi się, że dobrze wiedziała którego konia wybiera choć mocno trzymała się wersji, że nie ma bladego pojęcia.

 

Ogromnym problemem okazał się BALON. Top Secret, jako wyhodowany u nas koń była odczulana dosłownie na wszystko co tylko wpadło nam do głowy. W tym również na jakże straszne balony. Nie mam pojęcia co jej strzeliło do głowy, ale na większości zrobionych zdjęć odchodziła i odwalała taką maniane, że to jest absolutnie niepoważne.

 

PRZED

LEPSZA JAKOŚĆ

 

Wpis helpcentre

BHB Enchantress

Jeszcze jedno, bo jestem zadowolona z efektu.

 

Wpis helpcentre

ABRC Lindiss & Salama Eshe (PL. pokój życia)

 

Salama jest w BHB praktycznie od początku. Studiowała razem z Billie gdzie się zżyły. Przyjechała z Afryki po lepsze życie. Szybko wyszło na to, że łączy je pasja do koni. Gdy tylko Billie zaczęła tworzyć ośrodek, zaproponowała Salamie układ, polegający na tym, że ta może tutaj mieszkać i jeździć nieodpłatnie konno (co było marzeniem czarnoskórej dziewczyny, jednak z powodu słabej sytuacji finansowej nie mogła go spełnić). Zgodziła się z marszu i już następnego dnia grzała wybrany przez siebie pokój w domu.

 

Nie posiada własnego konia, mimo tego, że ją na to stać. Dziewczyna pracuje za normalną stawkę u Billie, wygrywa zawody a do tego pracuje na pół etatu jako nocny stróż mleczarni. Za każdym razem gdy widzimy jakieś ciekawe ogłoszenie i je jej pokazujemy komentuje to w stylu "to nie to czego szukam". Twierdzi, że kupi konia dopiero wtedy, gdy jej pierwszą myślą po jego zobaczeniu będzie "To jest ten jedyny".

 

W ośrodku jeździ wszystko co jej się tylko podsunie. Nie jest ani wybredna, ani nie narzeka. Czy to trzeba wsiąść na młodego hanowera i pomęczyć się z nim troche czy też wsiąść na typowego rekreanta. Jednak zdecydowanie najlepiej dogaduje się z Lindiss. Jak na konia po torach kasztanka jest bardzo opanowana. Co nie zmienia jednak faktu, że kiedy trzeba to pokazuje, że na torach nie była przez przypadek, dzięki czemu wygrywa każdy wyścig jaki tylko organizujemy między sobą podczas terenów.

Wpis helpcentre

BHB Carmen

 

Jestem w niej tak mocno zakochana, że obrabianie tego zdjęcia to była absolutna przyjemność [Pomijając rysowanie ogona, który robiłam tak dużo razy, że cudem jest to, że mój tablet nie wyleciał oknem]. Dzięki temu Carmen jest koniem Billie [Gdyby ktoś się nie orientował, przypomnam, właścicielka ośrodka oraz postać która jest mną]. Póki co, spędzają ze sobą czas tylko z ziemi, ale w oczach Billie widać, że nie może się doczekać by jej dosiąść. Od poprzedniego właściciela, nasłuchała się, jak cudowna pod siodłem jest Carmen- już niedługo zobaczymy, czy był to tylko pic na wodę by skłonić do zakupu, czy jednak kupiliśmy kare złoto.

 

Poza tym, zakupiliśmy 3 kolejne konie. Tym razem gorącokrwiste. Dokładniej 2 hanowery i jednego KWPNa. Mam nadzieje, że niedługo wam je tu przedstawie ALE jeśli ktoś chce wiedzieć wcześniej, polecam śledzić wątek mojej stajni na Zakątku Jeździeckim, gdzie w odpowiednim miejscu niedługo pojawią się ich zdjęcia profilowe, które są już zrobione. Czekają tylko aż przełamie lenistwo i je tam wrzucę oraz opisze.

 

Dodatkowo przyjechała do nas ciekawa mieszanka. Mianowicie zebroid [osioł x zebra dla jasności]. Ale o tej hybrydzie więcej w osobnym poście.

