Photoblog.pl

Załóż konto

1745.

exif
Wyświetleń: 169

 

 

 

Muszę gdzieś wylać tą irytację, która we mnie siedzi - a gdzie jak nie tu?

 

Nie sądziłam, że będę kiedykolwiek zdolna darzyć kogoś taką nienawiścią - a w ciągu roku na taką listę trafiły dwie osoby. Były to bliskie mi osoby, które przeceniłam zbyt mocno i okazało się kto kim jest. Usunęłam te osoby z mojego życia, przez co stało się zdrowsze i spokojniejsze. Inni kurczowo trzymają się tych toksycznych relacji - ja nie zamierzam, ale też nie będę kazać nikomu wybierać, więc niech nikt mi nie każe wchodzić do tego gówna raz jeszcze.

Jednak jest internet. :') tutaj nic nie umknie. A ludzie są naprawdę bezczelni. Wypisywanie głupot pokroju "mądrych cytatów", o których znaczeniu nie ma się zupełnie pojęcia jest po prostu żałosne. I pomyśleć, że chodziło się do szkoły, a niektórzy nie potrafią czytać i interpretować pewnych słów tak jak trzeba. Tylko obrzuca się błotem niewinne osoby, bo ma się jakieś popieprzone urojenia. W swoim życiu przeczytałam naprawdę mnóstwo książek i artykułów psychologicznych - na mój głupi rozum takie coś się leczy.

Dowartościowanie siebie poprzez niszczenie innych. Uratowałam przed tym siebie i najbliższe memu sercu osoby, a kto nie chce być uratowany, to nie będzie... próbowałam. Prawienie jakichś kazań moralnych o poczuciu własnej wartości, szacunku do drugiej osoby i egoizmie, kiedy nosisz się wyżej od innych, 'bo tak', nie szanuje się nikogo i niczego, a egoizm to drugie "Ty".

 

Człowiek się wiecznie stara być dobrym człowiekiem, nieść coś, nie być takim gadem francowatym, których jest pełno. Być tym kimś, kto wraca ludziom wiarę w innych, ale okazuje się, że teraz to ja będę potrzebowała kogoś takiego. Bo przyjdzie taki czas, że nie będę ufać nikomu nowemu na mojej drodze. 

Rzygać mi się chce.

Najwyższa pora zabawić się w gówniarstwo i poblokować wszelkie social media dla pewnych osób. No cóż, a myślałam, że tego uniknę.

 

 

 

 

Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika empirex3.
joannatrendi Skąd ja to znam? ;) był czas, że w jednym dniu zablokowałam kilkanaście osób z mojego rodzinnego miasteczka.
Dziś jestem wolna od niektórych toksycznych ludzi. a najważniejsze że nauczyłam się ignorować cudzą krytykę. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
09/04/2021 20:00:42
empirex3 Dziękuję, pozdrawiam cieplutko. :)
10/04/2021 22:56:15
Photoblog.PRO cotidianae Spacerowaliśmy tamtędy kiedy byliśmy odbierać turniejowe stroje taneczne, urokliwe miejsce :). A co do ludzi: nie przejmuj się i rób swoje. Ludzie zawsze będą mówić - ważne, by żyć w zgodzie z samym sobą ;).
09/04/2021 14:38:22
empirex3 Kładka Bernatka to naprawdę fajne miejsce, ale wiatr tam zawsze chce głowę urwać. ^^
Do tego właśnie dążę, żyć w zgodzie z samą sobą, bo do tej pory zawsze robiłam tak, żeby innym było dobrze, ale ludziom nigdy nie dogodzisz...
09/04/2021 15:41:26
zmierzchomaniax3 Najlepiej blokować i mieć spokój. Żyje się dla siebie, dla swojego szczęścia nie pod dyktando i komentarze innych. Jeżeli usunięcie pewnych osób z naszego życia ma poprawić nam poczucie wartości, humor i w ogóle jakość życia to zawsze warto. Trzymaj się. ;*
09/04/2021 13:32:11