Photoblog.pl

Załóż konto

 

2012/10/09   

szczesliwa:*:*

« następne   poprzednie »
szczesliwa:*:*

Chyba wszyscy marzą o szczęśliwym związku, o udanym małżenstwie, o wspólnym, bezkonfilktowym życiu. Ale jak to w życiu, nic samo się nie zrobi. Oprócz gorącego uczucia, potrzeba dużo chęci i pracy z obu stron, aby to się udało. Nie wierzycie? A naprawdę się staraliście..? Udany związek jest możliwy, niektórzy wiedzą o tym z doświadczenia. Ale co robić, żeby było takich szczęśliwych ludzi jak najwięcej?

 

1. Przytulajcie się do siebie. Obejmujcie się, trzymajcie za ręce. To wcale nie jest przywilej osiemnastolatków

2. Uśmiechajcie się do siebie. Żartujcie, wygłupiajcie się jak najczęściej. Bądźcie oddanymi przyjaciółmi.

3. Wspierajcie się w zdrowych nawykach. Razem łatwiej się odchudzać. Łatwiej rzucać palenie. Łatwiej codziennie spacerować.

4. Poznawajcie swoje potrzeby. To pomaga sprawiać sobie nawzajem drobne przyjemności.

5. Dbajcie o swoją atrakcyjność fizyczną. Owszem, kochacie się takimi, jakimi jesteście, ale nawet najgłębsze uczucie może nie przetrwać widoku rozdeptanych kapci.

6. Obdarowujcie się nawzajem. Bez okazji. Bezinteresownie. Ty mu upiecz lub kup ciasto, które on najbardziej lubi, on może podarować Ci nowy breloczek do kluczy, kup kwiatki bez okazji.

7. Nie oszczędzajcie sobie komplementów. Mówcie o sobie dobrze jak najczęściej. Unikajcie krytykowania swojego partnera. Zwłaszcza wtedy, gdy nie jesteście sami.

8. Przestrzegajcie rytuałów. Waszych własnych. Rytuałem może stać się każda czynność, której wspólne wykonywanie sprawia Wam przyjemność. Lubicie razem jeść śniadanie? Zasiadajcie oboje do stołu każdego ranka.

9. Mówcie: Kocham Cię. Nie tylko w Nowy Rok albo w dniu urodzin jednego z Was. Dawajcie sobie to świadectwo nie gasnących uczuć bez specjalnych okazji. Nigdy nie myślcie, że to po prostu oczywiste.

10. Dbajcie o dobry seks. To istotne spoiwo związku. Kochajcie się często  specjaliści twierdzą, że najzdrowiej robić to 23 razy w tygodniu.

11. Bądźcie romantyczni. Co najmniej raz na miesiąc umówcie się na randkę. Macie dzieci? Zostawcie je wtedy w domu pod dobrą opieką.

12. Bądźcie dla siebie podporą w stresujących sytuacjach. Kiedy jedno z Was przeżywa ciężki okres, np. ma kłopoty w pracy, drugie powinno mu pomagać i otaczać miłością.

13. Rozwijajcie swoje zainteresowania. Żadne z Was nie powinno rezygnować z hobby. Ty możesz mieć lekcje tańca dwa razy w tygodniu. On może pójść z kolegami na ryby w sobotę rano. Oby tylko nie codziennie.

14. Kłóćcie się z... miłością. Rozwiązujcie konflikty na bieżąco. Nie chowajcie urazy, nie starajcie się tłumić negatywnych emocji. Ale nawet w chwilach największej złości nie obrażajcie siebie nawzajem. Nie wytykaj wad partnerowi, lepiej powiedz: Twoje zachowanie bardzo mnie zabolało zamiast: Ty idioto!

15. Nie bądźcie uparci. To normalne, że się czasem sprzeczacie, ale najważniejsze, aby każde z Was potrafiło potem wyciągnąć rękę na zgodę.

16.Kilka ciepłych słów.Wyślij jej wiadomość w środku dnia, kiedy najmniej się tego spodziewa. Z pewnością, w czasie nudnego służbowego spotkania, wzruszy ją kilka ciepłych słów, przypominających o tym, jak bardzo Ci jej brakuje i jak nie możesz się doczekać wieczora, kiedy znów będziecie razem.

17.Słuchaj potrzeb swojego partnera/partnerki

18.Bądź zazdrosna/y, ale umiarkowanie .Zazdrość nie jest taka niedobra jak się mówi, byle tylko nie była przesadna lub niezdrowa. Miło czuć że ktoś jest o Ciebie zazdrosny, ale szybko zaczyna to być uciążliwe gdy zorientujesz się że jesteś kontrolowany...

19.Wspieraj swoją drugą połowę. Pomagajcie sobie zawsze w pracy, w prowadzeniu domu, w wychowaniu dzieci, w realizowaniu marzeń. Bądźcie także dla siebie oparciem w trudnych chwilach, bo to jest prawdziwy sprawdzian miłości. Gdy coś jest nie tak nie obwiniajcie się nawzajem tylko wspólnie szukajcie rozwiązania i umacniajcie w ten sposób Wasz związek.

20.Nie dopuszczaj do rutyny! Ciągle wymyślaj coś nowego, zaskakuj

 

Jesli maciek kolo siebie kogos kto chociaz w polowie razem z toba spelnia te punkty jestescie naprawde w szczesliwym zwiazku:) 

Ja mam mojego misia i jestesmy naprawde w bardzo udanym i szczesliwym zwiazku:* KOCHAM CIE KOCHANIE:*:*

Brak komentarzy

Najnowsze wpisy

szczesliwa:*:*

09/10/2012 22:36:01

moj kochany Cywilek:*

13/06/2012 17:12:43

Moje kochanie:*

24/04/2012 13:00:43

Nowa ja:D:d

30/08/2011 11:28:16

......

09/08/2011 21:17:53

Wpis czupurcia

08/12/2009 21:45:37

znajomi...

02/09/2009 12:20:08

,,,,

05/05/2009 13:57:14

Wszystkie wpisy