Photoblog.pl

Załóż konto

Jesteś tam gdzie nie ma mnie! 

2016/11/11   

Coś bardzo ważnego!

« następne   poprzednie »
Coś bardzo ważnego!

Tym razem coś innego. 

Innego i musze przyznać, że raczej nawet lepszego niż moje. 

Dzisiejszy wpis nie jest napisany przeze mnie. 

Wpis ten stworzyła bliska mi osoba, która już od długiego czasu jest moim przyjacielem! :*

Tekst napisał pewien mądry Pan, który już wiele razy bardzo mi w życiu pomógł.

D. dziękuje Ci z całego serca, że jeszcze ze mną wytrzymujesz! 

 

Tak jak mi polecono piszę również Jego słowa, że

 "pomagam zagubionej duszy odnaleźć się w tym świecie". No niech bedzie i tak. Cieszę się z tego! :D

 

Mi osobiście tekst bardzo się podoba. Jestem zachwycona! A jak Wy oceniacie tę prace? :)

 

A oto Jego debiutancki wpis:

 

"      W 1967. roku Czesław Niemen śpiewał, że dziwny jest świat... Aż trudno uwierzyć, że słowa sprzed prawie 50 lat są ciągle aktualne.

 

    Codziennie widzimy jak wszystko się zmienia, ale jak wiemy, jest to normalna kolej rzeczy. Zmienia się planeta, na której żyjemy; państwo,w którym mieszkamy; osoby, z którymi się zadajemy. Często wydaje nam się, że kiedy ktoś, z kim mieliśmy dobry kontakt, nagle zrywa znajomość, że to jest nasza wina.. A może warto się jednak ucieszyć, bo oznacza to, że nie był godzien naszej uwagi i czasu?
   Zmiany są konieczne, bo tylko dzięki nim wszystko może się rozwijać. Jeżeli coś się nie rozwija, to stoi w miejscu, a stojąc w miejscu, to tak naprawdę tylko się cofa.  Może nie każda zmiana wydaje się być pozytywna, ale za to każda zmiana czegoś nas uczy i daje nam nowe doświadczenia, a to już jest ogromny plus. Rzadko szukamy radości i pozytywnych stron różnych sytuacji, bo łatwiej jest narzekać i mówić, jakie to wszystko jest złe, i że nic nie idzie po naszej myśli.. Znów trzeba rano wstać, pójść do szkoły; do pracy i spędzić tam kolejne 8 godzin.. I gdzie tu czas na szczęście, życie? Wystarczy spojrzeć na to z trochę innej perspektywy: znów dostajemy szansę na to, aby coś osiągnąć, idziemy się czegoś nauczyć, dowiedzieć; poznać coś nowego i spędzić czas z ludźmi. Podarujmy uśmiech znajomej osobie, która być może ma gorszy dzień, a może zmienimy jej nastawienie i pomożemy w w wygraniu kolejnego dnia jej życia.

    Trzeba dążyć do tego, aby spełniać swoje marzenia, zawalczyć czasem o siebie. Takie poczucie samorealizacji może przynieść nam naprawdę dużo radości.
Zastanawiam się, czy to co piszę, łatwo byłoby mi wprowadzić w moje życie.. Łatwiej jest doradzić komuś niż sobie :) Jednak wszystko nas czegoś uczy, więc cieszmy się każdym najmniejszym szczegółem naszego życia i szukajmy pozytywnych aspektów każdej kolejnej zmiany, która w nim zachodzi."

 

 

Brak komentarzy
Info

Użytkownik czekoladowegwiazdeczki
wyłączył komentowanie na swoim fotoblogu.

Najnowsze wpisy

Wpis czekoladowegwiazdeczki

 

Wpis czekoladowegwiazdeczki

 

Wpis czekoladowegwiazdeczki

 

Wpis czekoladowegwiazdeczki

 

Coś bardzo ważnego!

 

Wpis czekoladowegwiazdeczki

 

Wpis czekoladowegwiazdeczki

 

Wpis czekoladowegwiazdeczki

 

Wszystkie wpisy