Photoblog.pl

Załóż konto

Czas piechotą nie chodzi... 
zapisz

1078

Dodane 18 LIPCA 2022 ze strony mobilnej
Wyświetleń: 661

Pozdrowienia od krwi :D wita was armia erytrocytów, skupiska płytek krwi wraz z eozynofilem i prawdopodobnie limfocytem :D

Sesja, sesja i po sesji. To był zdecydowanie intensywny czas. Udało zaliczyć się egzamin z hematologii A to najważniejsze, bo był najtrudniejszy. Pytaniami nas nie skrzywdzili, obiektywnie mówiąc nie były trudne. Genetyki napisane na 4 każda także jest moc. Czuje się różnice kiedy pytania są otwarte A kiedy testowe. Odwyklismy od pisania odpowiedzi całkowicie samodzielnie przez te zdalne.

Praktyki ogarnięte. Serologia w Centrum Onkologii. Na lepszych praktykach nie byłam. Profesjonalizm w każdym calu, od maszyn po pracowników. Tyle uwagi i zainteresowania nikt mi nie poświęcił na praktykach. Bardzo dużo się nauczyłam technicznych aspektów, juz nawet robienie zawiesiny w pipecie mi nie straszne. Serologia na zajęciach A Serologia w praktyce jest bardzo zbliżona. Mam nadzieję, że będzie dane mi pracować w tej dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej, bo dzięki praktykom potwierdziło się moje przekonanie że to jest właśnie to co najbardziej mi się podoba.

Drugie praktyki w szpitalu powiatowym. To było również bardzo ciekawe doświadczenie. To laboratorium działa trochę inaczej niż w dużym szpitalu. Niestety jest kontakt z pacjentami w punkcie pobrań, co uważam za duży minus. Trzeba się wykazać wszechstronnością, bo pracownicy codziennie pracują na innej pracowni. Mimo wszystko jak na niewielki szpital pod względem sprzętu nie odstają od tych dużych. Nie ma to jak mlody uczy młodego, można podzielic się doświadczeniami że studiów. Nie byłam przekonana do rozmazów krwi, ale po 2 tygodniach ich codziennego oglądania bardzo mi się to spodobało. Może to będzie moje przyszłe miejsce pracy... czas pokaże. :)

Teraz czas zacząć pracę zarobkowa chociaż na 2 msc. Lekko nie będzie ale to w końcu tylko 2 msc także można wytrzymać wiele. Kolejne doświadczenie się przyda jakaby praca nie była. :)

A San Francisco pnie się do góry, a ja musze czym prędzej pisać magisterke. Mam już 10 stron! Jest już bliżej niż dalej, choć jeszcze wiele przede mną. Czekam z utęsknieniem na koniec studiów i pójście do wymarzonej A przede wsyztskim rozpoczęcie w pełni samodzielnego życia na swoim :D

Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika hanower4444.
maciejlyczak16 Ja się tak uczepie tego ostatniego fragmentu :) co masz na myśli ? Poproszę jaśniej :) hahahah
15/08/2022 15:25:40
padholder jesteś w szpitalu w Bydgoszczy ?
20/07/2022 0:14:46
hanower4444 Nie nie, miałam tam praktyki :)
20/07/2022 13:59:25