photoblog.pl
Załóż konto
Dodane 10 LUTEGO 2024
313
Dodano: 10 LUTEGO 2024

Historia pewnej znajomości

Cześć,

Chcialbym wam opowiedzieć pewną historię. 

Facet, wiądący zadowalające życie - sporo wyjazdów, dużo znajomych, przyjeciele, gra w zespole, wykształcenie, bardzo dobrze płatna praca, sporo oszczędności, dobry kontakt z rodziną. Od 8 lat jest na "swoim". Stabilność. Może nawet pozwolić sobie na pomoc finansową swoim bliskim. Jego mieszkanie często jest miejscem towarzyskich spotkań.

W jego życiu pojawia się dziewczyna z Dolnego Śląska. Nie ma nic. Studiuje, lecz pojawiają się problemy. Studia znacznie się wydłużają. Żyje na walizkach. Relacje z rodziną są na takim poziomie, że nie jest mile widziana we własnym domu. Koszty utrzymania spoczywają na barkach rodziców. W wieku 25 lat zalicza licencjat z polonistyki. Nie kontynuuje studiów na wiodącej uczelni.

Świeźo upieczona para staje przed koniecznością prowadzenia życia na odległość i widywania się parę razy w miesiącu. Lepiej się poznają. On zabiera ją na wycieczki, organizuje wspólny czas. Zabiega o nią - im mocniej, tym ona bardziej temu przystaje. Zatroskany o sytuację swojej partnerki facet, oferuje jej miejsce w swojej kawalerce i wspólne życie. Ona bez wahania temu przystaje. Pojawia się możliwość podjęcia studiów magisterskich z polonistyki w nowym mieście. Wprowadza się. 

Zaczynają wspólne życie. Zawierają układ - koszty życia są jego obowiązkiem, ona nie ponosi kosztów dopóki nie skończy studiów. 

 

cdn.

Komentarze

Photoblog.PRO 6permament6pain6 Zaoczne i do pracy. Takim sposobem zrobilam 2 licencjaty i magistra. Ostatnią prace bronilam miesiac po porodzie, ze starszym dzieckiem, czekającym w domu. Do tego wszystkiego dochodzilo codzienne ogarnianie biznesu i domowych obowiazków, dzielonych z męzem. Nie mielismy nikogo do pomocy, na codzien zdani tylko na siebie. Mozna plakac ze nic sie nie ma i być zdanym na łaske innych, ale jak sie chce mozna wiele osiagnac cieżka pracą. Branie i nie dawanie niczego od siebie to marny sposob na zycie.
11/02/2024 15:42:15
Photoblog.PRO sweeeeeettt Straszny układ- pozornie wygodny.
11/02/2024 11:06:36
Zarejestruj się teraz, aby skomentować wpis użytkownika cymam.