 

PRZED

WIP

Wpis helpcentre

Dzisiaj z samego rana przyjechały do nas te 3 piękne konie Ardeńskie.

Szczerze, nie spodziewałam się, że w naszej stajni poza perszeronami pojawią się inne ziemniaki, a na pewno nie w takiej liczbie. Mimo tego, bardzo się cieszymy. Konie są ostoją spokoju i łagodności. Gdiada klacz, widoczna na zdjęciu jest o wiele bardziej płochliwa od swoich ardeńskich znajomych. Udokumentowane zostało prawdopodobnie spotkanie z jaszczurką, których ostatnio jest dość sporo na naszych pastwiskach - nie mam pojęcia niestety dlaczego.

 

Wracając do koni, absolutnie zakochałam się w karej klaczy. Jest urzeczywistnieniem moich marzeń. Dotychczas myślałam, że jestem absolutnie zakochana po uszy tylko i wyłącznie w Perszeronach, bo szczoty na nogach przyprawiały mnie o dreszcze. Kupując tą trójkę zdziwiłam samą siebie, bo ardeny mają to do siebie, że ich szczoty pęcinowe są bardzo obfite. Skończyło się, na szczęście, jednak tak, że zawładnęły one moim sercem i mam nadzieję, zagoszczą w nim na dłużej. Kto wie, może zimowy Breeding Season w le Pré d'Aigle zaowocuje również w źrebięta tej rasy? Albo jakąś ciekawą mieszankę obu tych ciężkich ras?

 

 

Wpis helpcentre

GAHS Azale i CAS Toccata

 

Oto i jest, setny post BHB!

Szczerze, nie sądziłam, że przetrwa to tak długoXD

 

Z tej okazji, zmieniłam nazwe stajni, od dziś Beauty Horse Breeding zmienia się w le Pré d'Aigle. 

Jednak przyrostek pozostaje jaki był, w dalszym ciągu jest to BHB.

 

Serdecznie zapraszam do obejrzenia wątku mojej stajni o tu: http://zakatek-jezdziecki.forumpolish.com/t591-le-pre-d-aigle

od lewej: T/D, R/A, S/I, P/Y, S/A, S/K, K/H

 

Sezon wyźrebień oficjalnie dobiegł końca!

Wyszystkie przewidziane porody przebiegły bez komplikacji. Jeśli chodzi o źrebaki są bardzo żywotne i odważne, wysoko noszą nogi i pokazują, że takie pomieszanie genów im przysłużyło.

Krótki rozpis rodziców:

BHB Top Secret x ABRC Desmondo (hanower)

BHB Renegade x ABRC Arahad I (hanower)

BHB Shiloh x BHB Inferno (hanower)

CREC Pandora's Box x CRE Yachleel (KWPN)

BHB Serendipity x ABRC Audium (hanower)

BHB Seisyll x BHB Khal Drogo (perszeron)

BHB Khaleesie x BHB Horus V (perszeron)

 

*Źrebaki po Top Secret, Shiloh oraz Pandora's Box znalazły już nowe domy. Bardzo nas ten fakt cieszy!*

Wpis helpcentre

N-Joy

 

To już 4 nie przerobione zdjęcie. Ale cóż z tego. Jestem w trakcie robienia koniom zdjęć potrzebnych do rejestracji do zakątku. Potem tylko je przerobić i wstawić-eh.

 

Źrebaczki już na świecie, zdjęcia niedługo  :P 

Wpis helpcentre

BHB Enchantress

 

Enchantress to jedna z nowszych klaczy hanowerskich sprowadzonych do naszego ośrodka. Można ją określić w dwóch słowach: odważna i szybka. Dlatego, jako pierwszy hanower w naszym ośrodku, zostanie puszczona w WKKW. Mamy wielkie plany odnośnie jej treningu i kariery.

Kariery sportowca, oraz matki.

Sezon kryć został rozpoczęty jakiś czas temu, teraz oczekujemy źrebiąt.